Viñales do Yamahy, Iannone k Suzuki

19. květen 2016 | 19.00 |
› 

doviPosledních několik dní bylo ve světě MotoGP docela rušných. Od podpisu Jorge Lorenza s Ducati se hodně spekulovalo o tom, jestli jeho týmovým kolegou bude Andrea Iannone nebo Andrea Dovizioso. A kam případně ten odmítnutý Andrea půjde. Také se samozřejmě hodně řešilo, kdo bude Lorenzův nástupce u Yamahy. Hodně se skloňovalo jméno Mavericka Viñalese, také se hovořilo, že by do továrního týmu mohl přijít třeba Pol Espargaró z Tech 3. Dnes se tyto zásadní otázky vyřešily.

Nejprve ráno přišlo oficiální oznámení od týmu Suzuki, že Maverick Viñales u nich končí. O několik minut později přišlo ono očekávané oficiální potvrzení od Yamahy. Viñales se stává jejich jezdcem na roky 2017 a 2018!

O něco později přišla zpráva od Suzuki, že podepsali smlouvu s Andreou Iannonem. To, že Iannone odejde od Ducati, bylo oznámeno před pár dny, kdy si italská značka vybrala Andreu Doviziosa.

Před pár dny Dani Pedrosa prodloužil smlouvu s Hondou.

Takže zásadní místa už jsou na příští rok (spíše ale dva) obsazená. Přestupový kolotoč se nejvíce řeší v létě kolem GP Brna, letos už je jasno o něco dříve. Jak já říkám, aspoň bude klid a všichni se budou soustředit na závodění.

Jisto tak je u Hondy, kde budou pokračovat Márquez a Pedrosa (i když Márquez ještě obnovenou smlouvu nemá, ale já si myslím, že ji bude mít brzo). U Ducati to tedy budou Dovizioso a Lorenzo, u Yamahy budou závodit Rossi a Viñales. Hezky si jezdci mezi sebou promíchali místa. Do Suzuki jde Iannone a je otázkou, kdo bude jeho týmovým kolegou. Já se musím přiznat, že nevím, jak to má Aleix Espargaró se smlouvou, jestli má místo u Suzuki jisté i na příští sezónu či nikoliv. Avšak prý se tvářil velmi překvapeně, když tým náhle oznámil Iannoneho a údajně to Aleixe popudilo. Údajně by ve hře o místo u Suzuki měl být i Johann Zarco, ale ten by spíš šel na třetí motocykl a továrna by si udělala takový malý satelitní tým. Podle šéfa Davide Brivia by to ale bylo obtížné a asi už pro rok 2017 nereálné. 

A co já na to? Změny vítám. Jak se říká, změna je život a já jsem na to opravdu zvědavá. Mavericka jsem si u Yamahy přála od první chvíle, kdy se tyto spekulace objevily. Vážně jsem na něj v továrním týmu a aktuálně nejlepším týmu velmi zvědavá. Víte, já tedy Valentina Rossiho nemusím, takže bych velmi ráda viděla, kdyby mu byl Maverick vyrovnaným soupeřem. Podle toho úplně ideálního scénáře bych tedy byla nejradši, kdyby ho Maverick porážel, ale zas tak moc vysoko nad zemí nelítám. Co se té Ducati a Jorgeho týče, to už jsem psala v jiném článku. No a Iannone v Suzuki mě teda osobně hodně překvapil, na druhou stranu to byla logická volba, když odchází od Ducati a tam bude místo (minimálně) místo Mavericka. Nedovedu si ale Andreu představit v modré :-D

Co se dalších volných míst týče, tak jenom zopakuju, že u KTM, která vstupuje do MotoGP příští rok, už je obsazeno jedno místo. Tým podepsal s Bradley Smithem. Místo Bradleyho do Tech 3 přichází z Moto2 Jonas Folger. Opět věc, která mě osobně hodně překvapila. Sama jsem zvědavá, kdo bude jeho týmovým kolegou. Jestli v týmu zůstane Pol Espargaró nebo jestli Hervé Poncharal vsadí na dvě nové tváře. Spekuluje se o Alexi Rinsovi. A také nesmíme zapomenout na to, že jedno místo u Aprilie má slíbené Sam Lowes.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře