GP Indianapolis: Terol vítěz, Marquez penalizovaný

31. srpen 2010 | 15.52 |
› 

Hned ze začátku musím napsat, že ze závodu jsem viděla pouze poslední kolo a pak vyhlašování vítězů. Protože na Nova sport dávali nějakej golf (nebudu tu na golf nadávat, každej umí něco jinýho, ale mě golf přijde jako strašně nudný sport). A tak jsem se dívala na Nově na pohádku. Když jsem to zkusila, jestli už to vysílaj, tak už bylo bohužel poslední kolo. Takže většinu vím z livetimingu.

Do vedení se dostal Marc Marquez a svým soupeřům začal ujíždět. Jenže z prvního místa se odporoučel k zemi. Na motorku sice nasedl, ale byl až na konci bodovaných míst. Na vedoucí pozici se tak dostal Nicolas Terol z týmu Aspar a ve vedení zůstal až do cíle. Určitě vítězstvím potěšil šéfa týmu Aspara (Jorge Martineze), který měl ten den narozeniny. Druhý byl Sandro Cortese, třetí Pol Espargaro.

Během závodu upadl i Bradley Smith, druhý jezdec od Aspara a dočetla jsem se, že i Efren Vazquez. Tomu to ale ještě pak vyšlo na čtvrté místo.

A teď k diskutovanému manévru. Já to live neviděla, až po závodě z opakovaných záběrů. Marc Marquez po pádu pokračoval v závodě, o tom už jsem psala. Během závodu se dostal až na osmé místo. Před sebou měl skupinku jezdců od čtvrtého do sedmého místa. V jedné části okruhu jel Marc šikanou a dostal se za skupinku. Poté je předjel a byl klasifikován jako pátý. Jenže se objevila zpráva, že je ve vyšetřování kvůli porušení pravidel a nakonec dostal penalizaci a posunul se až na místo desáté. Škoda, že jsem nenašla video, abyste to mohli taky posoudit, nejsem zrovna nejlepší co se týče vysvětlování. Ještě bych k tomu chtěla dodat svůj názor na věc. Myslím si, že ten trest byl moc přísnej. Přeci jen v cíli byl pátý a to znamená 11 bodů, za desáté místo je bodů 6. A v celkovém součtu to může být rozhodující rozdíl. A navíc, musíme si položit otázku. Udělal to Marc schválně? Pokud ano, tak je penalizace na místě. Pokud ovšem šel pozdě na brzdy a podobně, a nebylo jiného východiska než projet šikanu, tak byla penalizace tvrdá. Navíc on se potom dostal za skupinu, ne před ni. Předjel je až po několika zatáčkách, ne-li kolech. Ale aby to nevypadalo, já se ho tu nezastávám. Jenom píšu, jak to vidím. Prostě mě ta penalizace překvapila. Ale to už jsou prostě komisaři.

Ještě samozřejmě musím dodat, že český jezdec Kuba Kornfeil dokončil na 14. místě a má tak další body do MS a to je skvělé.

Výsledky
1. Nicolas Terol (SPA)
2. Sandro Cortese (GER)
3. Pol Espargaro (SPA)
4. Efren Vazquez (SPA)
5. Esteve Rabat (SPA)
6. Danny Webb (GBR)
7. Randy Krummenacher (SUI)
8. Alberto Moncayo (SPA)
9. Jonas Folger (GER)
10. Marc Marquez (SPA)
11. Jasper Iwema (NED)
12. Luis Salom (SPA)
13. Johann Zarco (FRA)
14. Jakub Kornfeil (CZE)
15. Lorenzo Savadori (ITA)
16. Marco Ravaioli (ITA)
17. Simone Grotzkyj Giorgi (ITA)
18. Luca Marconi (ITA)
Nedokončili:
Tomoyoshi Koyama (JPN)
Bradley Smith (GBR)
Adrian Martin (SPA)
Muhammad Zulfahmi (MAL)
Marcel Schrötter (GER)
Isaac Viňales (SPA)
Louis Rossi (FRA)

Průběžné pořadí MS
1. Marc Marquez (SPA) 172 bodů
2. Nicolas Terol (SPA) 168 b.
3. Pol Espargaro (SPA) 167 b.
4. Bradley Smith (GBR) 115 b.
5. Sandro Cortese (GER) 96 b.
17.Jakub Kornfeil (CZE) 16 b.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře