Ocenění za sezónu 2015 / 2016

13. duben 2016 | 16.16 |

Já vím, že skokanská sezóna je už nějakou dobu minulostí, tento článek tu měl původně být hned po jejím skončení, avšak byla jsem líná a taky jsem to prostě chtěla pořádně promyslet. Takže jsem se k tomu dostala až teď. Kdo se stal skokanem roku? A kdo trenérem roku? Kdo byl naopak smolařem? To a mnohem více jsem ohodnotila. Prosím, berte tento článek spíše jako vtipné zakončení sezóny. Rozhodně není všechno myšleno vážně. Najdete tu totiž i kategorie "Píseň sezóny" nebo "Model sezóny." 

41Skokan roku: Peter Prevc

Samozřejmě, tuhle kategorii ani nemohl vyhrát nikdo jiný. Pero (jak se mu říká) vyhrál Světový pohár, vyhrál i malý křišťálový glóbus za lety na lyžích. Zvítězil na Turné čtyř můstků, získal zlatou medaili na Mistrovství světa v letech na lyžích. Také prolomil několik rekordů. Prostě Peter byl králem uplynulé sezóny.

Hrdina roku: Kenneth Gangnes

Už jsem o Kennethovi psala hodně, takže víc už to nemá cenu rozebírat. Kenneth dokazuje, že opravdu stojí za to nevzdat se a tvrdě pracovat!

Týmový duch: Norsko

To bylo trošku těžší rozhodnout, protože se mi zdá, že ve všech týmech vládne skvělý týmový duch. Nakonec ale dávám cenu Norsku. Proč? Kvůli tomuhle:

07

Také tomuhle:

09

A také tomuto:

noři

A tohle je naprosto nejlepší. Sice v norštině, ale k pochopení ten jazyk znát nemusíte :-D Tento vtípek už před lety nachystali Tom Hilde a také Johann Remen Evensen na jiné skokany. Zdá se, že si na to kluci letos opět vzpomněli :-D (Chtěla jsem sem dát i odkaz na to starší video, ale nemůžu to najít :-/ )

Trenér roku: Goran Janus (Slovinsko)

Rozhodovala jsem se mezi ním a Alexanderem Stoecklem (který trénuje Norsko). Nakonec ale vyhrál Janus, protože je to sympatický chlap a je pro každou zábavu. Jaký jiný trenér by se v závodě objevil v paruce? Prostě jenom Goran :-D Tahle fotka sice není z této sezóny, ale to nevadí :-D

goran janus
                 Ano, to je opravdu Goran Janus. Všimněte si, že i jeho asistent je v paruce :-D


Závod roku: Planica (SLO)

Proč? Protože to byl snad jediný víkend (už od čtvrtka se tam závodilo), kdy nebyly téměř žádné problémy s povětrnostními podmínkami. Krásný závěr sezóny!

Smolař roku: Gregor Schlierenzauer

Žádná forma. Gregor po Turné čtyř můstků ukončil sezónu. A aby toho trápení nebylo dost, tak nedávno si při lyžování v USA poranil koleno. Dobrou zprávou pro jeho fanoušky ale je, že se ještě nechystá končit a chce dál závodit.

Zklamání roku: Kuusamo (FIN)

Kvůli počasí se tam totiž vůbec nezávodilo!

Barva roku: Červená

Tu letos skokané viděli velmi často. Červené světlo svítilo a závodník nemohl do závodní stopy. Také jsme často viděli červené větrné šipky.

Mistr Twitteru: Mackenzie Boyd-Clowes

Nikdo jiný totiž nedokáže tweetovat ve chvíli, kdy závodí. Pokud se aspoň trochu zajímáte o skoky na lyžích a máte Twitter, doporučuju, abyste Mackenzieho sledovali. On má takový svérázný humor, který asi ne každý pochopí. Tady pár příkladů.

"Tepeš je jeden z těch, na které je zábava se dívat - jaký vítr při tomto skoku díky tati." Aneb Mackenzie naráží na fakt, že táta Jurije Tepeš Miran je jedním z funkcionářů FIS, ten má právě na starosti mimo jiné kontrolu síly větru.

mackenzie_twitter_1

"Přemýšlím nad tím, proč nikdo nezmiňuje Kasaiův věk, mám na mysli, jo, skočil daleko, ale on je opravdu hodně starý."

mackenzie_twitter_2

"Je tu spousta věcí, které mě rozčilují, ale právě teď jsem zdeptaný z toho, že neuvidím let Domena." Domen Prevc, kterému je pouze 16, se letos závodů v letech na lyžích ještě neúčastnil.

mackenzie_twitter_3

Nejvtipnější okamžik sezóny: Robert Kranjec jako orel

Myslím, že tohle komentář nepotřebuje.

13
                                                   Ano, v té masce je opravdu Robert


Nejvíce sexy skokan na lyžích: Manuel Fettner

Tady záleží opravdu na vkusu každého. U mě vede už několik let Manuel :-D

05
                                                        No není roztomilý?


Píseň roku: OMI - Hula Hoop

Proč? Protože při závodech v Lahti byli tak nápadití, že vždy, když skákal polský skokan Stefan Hula, tak mu tuhle písničku pustili :-D Od té doby pro mě už prostě tahle píseň bude vždy znamenat skoky na lyžích. Pozorně poslouchejte hudbu na pozadí, opravdu to tam hraje.

 


Účes roku: Johann André Forfang

Protože jeho vlasy mají vždy styl!

23   17   

37

Model roku: Daniel André Tande

Ten postoj! To je prostě jasné. Model roku. Kdybyste náhodou nevěděli, tak Daniel André je ten v červeném svetru.

daniel_andre

I na lanovce je stylový.

04

O práci v modelingu by ale měli uvažovat všichni norští skokané. Vždy jsou cool :-D

28


Nejroztomilejší moment: Robert Kranjec a jeho dcera

To bylo po závodě v Planici, který Robi vyhrál. Na rozhovor si s sebou vzal svou (adoptovanou) dceru. Tak uviděla mikrofon a musela se nám představit :-D "Já jsem Pika." Na onen moment se můžete podívat tady na odkazu na tumblr, doufám, že se vám to spustí.

Bonus: Moji dva idoli na jedné lanovce.

Ano, tohle je můj splněný sen :-D Manuel Fettner a Ville Larinto na jedné lanovce.

49

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Ocenění za sezónu 2015 / 2016 michal 17. 04. 2016 - 17:29
RE(2x): Ocenění za sezónu 2015 / 2016 niki 17. 04. 2016 - 20:32
RE(3x): Ocenění za sezónu 2015 / 2016 michal 18. 04. 2016 - 14:17
RE(4x): Ocenění za sezónu 2015 / 2016 niki 18. 04. 2016 - 15:17