Péreze nechávají spekulace ohledně Ferrari v klidu

17. červen 2016 | 18.41 |

04Na webové stránce motorsport.com jsem narazila na (pro mě) zajímavý článek o Sergiovi. Checo se vyjádřil ke spekulacím, kdy ho někteří spojují se sedačkou u Ferrari pro přští rok. Checo byl kdysi součástí Akademie mladých jezdců Ferrari, jenže pak dostal nabídku závodit pro McLaren a od Ferrari musel odejít. 

Začátek letošní sezóny nebyl pro Sergia ideální, avšak pomalu se zlepšuje, v Monaku se dokonce dostal na stupně vítězů. Momentálně je na tom v pořadí šampionátu lépe než jeho týmový kolega Nico Hülkenberg.

Světem F1 kolují různé zvěsti o konci Kimi Räikkönena u Ferrari (kolikátou sezónu už?) a řeší se, kdo by ho případně mohl nahradit. V souvislosti se sedačkou Ferrari se snad mluvilo už o každém jezdci. Poslední dobou bývá s tímto místem spojován právě Sergio. Co na to říká?

"Abych byl upřímný, tak mě tyto spekulace moc nezajímají," řekl. "Soustředím se na svou práci, abych svému týmu odvedl to nejlepší."

"Minulý závod (pozn. v Kanadě) byl katastrofální. Zvolili jsme špatnou strategii, neměli jsme tempo na to, abychom bojovali s Williamsem, takže to pro nás nebyl nejlepší víkend a doufejme, že se dokážeme zlepšit."

Jak se zdá, tak Sergio je (alespoň podle svých výroků) zatím stále plně oddaný týmu Force India.

"Stále je ještě brzy na to, dělat nějaká rozhodnutí ohledně konce roku. Mám za sebou dobré lidi, hlavně svého manažera Juliana Jakobiho. Tohle je jeho práce, aby hledal to nejlepší pro mou budoucnost."

Po několika letech strávených u Sauberu si Sergia vybral tým McLaren. Ovšem po jedné sezóně ho ze svých řad propustil. Sergio hodně bojoval o pokračování své závodní kariéry ve Formuli 1. Je rád, jak to všechno nakonec dopadlo. Během let si dokázal opět vybudovat dobrou pověst a těší ho, že bývá spojován v souvislosti s velkými týmy.

"Rozhodně je to dobrý pocit, že opět, po tom, co se stalo, můžu cítit hrdost, že moje jméno je spojováno s velkými týmy, a že další týmy sledují moje výkony," řekl.

"Rok 2012 byl skvělý a také zde bylo spoustu spekulací, a potom přišla má éra u McLarenu, v té době jsem opustil Akademii Ferrari, šel jsem do McLarenu a bylo to velmi náročné období."

"Potom to vypadalo, že je všechno ztraceno. Jak už jsem řekl dříve, nejsem na to naštvaný - jsem tu, abych se stal mistrem světa a budu pro to bojovat. Jestli někdy dostanu šanci, která bude skvělá nebo ne... všechno, co můžu v této chvíli dělat, je užívat si tento okamžik a to je to, co dělám."

A jaké jsou vlastně jeho vztahy s Ferrari?

"Tenkrát to byl Maurizio Arrivabene, který mě dostal do Akademie Ferrari, když jsem závodil v GP2."

"Ferrari nebylo v pozici, aby mi nabídlo smlouvu pro rok 2013, kontrakt se připravoval na rok 2014. Potom přišel McLaren a měli o mě zájem, Stefano Domenicali tenkrát měl za mě radost, že jsem šel do McLarenu."

"To znamenalo, že jsem musel opustit Akademii Ferrari a vydat se na novou cestu. Myslím, že mám ve Ferrari dobré kamarády, nemám s nimi problém."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší