Tovární tým Ducati WSBK končí

28. srpen 2010 | 18.32 |
› 

Od roku 2011 nebude Ducati soutěžit s továrním týmem v Mistrovství světa Superbike a rozhodla se omezit svou účast na dodávání strojů soukromým týmům a na jejich podporu. Italský výrobce se s továrním týmem účastnil každé sezony WSBK od vzniku této série v roce 1988. Získal 16 titulů nejlepšího výrobce a 13 titulů získali jezdci továrního týmu Ducati.

"Toto rozhodnutí je součástí specifické strategie Ducati. Cílem je další zvýšení technologické úrovně produkčních modelů, které přijdou na trh v nadcházejících letech. Abychom tohoto cíle dosáhli, technické zdroje firmy, které byly dosud vázány v managementu továrního týmu Superbike, se věnují nové generaci hypersportovních motocyklů, v jejich homologované verzi i v závodní verzi Superbike," prohlásil Gabriele Del Torchio, Prezident a generální ředitel Ducati.

"Rád bych poděkoval Norimu a Michelovi a všem jezdcům, kteří přispěli ke skvělé historii Ducati v sérii Superbike, ale především všem zaměstnancům Ducati. Právě jejich tvrdá práce a profesionalismus nám umožnily dosáhnout tak významných výsledků. Velké poděkování patří také všem partnerům, kteří nás podporovali, především firmě Xerox. Rád bych také vyslovil uznání bratrům Flammini, kteří už tak dlouho manažersky zvládají tento šampionát, a FIM, organizaci, s níž máme trvalé a konstruktivní vztahy." 

motorelax.cz

Jenom k tomu napíšu tolik, že mě to moc mrzí a že Ducati vždycky patřila k mým nej týmům a nevím, jestli to tam bez nich zvládnu. Je mi to líto, až se mi chce brečet. Ale zas nechápu, proč najednou odcházejí, vždyť nedávno jsem četla vyjádření někoho z týmu, že tyto zprávy popírají, že neodcházejí. A najednou toto. Jako já vím, budou podporovat soukromý tým, ale stejně tovární Ducati Xerox je prostě tovární Ducati Xerox. A obávám se o budoucnost Michela Fabrizia, kterému jsem vždy tak fandila, sice pak už moc ne, ale od Brna, kdy jsem ho viděla na vlastní oči, jsem mu zas fandila. Doufám, že se pro něj nějaké místo v WSBK najde.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře