Polovina sezóny (2. část)

15. srpen 2016 | 14.06 |
› 

spielberg_2Přináším vám druhou část článku o polovině sezóny, který shrne závody v Německu a Rakousku. Sice závody od sebe dělí tři týdny, ale nedá se nic dělat. Jinak už jsem to opravdu vymyslet nemohla a psát článek po jednom závodě se mi nechtělo. Prostě jsem tu na začátku sezóny začala se shrnutím po více závodech, tak bych to ráda dodržela až do konce sezóny. Jedinou výjimkou bude Brno, o kterém tu bude řada článků. A to je už příští závod!

VC NĚMECKA

V sobotu se bohužel zranil Danny Kent, který si zlomil žebra (nehodu jsem neviděla) a zbytek víkendu musel vynechat. 

Závodní neděle přinesla chladno a déšť. Závod proběhl na mokré trati, ke konci závodu už se sice trošku objevovala suchá stopa, ale zase spadlo pár kapek.

To byl teda divoký závod. Pádů byl strašně moc. Někteří spadli v závodě i více než jednou. V cíli bylo klasifikováno pouze 15 závodníků a to ještě někteří z nich byli po pádu. Takže celý závod bez pádu zvládlo pouze několik málo jezdců.

Nakonec k mému velkému potěšení vyhrál Johann Zarco a v šampionátu si tak získal náskok. Dokonce nám předvedl oslavná dvě salta! Jedno klasicky z bariéry, jak bývá jeho zvykem, jedno na samotných stupních vítězů! 

On Johann v závěru závodu bojoval o vítězství s Jonasem Folgerem (za rok budou v MotoGP týmoví kolegové). A mě vlastně bylo tak nějak jedno, jak to dopadne. Johann je můj favorit, navíc tým Ajo, takže jsem mu držela palce. Ale zároveň jsem věděla, že by mi nevadilo, kdyby Jonas doma to vítězství vybojoval. Jediné, co jsem chtěla, bylo, aby to dojeli do cíle a nejlépe jako první a druhý, v jakém pořadí, na tom už mi zas až tak nezáleželo.

Pro Jonase je bedna na domácí trati bomba. Fakt mu to přeju. Od vítězství byl sice kousek, ale zklamaný být nemusí. Předvedl kvalitiní výkon.

Souhra všech okolností nakonec znamenala, že se na pódium po mnoha letech podíval Julián Simón. Ten byl očividně hodně dojatý. Moc mu to přeju.

Za zmínku určitě stojí i čtvrté místo Mattii Pasiniho. Také vynikající výkon. Hodně musím pochválit i Lorenza Baldassarriho, který v ranním warm upu upadl a obnovil si zranění ramen. Takže to pro něj byl určitě náročný závod. A nakonec dojel pátý.

Pokud se nepletu, tak šesté místo je pro Lucu Mariniho jeho životní výsledek. 

Hafizh Syahrin sedmý a abych pravdu řekla, tak jsem v těchto podmínkách myslela, že se dokáže dostat ještě výš.

Osmé místo získal Jesko Raffin, což je jeho nejlepší kariérní výsledek.

Isaac Viñales devátý a to je asi taky jeho maximum. Dominique Aegerter uzavřel top 10, ale myslím, že on má navíc. I když teda na jeho obranu musím říct, že on startoval až z hloubi pole.

Remy Gardner získal pár dalších bodů za 12. místo. Takže chválím. Pro Robina Mulhausera je 13. místo určitě dobré. No a Edgar Pons nakonec 14.

Takže aspoň někdo z Ponsových získal body, když Axel havaroval a závod nedokončil.

Hned dvakrát upadl vedoucí jezdec. Nejprve to byl Nakagami, kterého mi teda bylo líto. Říkala jsem si, že by bylo super, kdyby tým měl v jeden den vítězství z Moto3 (Pawi) i Moto2. Ale bohužel. Nakagami to zvedl a ještě vybojoval 11. místo.

