Polovina sezóny (2. část)

15. srpen 2016 | 13.56 |
› 

spielberg_1Přináším vám druhou část článku s názvem Polovina sezóny. Jak už jsem psala minule, původně byl plán vydat to jako jeden článek, ale zaprvé by to bylo asi moc dlouhé, zadruhé mezi jednotlivými závody byly docela velké přestávky, takže můj komentář například k závodu v Barceloně už by jaksi v srpnu nebyl aktuální. I tak je to trochu problém, protože GP Německa se jela v půlce července a pak jsme museli čekat tři týdny na závod v Rakousku. Ale nedá se nic dělat. Jinak jsem to prostě vymyslet nemohla. Příště už vás bude čekat série článků z mého pobytu na GP v Brně :-)

VC NĚMECKA

Ještě v kvalifikaci došlo k několika zraněním. Z motocyklu Dannyho Webba totiž unikl olej a spousta jezdců na tom oleji spadla. Zranili se Spiranelli, Herrera i Antonelli a nikdo z nich už nemohl v závodním víkendu pokračovat.

Na divokou kartu do závodu startovali dva domácí jezdci Maximillian Kappler a Tim Georgi.

Během závodu hodně pršelo (pršelo už od nedělního rána) a trať byla hodně mokrá. Takže se vlastně docela divím, že pádů nebylo až tak, že to tihle mladí kluci docela dobře zvládali a náročné momenty (většinou) ustáli.

Já věděla, že pro mé kluky z týmu Ajo to nejsou zrovna ideální podmínky. Proto jsem zírala s otevřenou pusou, když se do čela závodu dostal Bo! Tušila jsem ale, že to nedopadne. Nakonec Bo skončil 12., takže bral pár bodů a já ho chválím. Ani pro Brada toto není ideální a 8. místo nakonec není úplně zlé. Sice jeho největší rival v boji o titul Jorge Navarro skončil o místo před ním, ale i tak má Brad v šampionátu stále slušný náskok.

Když jsem viděla, že prší, tak jsem hned na Twitter napsala, že hádám, že vyhraje Pawi. A to prosím startoval z 20. pozice. No nakonec jsem měla pravdu :-D A nejen já, spousta lidí to na sociálních sítích tipovala. On je prostě na mokré trati úplně někým jiným než na suché :-D Sice tam měl taky pár horkých okamžiků, ale zvládl to a dojel si pro svoje letošní druhé mokré vítězství.

Druhý dojel Andrea Locatelli, kterému jsem zjistila, že trošičku fandím a pódium mu přeju. Třetí byl Enea Bastianini, který mě mile překvapil, protože tyto podmínky vůbec nejsou pro něj. Tentokrát mu to ale sedlo.

Výborný byl Jakub Kornfeil. Startoval z 15. pozice, ale dokázal, že tyto podmínky má taky rád (možná víc než sucho). Vybojoval skvělé 4. místo, na bednu to neměl daleko. Chválím a gratuluji :-)

Vyzdvihnout musím i výkon Johna McPhee, který na motocyklu Peugeot dokonce chvíli vedl závod! Nakonec skončil na výborné 6. příčce.

I Fabio Di Giannantonio jel výborně.

Naopak závod vůbec nevyšel Fabio Quartararovi, který měl nějaké technické potíže a navíc mu to na té vodě asi moc nesedlo. Závod taky nevyšel týmu Sky, když Fenati byl až 18. (takže bez bodů). Bulega ani Migno závod nedokončili.

Nedokončil ani můj oblíbený Joan Mir, ten vypadl hned v prvním kole.

No a ve své padací sezóně pokračuje Darryn Binder :-/ Jeho pády už jsem radši přestala počítat.


VC RAKOUSKA

Před GP Rakouska se událo několik změn. Tým Peugeot se rozešel s Alexisem Masbou, nahradil ho Albert Arenas. Tým Platinum Bay Real Estate se rozešel s Danny Webbem (který nahradil Karla Haniku) a toho nahradil k mé radosti Marcos Ramírez. 

V Rakousku jeli na divokou kartu Stefano Manzi a Marco Bezzecchi.

Po letní přestávce to konečně zase začalo, takže jsem na závod koukala s úplným nadšením. Konečně i počasí jim vyšlo. Závod Moto3 byl klasicky napínavý, na čele bojovala skupina několika jezdců.

Nakonec vyhrál ten, který startoval z pole position. V sobotu vybojoval svou první pole position, v neděli získal své první vítězství. Jsem na Joana Mira hrozně hrdá a mám z něj velkou radost :-) Fandím mu už od dob, co závodil v Rookies Cupu. On pak odešel jezdit do španělského šampionátu, takže jsem ho moc nesledovala, ale když jsem se dozvěděla, že letos půjde do Moto3, tak jsem měla velkou radost. Jsem moc ráda, že mu to vyšlo. Doufám, že se mu bude dařit i v Brně.

Druhý byl nakonec Brad, což je super. On v jednu chvíli udělal chybku, propadl se na konec té skupinky a musel dotahovat. Ale Brad to v pohodě zvládl, a ještě si zabojoval o vítězství. Nakonec teda druhé místo, což já chválím, jsou to další velké body do šampionátu. Navíc, já věděla, že on v Rakousku nevyhraje, on si to přece schovává do Brna, to je jasná věc ;-) :-D

Třetí byl Enea Bastianini, takže já byla s obsazením na stupních vítězů velmi spokojená.

Skvěle jel Philipp Oettl, chvíli dokonce vedl! Nakonec z toho bylo krásné 5. místo. Mohl by v Brně zabojovat o bednu, já bych se nezlobila.

Překvapil mě Fabio Quartararo, který se dokázal připojit k čelní skupině a bojoval o pódium. Nakonec čtvrtý, ale to je jeden z jeho nejlepších výkonů letos zatím. Že by se probral?

Výborně jel i Jorge Martín, který byl nakonec nejlepší z té další skupinky a celkově byl 6.

Bo Bendsneyder na 7. místě, paráda. On chtěl v druhé půlce sezóny pravidelně jezdit v Top 10, tak hned prvním závodem se mu to povedlo. Snad to tak bude pokračovat.

Další mí oblíbenci Francesco Bagnaia a Juanfran Guevara se umístili na 11. a 12. pozici, což není špatné.

Niccoló Antonelli mimo body, to mě překvapilo. Jules Danilo taky. U toho je to škoda dvojnásob, protože se mu docela povedla kvalifikace. Nevím, proč se tak propadl.

Kuba Kornfeil měl bohužel špatnou kvalifikaci, no v závodě bylo těžké z toho udělat dobrý výsledek. Takže tentokrát pouze 19. místo a žádné body.

Darryn Binder dojel do cíle!! Sice nebral body, ale dokončil závod. A to je tedy u něj co říct. Takže předpokládám, že v Brně spadne.

Ze závodu vypadl Jorge Navarro. Já ho mám celkem ráda, takže mi to bylo líto. Na druhou stranu, je to největší soupeř Brada v boji o titul, takže pro Brada dobře.

No a ještě jim chyběl jeden soupeř. Romano Fenati. Tým ho suspendoval na tento závod kvůli špatnému chování. Prý nerespektuje pravidla týmu, došlo k nějakým potyčkám se zaměstatnci týmu a prý to bylo opakovaně. Třikrát dostal napomenutí. Moc to nepomohlo. Tak mu dali stopku. Sama jsem zvědavá, jak toto bude pokračovat a jestli vůbec dojede sezónu do konce.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře