Sergio Pérez o dosavadním průběhu sezóny

1. srpen 2016 | 13.49 |

sergioRozhovor se Sergiem se objevil na oficiálních stránkách Formule 1 už minulý čtvrtek. Jenomže jsem nebyla doma, takže jsem nemohla okamžitě zareagovat, přeložit a publikovat tady na blogu ještě v ten den. Jelikož se ale jedná o mou závodní jedničku, tak to tady na blogu být musí, i když s mírným zpožděním. 
Sergio v rozhovoru mluví o průběhu dosavadní sezóny, také o svých plánech do budoucna i o tom, co bude dělat během letní přestávky.

Checo, když se podíváme na tvou statistiku, tak je to trochu jako na horské dráze: jeden skvělý závod, v dalším jsi získal nula bodů nebo téměř nic. V Monaku 15 bodů - v Kanadě jeden, v Baku 15 bodů - v Rakousku nula, v Británii osm bodů - v Maďarsku nula. Jak to můžeš vysvětlit?
Ha, na to jsem takto nikdy nekoukal. Ale ano, vypadá to jako divoká křivka! Vypadá to, že v každém druhém závodě nemáme štěstí, zní to divně, já vím! Například Rakousko: Byl jsem na sedmé pozici, když jsem v posledním kole udělal chybu při brzdění, v Maďarsku jsme měli problém se zastávkou v boxech. Takže ideálně bychom měli získat body v těchto dvou závodech, v Rakousku určitě.

Maďarsko vypadá, že je velmi náročná trať: ze tvých šesti startů jsi na bodech skončil pouze jednou, v roce 2013 jsi byl devátý. Proč tato trať není pro tebe?
Vtipné, je to, jaké to je. Já mám rád trať v Maďarsku, ale myslím, že to je sympatie pouze z jedné strany! (smích) Z nějakého důvodu tady nemám dobré výsledky. Ano, divné, protože to není těžká trať, ne jako Monako nebo Baku!

Takže je to takhle jednoduché?
Já nevím, jaký je problém! Faktem je to, že v Maďarsku jsem nikdy neměl dobrý závod.

Když se podíváme na dosavadní průběh sezóny, jaký je tvůj celkový pocit před letní přestávkou?

Udělali jsme ohromný kus práce, ale mohlo to být ještě lepší, kdyby se věci dařily tak, jak jsme chtěli. Ale ohledně letošní sezóny si zatím nemůžu stěžovat. Je opravdu hezké pohlédnout zpět a vidět, co jsme dokázali. Ohromně jsme se zlepšili, a já si jen můžu přát, aby druhá půlka sezóny byla ještě lepší. Ale nakonec, kdybych bych schopný zopakovat první polovinu, s umístěním na stupních vítězů, tak bych v Abu Dhabi řekl, že to byla skvělá sezóna.

Vždy říkáš, že máš ambice stát se mistrem světa. V posledních čtyřech letech jsi se dostal z 11. místa v šampionátu jezdců na místo 8., kde jsi teď. Jak urychluješ tento postup?
Wow, nad tím jsem nikdy nepřemýšlel! Nakonec teď jsem na správném místě. Podívejte se na dosavadní výsledky: z jedenácti závodů jich deset vyhrál Mercedes a jeden Red Bull. Myslím, že to mluví za vše. Když nesedíte v Mercedesu, nevyhrajete titul! Takže je to o tom, být ve správném týmu ve správný čas. A to je těžké získat, když mluvíme pouze o jednom týmu. Čas řekne, jestli se k tomu snu dostanu, ale cítím, že jsem schopný toho dosáhnout.Vijay Mallya řekl, že si udrží pro sezónu 2017 stejnou jezdeckou sestavu, a že je to už pevně stanovené. Podle určitých spekulací jsi nevypadal jako jedna z jeho možností. Kde sám sebe vidíš?
Vlastně Vijay má pravdu. Ale zároveň mám velké štěstí, že mám za sebou velkou skupinu sponzorů, a příští týden v Mexiku si sedneme a prodiskutujeme nejlepší možnosti pro budoucnost. Ale musím říct, že u Force Indie jsem šťastný. Jsem hodně vděčný Vijayovi za to, co pro mě a také pro mé sponzory udělal. Ale uvidíme, co se stane.

sergio_2

Když říkáš, že máš za sebou velkou skupinu sponzorů, jak moc můžou peníze mluvit s ohledem na závodní sedačku? Asi ne moc hlasitě pro sedačku u Mercedesu, ale jsou tu také jiné týmy...
Top týmy vždy hledají nejlepší možné závodníky. Ale já také vím, že jsem ve výhodné pozici, protože mám podporu, kterou ne každý závodník má. Ale abych byl upřímný, týmy, na které se já dívám, nezajímají peníze, pouze výkon...

...Ale peníze pomáhají...

...Ano, pomáhají, ale výsledky pomáhají více!

Když byl Kimi Räikkönen potvrzen pro další rok u Ferrari, tak řekl, že je pro něj potěšením, že sny některých závodníků se tím rozplynuly. Byl jsi jedním z nich?
To opravdu řekl? No, bez ohledu na to, vidět potěšení, že Kimi podepsal na další rok, je to jenom jeden další rok, a čas je na mé straně!

Když budeš následovat svůj rytmus dobrých a špatných závodů, tak bys měl získat na Hockenheimu velký počet bodů. Startoval jsi zde ve dvou závodech a získal jsi body...
Doufejme, že to paní štěstěna slyší! Ano, myslím, že tato trať sedí našemu autu více než Maďarsko. V Maďarsku je to více o autě, a Toro Rosso a McLaren předvedli dobrý výkon, ale tento víkend je to více o motoru. Tady bychom určitě měli být před nimi a měli bychom bojovat s Williamsem. Jelikož se tento závod koná pouze jednou za dva roky, tak nemáme porovnání, protože auta se od té doby hodně změnila. Ale je to trať spíše o výkonu motoru. Držte palce, ať to tak stále je!

Co budeš dělat během letní přestávky? Budeš lenošit nebo sportovat?

Nejprve pojedu do Mexika, abych si promluvil se svými sponzory a potom pojedu na pár dní do Las Vegas, kde jeden z mých dobrých přátel pořádá loučení se svobodou. A potom, až se z toho vzpamatuju, tak pojedu na pár dní relaxovat na pláž do Vallarty.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář