Co se to děje s mými oblíbenými týmy?

19. duben 2016 | 22.04 |

Na to se poslední dobou často sama sebe ptám. Moje dva oblíbené týmy ve Formuli 1 se potýkají s problémy. Tedy, ne že dřív by ty problémy neměly, ale přijde mi, že poslední dobou zesílily. Nebo se o tom jenom víc píše? Nebo já si toho všímám víc, protože dřív jsem věci mimo závody moc neřešila? Nevím. Nicméně chtěla bych v tomto článku shrnout dění u Force Indie a Sauberu.

Force India: Už i na Vijaye došlo

Jo, tak nějak by se to dalo říct. To, že je Vijay Mallya magnát, je holý fakt. Fakt je ale taky to, jak ke svému jmění přišel. 

Před dvěma lety indická média informovala o tom, že Mallya několik měsíců neplatil mzdu zaměstnancům svojí aerolinky Kingfisher. Údajně dokonce jeden z těchto zaměstnanců ze zoufalství, že nemá příjem, spáchal sebevraždu.

Mallya byl obviněn z podvodného získání úvěru pro společnost Kingfisher, kdy tyto peníze použil pro svoji potřebu: koupil si v zahraničí nemovitosti. Dostal se do hledáčku daňového úřadu. Ten mu zabavil majetek v Bombaji a také mu sebrali pas.

Indické ministerstvo zahraničních věcí nyní pracuje na návrhu vydání ke stíhání a toto bude posílat britské vládě a také Interpolu s žádostí o vydání.

Údajně to nemá nic společného s týmem Force India, ale Mallya má v týmu většinový podíl, takže si prostě myslím, že nějakým způsobem by je to zasáhlo. Navíc další člověk, který má podíl v týmu, Rubrata Roy, je již více než roky ve vězení v Novém Dillí za to, že nesplácel investorům.


Sauber: Blíží se konec týmu?

Tuhle otázku si pokládám posledních pár let každou sezónu. Od dob, co se tým rozešel s automobilkou BMW, to je pořád špatný. Zase se nedávno řešilo, že zaměstnanci nedostali včas zaplaceno za svou práci. 

Nyní se pro změnu řeší, že by tým mohla odkoupit Alfa Romeo. 

Šéf společnosti Fiat Chrysler a také generální ředitel Ferrari, pan Sergio Marchionne je otevřený nápadu, že by se automobilka Alfa Romeo vrátila do Formule 1.

Vozy Sauberu jsou poháněny motory Ferrari a jak Marchionne řekl, nebránil se by spolupráci s Alfou Romeo. Jediný problém by ovšem byl ten, že Sauber má momentálně velké dluhy a Marchionne by nebyl ochotný převzít i veškeré jejich finanční závazky.


No já doufám, že se to nijak nezamotá. Nerada bych o své dva oblíbené týmy přišla. 

Také se říká, že podle sebe si volíme i své oblíbené sportovce, případně týmy. No tak na tom přeci jen něco bude :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Co se to děje s mými oblíbenými týmy? michal 21. 04. 2016 - 10:14
RE(2x): Co se to děje s mými oblíbenými týmy? niki 21. 04. 2016 - 19:13