O něco později upadl z prvního místa Franco Morbidelli. A to jsem teda doma křičela "Ne!" Já mu to tak strašně přála a on zase spadl :-/ Ach jo. Zvedl to, ale pak spadl znovu.

Nepříjemný pád měl i Alex Rins, který bojoval o bednu. Očividně měl něco s nohou. 

Dobře si během závodu vedl Alex Márquez a najednou bum a pád. Ten taky letos dost padá. Už ani nevím, kolikátý pád to je. V závodě byly dva.

Dvakrát během závodu spadl i Sam Lowes a to teda není dobrý. 

Dvakrát spadl i Sandro Cortese. Ten nakonec závod dokončil. Byl teda o 2 kola zpět, ale bylo z toho 15. místo (poslední). Ale je to jeden bod! 

Zajímavý úkaz byl Xavier Simeon, který po pádu z poničeným motocyklem zajížděl nejrychlejší kola závodu. Ale asi na to šel až moc hrrr, protože pak opět spadl. Škoda Marcela Schrottera, který to měl rozjeté zajímavě, dokonce jsem si říkala, že se možná doma pokusí zaútočit na bednu. No bohužel, skončilo to pádem.

Penalizaci za ulitý start dostal Ratthapark Wilairot. Penalizaci si odpykal, zanedlouho poté ale také havaroval.

Závodu nedokončilo 12 jezdců. Dohromady bylo v závodě 19 pádů!


VC RAKOUSKA

Závod jsem bohužel viděla jen částečně. Ale vypadalo to dost zajímavě. 

Po čase se na čele utvořila skupina, která bojovala. Já se vážně nepoznávám. Já fandila Marcelovi Schrotterovi! To, že jsem začala před pár týdny fandit Jonasi Folgerovi, to už jsem vstřebala, ale že teď už fandím i Marcelovi!? To jsou mi věci :-D

No Marcel jel sice skvěle, ale do pódiového konce to nedotáhl. Skončil na 5. místě.

Vypadalo to, že o vítězství si to rozdají Lüthi a Morbidelli. Johann Zarco, který startoval z pole position, po startu trochu ztrácel, ale všechno dohnal. Před své soupeře se postupně dostal. No a nakonec zvítězil :-) A vítězné salto bylo tentokrát v těch typických rakouskách kalhotách :-D 

Franco Morbidelli nakonec vybojoval druhé místo, což je jeho nejlepší výsledek a já z něj mám velkou radost.

Zajímavé to bylo o třetí místo. Vypadalo to, že třetí bude Lüthi, ale jak bojoval s Morbidellim, tak něco málo ztratil a dokázal se k němu přiklepnout Alex Rins. Ten ho dokázal v závěru závodu předjet a získal třetí místo!

Alex Márquez zajel 6. místo, což je pro něj velmi dobrý výsledek. Další umístění v Top 10 vybojoval Axel Pons, to také musím vyzdvihnout.

Mě docela potěšil Lorenzo Baldassarri, který byl 8., což je dobrý. Byl to ale takový nenápadný výkon, ani TV kamery si ho moc nevšímaly.

Trochu je letos pro mě zklamáním Sandro. Po startu se dost propadl, nakonec získal 11. místo, takže nějaké další body. Ale opravdu to v jeho podání letos není moc dobrý :-/

Oba Leopardi Miguel Oliveira a Danny Kent bodovali a to je dobře.

Těsně za body byl Xavi Vierge, škoda.

Už jsem zmínila Jonase Folgera. Tak tomu to bohužel moc nevyšlo. Po startu se propadl, krátce na to spadl. Sice v závodě pak pokračoval dál, ale byl s velkou ztrátou poslední. Takže jediní dva, kteří závod nedokončili, byli Simone Coris a Sam Lowes. Sam spadl během závodu dvakrát, to radši nechám bez komentáře :-/

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář