Tým Sauber oznámil změnu majitele

20. červenec 2016 | 17.22 |

Je konec všem spekulacím. Tým Sauber byl prodán švýcarské investiční firmě Longbow Finance. Dnes to bylo potvrzeno ze stran vedení týmu. Tým by tak měl být zachráněn a měl by zůstat i nadále ve Formuli 1.

Budoucnost týmu by tak měla být zajištěná. Název zůstane pořád stejný, šéfkou týmu bude i nadále Monisha Kaltenbornová.

Jedinou výraznou změnou je to, že Peter Sauber, zakladatel týmu, již nebude mít v týmu žádné pravomoce. Tým už není jeho, nyní patří Longbow Finance. Saubera jako majitele nahradí pan Pascal Picci právě z Longbow Finance.

"Monisha Kaltenbornová a já jsme včera podepsali dohodu, která zajišťuje budoucnost týmu Formule 1 a skupiny Sauber," uvedl Peter Sauber. "Jsem velmi šťastný, že má odvážná investice koupit zpátky tým, což bylo před šesti lety, s cílem udržet sídlo v Hinwilu a místo ve Formuli 1, se ukázala být jako správná."

"Jsme velmi šťastní, že dosažením dohody s Longbow Finance můžeme zajistit budoucnost týmu Sauber v královně motorsportu," dodala Kaltenbornová. "Jsme přesvědčeni, že Longbow Finance jsou správným partnerem pro to, aby náš tým byl znovu konkurenceschopný a ve Formuli 1 úspěšný." 

"Zároveň nová struktura nám konečně dovolí rozšířit podnikání třetí strany, ve které můžeme využít naše know-how."

"Toto rozhodnutí bylo učiněno v zájmu našich zaměstnanců, partnerů, loajálních dodavatelů, sídla v Hinwilu a pro švýcarský motorsport."

Inu, co k tomu dodat. Já mám smíšené pocity. Sauber je po Force Indii mým druhým nejoblíbenějším týmem F1, takže mě samozřejmě jejich situace trápí a ráda bych je viděla minimálně tak vysoko jako před nějakými 5 lety, když tam jezdil Checo. To teda taky nebylo ideální, ale aspoň tým mohl s klidem říct, že patří do středu pole. To nyní říct bohužel nemůže. 

Já opravdu doufám, že tato investice k něčemu bude, že ty peníze, které do toho ona společnost Longbow Finance vloží, opravdu něčemu pomůžou a tým se zlepší. Jasně, zázraky asi už letos čekat nemůžu, ale snad příští rok už to teda bude trochu lepší. Já jsem teda velký optimista, ale v tomto případě se radši snažím být realistou. Pořád se toho konce týmu bojím. Člověk nikdy neví, jak to dopadne. Najednou to nepůjde podle představ, bude následovat bouřlivý rozchod a tým zkrachuje. Opravdu doufám, že ne, že jsou to jen černé scénáře v mé mysli.

Přeju týmu opravdu jen to nejlepší a hodně štěstí. Držím jim palce.


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Tým Sauber oznámil změnu majitele michal 20. 07. 2016 - 20:02
RE(2x): Tým Sauber oznámil změnu majitele niki 22. 07. 2016 - 15:52