Co bude s jezdci Aprilie?

24. červen 2016 | 18.06 |
› 

stefan_alvaro_usaMusím říct, že všechny ty spekulace okolo Aprilie se mě osobně hodně dotýkají. V Aprilii totiž momentálně jezdí má jednička kubatury MotoGP Stefan Bradl. A já se o jeho závodní budoucnost začínám dost obávat. Už, když loni krachoval tým Forward, tak jsem se hodně bála, jak to bude dál, nakonec ho právě Aprilia zachránila. Jenže teď je situace jiná. Jak Stefan prozradil pro web crash. net, tak už dostal od italské továrny zprávu, že pro příští sezónu se s ním nepočítá. A mě je z toho fakt smutno. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, tak prostě nikde v MotoGP nevidím žádné místečko, kam by se mohl dostat. 

Jak jsem to již naznačila tady na blogu v jiném článku i na facebookové stránce blogu, tak Aprilia by měla v nejbližších dnech oznámit příchod Aleixe Espargara.

"Dostal jsem zprávu, že se mnou nebudou pokračovat," řekl Stefan. "Není to pro mě teď dobrý pocit. Je to škoda, protože se v týmu cítím jako doma. Tento projekt je dobrý."

"Ale továrna se rozhodla jít jiným směrem. Všichni víme, že paddock MotoGP je velký business. Nakonec to byli oni, kdo se takto rozhodl a život musí jít dál, svět nekončí. Stále pracujeme stejným způsobem, jen je to prostě jiný pocit."

"Bylo to v Barceloně, kde jsem dostal nějaké zprávy. Ne přímo zprávy, ale slyšíte kolem sebe různé spekulace. Někdy to bývají spekulace, kterým ani nemůžete věřit. Některým naopak trochu věříte. Měl jsem z toho smíšené pocity, tak jsem věděl, jak se s tím srovnat a konečně jsem dostal zprávu."

"Vím, že Aleix Espargaró bude oznámen velmi brzy," dodal Stefan. 

Údajně se dokonce smlouva mezi Espargarem a Aprilií měla oznámit už na čtvrteční tiskové konferenci před GP v Nizozemsku. Jenže Espargarovo letadlo mělo zpoždění a on se na tiskovou konferenci vůbec nedostal. Později samotný Aleix řekl, že to je hloupost, že s Aprilií žádnou smlouvu nemá.

Avšak většina španělských médií to již bere jako hotovou věc.

Stejně je to zajímavé, že skoro celý paddock už o tom hovoří jako o jasné věci, dokonce i Stefan už to takto naplno řekl. Jenom Aleix pořád tvrdí, že ne, že to není pravda.

stefan_01

O své budoucnosti ještě Stefan rozhodnuto nemá. Není si jistý, co bude dál. 

"Právě jsem se začal poohlížet kolem, abych viděl, co budoucnost přinese. Nedívám se pouze v MotoGP. Už tu nezbývá moc dobrých závodních míst. Šampionát Superbiků je také možností, ale doufám, že najdu nějaké lidi, se kterými bych mohl mluvit. Jsem si jistý, že něco se objeví."

Na otázku, zda je pro něj prioritou zůstat v MotoGP, odpověděl: "Ne, není to priorita. Uvidíme. Teď je příliš brzy cokoliv říkat. Je to stále čerstvé, zprávu od Aprilie jsem dostal nedávno. Jsem připravený vyjednávat, ale záleží to také na mých pocitech.

Teď nedokážu říct nic konkrétního."

Již dříve se objevily zprávy, že kromě šampionátu WSBK by Stefanovi ani nevadil případný návrat do kubatury Moto2. Tam v roce 2011 získal titul mistra světa. Mě se to tedy moc nezdá, že by se fakt chtěl vracet, ale zas na druhou stranu, proč ne. Aspoň bych ho měla stále v paddocku MotoGP.

No a jak to vypadá s jeho aktuálním týmovým kolegou Álvaro Bautistou? Bohužel taky nic moc. Do Aprilie by totiž kromě Aleixe Espargara měl přijít i Sam Lowes, takže i Bautista bude pravděpodobně odsouzen do role hledače nového místa.

"Rozhodnutí stále ještě nepadlo," řekl Álvaro. "Aprilia mi řekla, že by si mě rádi v týmu nechali, ale už mají podepsanou smlouvu se Samem Lowesem. To je složitá situace, že?"

"Momentálně pracují na tom, abych v týmu zůstal. Já pracuji pro ně a dívám se po jiných týmech. Musím být připraven v případě, že už tu pro mě nebude místo. Nakonec to bude Aprilia, kdo si to rozhodne," pokračoval.

"Tento projekt jsem začal s velkou motivací. Loni to byl divný rok, protože motorka nebyla ani tak pro MotoGP, byla to spíš testovací motorka. Je to jako jeden rok zahozený do koše. Letos motorka dorazila pozdě. Neměli jsme čas ji pořádně vyzkoušet a během zimních testů vylepšit, což je jednodušší než na tom pracovat během závodních víkendů."

"Myslím, že děláme malý pokrok. Motorka je po sedmi závodech skoro pořád stejná jako po prvním závodu v Kataru. Neproběhly skoro žádné změny. Uvidíme, co se bude dít, ale teď můžu říct, že já jsem tu motorku pomáhal sestavit. Motorku sestavili podle mých komentářů a připomínek."

alvaro_01

Ohledně svých šancí na to, že u týmu zůstane, Álvaro říká, že: "Myslím, že je to tak 50:50. Situace je těžká. Chtějí tři jezdce, ale mají jen dvě motorky. Lowes má kontrakt. V tomhle světě se může stát cokoliv!"

Je setrvání v MotoGP jeho prioritou? "Ano, samozřejmě. To je moje priorita."

Aktuálně kolují zvěsti, že by Álvaro mohl závodit na satelitní Ducati týmu Aspar. On sám naznačil, že s tímto týmem v kontaktu opravdu je. Jen připomenu, že v nižších kategoriích pro tým Aspar Álvaro dlouho závodil a v roce 2006 získal s týmem titul mistra světa v kubatuře 125cc.

Takže si to tedy zrekapitulujeme. Stefan už na 100 % ví, že u Aprilie příští rok závodit nebude. Sam Lowes už má nějaký kontrakt na vstup do MotoGP právě s Aprilií (otázkou je, jestli už to je finální kontrakt nebo jen nějaká předběžná dohoda). Tým by si rád nechal Álvara Bautistu. Kolují drby, že v týmu bude závodit Aleix Espargaró. Takže, jak již to řekl Álvaro, tři jezdci na dva motocykly. Tak mě jedině napadá, jestli to s tím Aleixem není kachna a on nám nakonec neoznámí podpis smlouvy u úplně jiného týmu (když teda pořád tak mlží). Jen mě jaksi nenapadá, co za tým by to bylo.

Já mám z celé té situace teda hodně smíšené pocity. A hlavně teda z toho Stefana. Jonas Folger už má místo v MotoGP pro příští rok jasné, takže ani Dorna nebude tlačit na to, aby Stefan zůstal, protože jednoho Němce už tam mít bude. Ach jo.

Jinak, některé ty výroky, které Stefan řekl, to je, jako bych to říkala já. Takové to "Nevím, uvidíme, co budoucnost přinese" nebo "Určitě se něco objeví" nebo "Záleží na mých pocitech"... No jo, je znát, že já i Stefan jsme oba ve stejném znamení zvěrokruhu :-D Možná proto jsem si ho tak moc oblíbila :-D Ono se říká, že si člověk podvědomě vybírá oblíbence podle sebe. Tak to asi fakt platí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář