100. Grand Prix Nica Hülkenberga

26. duben 2016 | 13.57 |

10Tak neuvěřitelně to vyšlo, že tento víkend nejede svou 100. GP jenom Sergio Pérez, ale také Nico Hülkenberg. Nico je ale podobný případ jako Sergio, protože také do některých závodů neodstartoval. V jeho případě to jsou závody dva, takže vlastně v Soči bude startovat teprve svůj 98. závod. Ovšem už i Force India oznamuje Nicovu 100. Grand Prix (na závodní víkend přijel, byl přihlášen), takže i já to tak budu brát. Shodou okolností to jsou týmoví kolegové, takže v neděli asi bude v týmu párty. Snad tedy k té párty bude i důvod. No a shodou okolností to jsou dva moji nejoblíbenější piloti v F1 a jezdí pro můj oblíbený tým. Takže se to tak zajímavě sešlo. A jelikož je tu výroční článek o Sergiovi, musí tu být i článek o Nicovi.

Přemýšlím, kdy jsem si Nica poprvé všimla. Asi to bylo v roce 2009, když vyhrál titul v GP2. Tedy, ne že bych tu sezónu nějak zásadně sledovala, ale o GP2 jsem v té době už věděla. Zjistila jsem, že Nico je dobrý, bojuje o titul. Pak se taky stal testovacím pilotem Williamsu a mluvilo se o něm v souvislosti s tím, že pro Williams bude závodit.

nico_hülkenberg_4

No a v roce 2010 pro Williams opravdu závodil. Musím se přiznat, že vůbec nevím, jestli jsem mu v tu dobu už fandila nebo ne. Ale asi aspoň trochu jo, protože si pamatuju, že jsem byla zklamaná, že se na něj v roce 2011 nedostalo a on byl jen testovacím pilotem. Konkrétně testoval pro Force Indii.

hulky9

No a ve Force Indii pak v roce 2012 závodil. Ve Spa skončil po startu z 12. pozice na 4. místě. Od stupňů vítězů ho dělily 2 vteřiny. To je asi nejblíže, co se kdy dostal ke stupním vítězů.

Pro další rok se upsal týmu Sauber. Nezačalo to ale zrovna šťastně, protože svůj první závod pro tým, tedy VC Austrálie roku 2013, vůbec neodjel. Kvůli technickým problémům na autě nemohl startovat. To si pamatuju jako by to bylo včera. V té době už Nico patřil mezi mé velké oblíbence a já tenkrát byla hodně zklamaná.

Nakonec to ale nebyl úplně špatný rok. V šampionátu skončil na 10. místě. Jeho nejlepším umístěním bylo opět 4. místo, tentokrát to bylo na okruhu v Koreji. 

11

V roce 2014 se vrátil do týmu Force India. V tom roce do týmu přišel i Sergio Pérez a od té doby jsou ti dva týmovými kolegy. 

Rok 2014 byl pro Nica zatím tím nejúspěšnějším. V celkovém pořadí šampionátu skončil na 9. místě, když získal 96 bodů. Nejčastěji se pohyboval ve druhé půlce první desítky. 

Loni neměl v F1 tak podařený rok, ačkoliv to pro tým Force India byla nejúspěšnější sezóna v jeho historii. Nico získal dohromady 58 bodů.

Ve Spa nakonec nemohl startovat, když jeho vůz vypověděl službu při zahřívacím kole.

mallya_hülkenberg_2014

Letos to s týmem Force India nevypadá nejlépe, přitom předsezónní testy naznačovaly, že by tým mohl být černým koněm šampionátu. Zatím to tak bohužel nevypadá, ale já pořád věřím, že se to ještě zlepší. Nico je tedy na tom o trochu lépe než Sergio, protože aspoň bodoval v Austrálii. 

Také ve své kariéře získal jedno pole position. To bylo hned v jeho premiérové sezóně, když jezdil pro Williams. Pole position zajel v Brazílii a já si ten okamžik stále pamatuju. Jsem byla hrozně nadšená a doufala, že z toho bude pěkný výsledek i v závodě. Nakonec Nico v tom závodě skončil 8.

Loni si také u Porsche zkusil, jak chutnají vytrvalostní závody. S kolegy Earlem Bamberem a Nickem Tandym skončil při závodě 6 hodin Spa-Francorchamps na 6. místě. To však byl pouhý předkrm. Se stejnými kolegy vyhrál slavný závod 24 hodin Le Mans. Škoda, že letos se tento závod překrývá se závodem F1 v Baku. Ráda bych tuto posádku viděla pospolu, jak se pokouší onen titul z Le Mans obhájit.

Mé fanouškovství nebylo u Nica hned od prvního okamžiku, jako se mi to stalo u Sergia. Nicméně musím říct, že si mě časem nějak získal. Vždycky jsem si říkala, že je to talentovaný kluk. Navíc jsem viděla, že má titul z GP2. Já vím, ono se to moc porovnávat s F1 nedá. Ale prostě, přece nemůže být úplný nemehlo, když něco dokázal. Spousta lidí už nad ním zlomila hůl, protože v F1 ještě nikdy nezískal stupně vítězů. Já tedy ne. Pořád mu věřím. Jenom prostě nebyl ve správnou chvíli na správném místě, toť vše. Tak by si ty stupně vítězů mohl nadělit ke svému 100. závodu. To by bylo perfektní. Já vím, že Force India asi není v nejlepší kondici, ale přece už musí jednou být štěstěna na jeho straně! Navíc okruh v Soči je městský okruh a stát se může cokoliv. Loni tam byl na pódiu Checo, tak proč by letos nemohl Nico.

Nicovi tedy k jeho 100. závodnímu víkendu přeju to samé, jako jsem už přála Sergiovi. Spoustu štěstí, úspěšných závodů, bodů a konečně také ty stupně vítězů. No a ať je v F1 ještě minimálně dalších 100 závodů.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: 100. Grand Prix Nica Hülkenberga michal 27. 04. 2016 - 15:28
RE(2x): 100. Grand Prix Nica Hülkenberga niki 29. 04. 2016 - 21:26
RE: 100. Grand Prix Nica Hülkenberga michal 30. 04. 2016 - 12:32