Evropská část šampionátu začala

31. květen 2016 | 15.39 |
› 

bradV šampionátu MotoGP, tedy i Moto3, se odjely další tři závodní víkendy, takže je čas na další shrnutí. Ano, plánuji dělat shrnutí vždy po třech závodních víkendech, ale příště to asi bude o něco později. Čekají nás čtyři závodní víkendy a pak už Brno, takže já asi udělám článek o těch čtyřech závodech, protože pak zas bude blog plný mých dojmů z Brna. Teď se ale dostáváme ke třem závodům, které už jsou za námi a které nás uvedly do evropské části šampionátu. Jelo se ve španělském Jerezu, ve francouzském Le Mans a italském Mugellu. Myslím, že tento článek bude oproti minulému shrnutí kratší, protože v tom minulém jsem si dělala po každém závodě poznámky. Teď nemám nic, takže musím hodně dolovat v paměti :-D

VC ŠPANĚLSKA

Sledování Velké ceny Španělska pro mě bylo dobrodružstvím, protože jsem do poslední chvíle nevěděla, jestli závod uvidím. S rodinou jsem totiž v neděli jela za sestrou do Prahy. Moto3 jsem nakonec stihla, dívala jsem se u sestry. A jsem moc šťastná, že jsem se dívala. Celý týden před tím jsem to totiž cítila v kostech. Měla jsem strašně zvláštní pocit, že Brad Binder vyhraje. A světe div se, on to opravdu dokázal. Škoda, že kolem mě seděla rodina, kdybych se koukala sama doma u sebe v pokoji, tak bych křičela. Takhle jsem se musela mírnit, ale i tak jsem měla slzy na krajíčku. Opravdu. Jeho první vítězství v kariéře. V ten moment jsem na něj byla neskutečně hrdá. 

Brad měl původně do závodu startovat z první řady, po ranním warm upu dostal penalizaci a startoval z úplně poslední pozice! Dodnes nevím, za co tu penalizaci dostal. Avšak to byl opravdu neskutečný kousek, vyhrát z 35. pozice na startu, to se jen tak nevidí. O to víc jsem se cítila dojatá.

Druhý skončil nováček Nicolo Bulega, který mě zatím velmi překvapuje. Třetí byl Francesco Bagnaia, kterému to přeju. Dokonce jsem zjistila, že mu fandím :-D

Parádně jel Jakub Kornfeil, který nakonec získal 5. místo. 

Radost mi udělal 6. místem Joan Mir. Také jsem byla ráda, že Philipp Oettl dojel v TOP 10.

Tentokrát se teda hodně padalo. Bohužel pád měl i Karel Hanika.

Niccoló Antonelli startoval z boxové uličky. V závodě se snažil probojovat dopředu, ale zastavil ho pád.

Ráda bych vám o tomto závodě napsala víc, ale vážně si z toho pamatuju pouze Bradovu spanilou jízdu a to, jak jsem byla nervózní.

VC FRANCIE

Závodu na okruhu v Le Mans se neúčastnil Enea Bastianini, který si několik dní před závodním víkendem zlomil ruku. Stalo se mu to při motokrosovém tréninku (nebo něčem takovém, teď přesně nevím).

Stejně jako v Jerezu, i tady se docela dost padalo. Spadl Karel Hanika, spadl i jeho týmový kolega Darryn Binder.

Jak velkou smůlu má letos Darryn, tak velký štěstí má jeho starší bratr Brad. Ten tentokrát startoval z místa, na kterém se kvalifikoval, byla to první řada.

A povedlo se mu opět vyhrát. Jel výborně, nikam se zbytečně necpal, i když se držel v čelní skupině. Já z něj mám obrovskou radost. Já jsem to říkala, že to chce čas a jakmile se mu povede vyhrát poprvé, tak potom už bude vyhrávat pořád. Zdá se, že jsem měla pravdu :-D

Druhý skončil Romano Fenati, který s Bradem během závodu nejvíc bojoval. Třetí pak byl Jorge Navarro.

U GP Španělska jsem psala, že mě překvapuje Bulega. Teď ještě musím doplnit, že mě překvapuje i jiný nováček, a to Aron Canet. V Le Mans skončil čtvrtý. Já myslím, že je jen otázkou času, kdy se tihle kluci dostanu na pódium.

Jakub Kornfeil opět v Top 10, tentokrát to bylo místo 9.

VC ITÁLIE

Závodu se neúčastnil Philipp Oettl, který se zranil při pádu při závodě ve Francii. Místo něj dostal šanci domácí Lorenzo Dalla Porta. A mě tedy příjemně překvapil, jak srdnatě bojoval. Dokonce chvíli v závodě vedl!

Ten závod byl neskutečný. To byl snad jeden z nejlepších závodů, jaký jsem za poslední dobu viděla. Celý závod spolu bojovala skupina tak 20 jezdců (tedy skoro celé pole). Každou chvíli se pořadí měnilo a bylo úžasné to sledovat. Napínavé to bylo až do samotného závěru. 

Brad získal hattrick! Myslela jsem si, že po odchodu některých mých oblíbenců, bude středem mého zájmu kubatura Moto2, ale díky Bradovi jsou pro mě číslem jedna zase mototrojky. Mám z něj obrovskou radost, jsem na něj hrdá, jsem hrdá na celý tým Ajo. Ještě by se mohl trošku zlepšit Bo Bendsneyder a bude to dokonalý :-)

První pódiové umístění v životě získal nováček Fabio Di Giannantonio, kterému to moc přeju. Pamatuju si, když loni vyhrál v Brně sobotní závod Rookies Cupu (na který jsem koukala z tribuny) :-) Třetí byl Francesco Bagnaia. Takže z mé strany panovala absolutní spokojenost, co se jezdců na stupních vítězů týče.

Výborně jel Romano Fenati, kterého ale zradila technika a on musel odstoupit. V posledním kole závodu spadli Pawi, Spiranelli a Canet (nezávisle na sobě) a to je vždy škoda, když je to takhle blízko k cíli. Navíc, když bojujete třeba o bednu.

Opět mi radost udělal Joan Mir, protože byl v Top 10. Hiroki Ono zajel také výsledek v Top 10, to je milé překvapení. Konečně se trošku vytáhl Fabio Quartararo, který se mi zatím zdá být za očekáváním.

Top 10 zajel i Juanfran Guevara, další můj oblíbenec.

Českým klukům to tentokrát moc nevyšlo, oba sice dojeli do cíle, ale ani jeden z nich neskončil na bodech. Jakub Kornfeil byl 17., Karel Hanika 20.

Opět spadl Darryn Binder. Zdálo se mi, že nějak moc padá, tak jsem si pořádně prohledala výsledky. Vážení, v posledních čtyřech závodech (Texas, Jerez, Le Mans, Mugello) Darryn nedokončil vinou pádu! To už je špatný. Já pořád čekám, kdy konečně získá ty své první body a on místo toho pořád padá. To teda mají u Mahindry dvojku Darryn + Karel, ani bych se nedivila, kdyby v týmu došlo k nějakým jezdeckým změnám. A děsím se toho. Oba kluky mám ráda, patří mezi moje nej, takže fakt doufám, že se to zlepší. Přitom Darrynův brácha vyhrál poslední tři závody, tak by si s něj měl vzít příklad :-D Já vím, to se nedá porovnávat. 

V celkovém pořadí vede Brad Binder, který má 127 bodů. Druhý Jorge Navarro má 78 bodů, takže Brad má slušný náskok. Třetí pak je Romano Fenati s 67 body.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře