Polovina sezóny (1. část)

27. červen 2016 | 21.41 |
› 

assen_03Původně jsem plánovala, že další článek, který bude shrnovat závody, tu bude až po Velké ceně Rakouska. Ale to je až v polovině srpna a to je ještě dlouhá doba. Navíc to by bylo shrnutí hned čtyř závodů a nejsem si jistá, jestli by to někdo četl, protože by to bylo asi hodně dlouhý. Takže jsem se nakonec rozhodla, že to rozdělím. V tomto článku se dočtete o závodech v Katalánsku (hodně emotivní, bohužel) a Nizozemsku. Příště bude článek o Německu a Rakousku (sice mezi těma dvěma závody je měsíc pauza, ale nedá se nic dělat). Potom bude následovat celá řada článků o mé návštěvě VC České republiky.

VC KATALÁNSKA

To bylo tak smutný. Během závodu jsem se docela držela. V závodě bylo hodně akce, dost incidentů a odstoupení. Navíc mi o vítězství bojoval můj favorit. Jakmile ale bylo po závodě a zase se mluvilo o Luisovi, tak jsem zase brečela. Trička byla skvělým nápadem (stejně jako v ostatních dvou kubaturách), v této ale bylo vidět, jak je to pro kluky hodně citlivá věc. Přeci jen, Luis jezdil s nima v kubatuře. Krásné gesto od Johanna Zarca, který na první stupínek při hymně pozval i další dva kluky, kteří s ním na stupních vítězů byli. A Johann plakal. Jsem pak plakala taky :-(

Johann to teda dokázal a vyhrál. Udělal mi radost, i když v té chvíli se o nějaké obrovské radosti mluvit nedalo. Před závodem jsem ale říkala, že jestli má pro Luise někdo vyhrát, tak on. To, co v pátek Johann řekl, bylo moc krásné, zároveň pravdivé. Dobře, že ten závod takto dopadl. Kvůli Luisově památce tentokrát nebylo jeho typické oslavné salto. To bylo dobré rozhodnutí. V té chvíli to opravdu nebylo moc vhodné. I když na druhou stranu, Luis by se tomu saltu určitě smál.

Na stupních vítězů teda ještě byli Rins a Nakagami. Skupinka, která bojovala o 3. místo, mě bavila a já se musím přiznat, že jsem tu bednu přála Syahrinovi. Ten nakonec získal skvělé 4. místo. Tak třeba bude mít ještě šanci letos o stupně vítězů bojovat.

Chválím Miguela Oliveiru za 8. místo. Úžasný výsledek. Taky chválím Axela Ponse. Už poněkolikáté letos byl v top 10. Z toho kluka nakonec ještě něco bude :-D 

Bohužel kvůli technickým problémům musel odstoupit Sandro Cortese. Ani Danny Kent neměl svůj den. Ono obecně, Dannymu ty Moto2 zase nejdou.

Závodního víkendu se opět neúčastnil Efrén Vázquez a já se začínám obávat, že už ho na trati asi jen tak neuvidíme.

Jinak zbytku závodního víkendu se po té nehodě Luise neúčastil ani jeho tým s jeho týmovým kolegou Jesko Raffinem. 


VC NIZOZEMSKA

Kvalifikaci Moto2 hodně ovlivnil déšť, v podstatě ten, kdo nezajel nějaké dobré kolo na začátku kvalifikace, tak měl smůlu, protože pak začalo pršet. Vypadalo to, že počasí v neděli při závodě vydrží a pojede se na suché trati. Při startu závodu dokonce svítilo sluníčko! Jenže jak závod postupoval, tak se začaly objevovat kapky deště.

Těch bylo víc a víc. Nakonec začalo pršet tak, že ředitelství závodu se 2 kola před cílem rozhodlo vyvěsit červené vlajky a závod tak předčasně ukončit.

Poprvé ve své kariéře vyhrál Takaaki Nakagami. Po šesti letech jsme viděli vítězství japonského jezdce. Naposledy to byl Yuki Takahaši v Katalánsku v roce 2010. 

Když začal Nakagami všem ujíždět, tak jsem byla trochu překvapená. Na začátku závodu to vypadalo, že se o vítězství spíš poperou Lüthi a Lowes. Taky se dobře drželi Aegerter a Morbidelli. Nakonec se to však ještě promíchalo.

Nakagami jel fakt dobře a vítězství si zasloužil. Už taky bylo načase, aby se toho svého triumfu dočkal.

Druhý skončil Johann, takže já jsem spokojená. V závěru závodu Nakagamiho dost stahoval a já mu držela palce, aby to zvládnul. Pro Johanna bohužel, vyvěsily ty červené vlajky. Na druhou stranu, trať už začínala být dost mokrá a začínalo to být pro jezdce nebezpečné.

Johann teď má v šampionátu stejný počet bodů jako Rins, ale protože má víc vítězství, tak je na prvním místě. Takže já jsem spokojená.

Třetí skončil Franco Morbidelli, můj nový oblíbenec :-D

Čtvrtý byl Sam Lowes, takže u mě taky spokojenost. Pátý byl Lorenzo Baldassarri, můj další nový oblíbenec :-D Takže jak tak na to koukám, tak to zas nebyl tak hrozný závod :-D

Škoda, že Dominique neudržel to své tempo, když startoval z první řady a bojoval o top 5. Nakonec byl až 9. Jasně, je to pořád hezký výsledek, ale já tentokrát doufala ve víc.

Sandro skončil 12., což tedy není nic moc, ale už aspoň není zraněný a dojel závod do cíle bez jakýchkoliv problémů. Tak aspoň něco. Snad se to teď bude zlepšovat.

Chválím Danny Kenta a Miguela Oliveiru, kteří se oba dostali na body. Sice 14. a 15. místo, ale já to beru jako úspěch.

Špatný závod pro bratry Ponsovy. Axel spadl hned na začátku závodu, Edgar skončil poslední.

Pád taky postihl Thomase Lüthiho, který vypadal, že bude bojovat o bednu. Pak se ale propadl. Několikrát byl i mimo trať. 

Jak už jsem tedy zmínila, Johann a Alex Rins mají na svém kontě shodně 126 bodů, na prvním místě je ale Johann. Třetí je Sam Lowes, který má 121 bodů, takže je s nimi pořád v kontaktu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře