Po úvodních závodech sezóny 2016 (Austin)

12. duben 2016 | 15.37 |
› 

Jak jsem již napsala v minulém článku, chtěla jsem napsat souhrn úvodních třech závodů sezóny, ale prostě natáhlo se mi to víc než jsem předpokládala. Taky musím upřímně říct, že jsem nečekala, že závody budou tak akční a bude tolik o čem psát :-D Takže jsem to rozdělila na dvě části. V tomto článku je pouze můj komentář k závodu v Austinu plus jsem tam přidala videa ze dvou momentů závodu, které prostě sdílet musím (kdo závod viděl, tak asi tuší :-D).

VC USA

V Austinu bohužel nemohl startovat Jack Miller. On havaroval v pátečním tréninku. Normálně dál pokračoval v závodním víkendu, ale před kvalifikací oznámil, že zbytku víkendu už se nezúčastní, našla se zlomenina v kotníku a měl ho prý celý oteklý a bojoval s bolestmi.

Nestartoval opět ani Danilo Petrucci, toho u týmu Pramac nahradil Michele Pirro. Michele skončil v závodě na 8. msítě a to je super výsledek.

Marc Márquez je, zdá se, králem Austinu. Ve všech čtyřech případech, kdy se tu jel závod, získal pole position a vítězství v závodě. Neuvěřitelné. Některým jezdcům prostě sedí některé okruhy víc než jiné (například teď v Assenu při SBK očekávám suverénní triumf Jonathana Rey v obou závodech). 

Jorge Lorenzo skončil druhý a to beru. Další dobré body do sbírky, to se vždycky hodí. Třetí byl Iannone, pro něj první podium v sezóně a také byl velmi spokojený.

Suzuki na 4. a 5. místě, to je super, to se mi líbí. Chválím i 6. místo Scotta Reddinga. Nejlepší výsledek v sezóně.

Další Top 10 výsledek pro Héctora Bárberu, to je skvělé. Jeho týmový kolega Loris Baz bral 1 bod za 15. místo. A to krátce po startu havaroval. Takže vidíte, že pokračovat v závodě (pokud jezdec není zraněn a motorka není poškozená) se vyplácí.

Samozřejmě, že tady nesmí chybět odstavec o Stefanu Bradlovi. Mám z něj obrovskou radost. Dva týdny = dva závody = dvakrát umístění v Top 10. To je prostě bomba. Fakt jsem na něj hrdá a jsem moc spokojená. Takový začátek sezóny jsem si nepředstavovala. Já už zas totiž měla v hlavě katastrofické scénáře.

I týmový kolega Stefana jel dobře, Álvaro skončil 11., tedy kousek za ním. Paráda. Jasně, oběma pomohly chyby soupeřů, ale na to se prostě nikdo neptá. Jim to vyšlo, oni nechybovali. A o tom to je.

Během závodu bylo docela dost pádů. Zdá se mi, že zatím ze všech tří kubatur se nejvíc padá právě v MotoGP a to mě překvapuje. Jak už jsem zmínila, krátce po startu havaroval Loris Baz (údajně ho někdo strčil, to nevím, toho jsem si nevšimla). Spadl také Valentino Rossi, který přiznal, že udělal chybu. No a také došlo ke dvěma kolizím. 

Nejprve tedy kolize Pedrosa, Dovizioso. Nevím, kterého z nich mi bylo (a stále ještě je) víc líto. Jestli Doviho, který to zase schytal (minule ho sestřelil Iannone, teď zas Dani), nebo Daniho, který to těžce nesl. Nevím, jestli jsem divná, ale mě to přišlo neskutečně roztomilé, jak Dani okamžitě běžel za Dovim a pravděpodobně se ptal, jestli je v pořádku a omlouval se mu.

Pak šel ještě do boxů Ducati a znovu se omlouval. Takhle se prostě chová férový hráč. Obrovský palec nahoru pro Daniho! A jak jsem si tak všimla, tak na Twitteru si tímto gestem získal spoustu nových příznivců.

dani_dovi_usa
                                             No nebylo to od Daniho krásné gesto?

Druhý incident vlastně nebyla kolize. Spadl Cal Crutchlow, za okmažik ve stejném místě spadl i Bradley Smith. Štěstí, že se nic nestalo, že Cala netrefil letící motocykl Tech 3. Ovšem vznikl z toho takový vtipný Calův moment. Jsem zvědavá, jestli z toho nadšenci MotoGP udělají nějaké vtipné koláže :-D Mimochodem, to už je podruhé, co Cal spadl ve stejné zatáčce a ve stejný moment, jako jeho soupeř, ale byly to dva na sobě nezávislé pády. Minule to bylo krátce po startu a byl to kromě něj ještě Aleix Espargaró, teď zase Smith. On to Cal přitahuje nebo co.

V tomto videu se na celý incident mezi Pedrosou a Doviziosem můžete podívat, je tam i rozhovor s nimi. Ovšem video je v angličtině. Kromě toho tam jsou také sestřihy ze závodu. 

A tady se můžete podívat na pády Cala Crutchlowa a Bradley Smithe. Sledujte zejména Calův poskok :-D 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář