Alonso nepojede VC Bahrajnu, nahradí ho Vandoorne

31. březen 2016 | 13.49 |

Fernando Alonso dnes na okruhu v Bahrajnu musel podstoupit lékařskou prohlídku. Byla to preventivní prohlídka, jelikož při závodě v Austrálii měl vážnou nehodu. Samotný Alonso, když vyšel z lékařského střediska, tak prohlásil, že se cítí dobře a chce závodit. Ovšem doktoři řekli ne. Tým McLaren okamžitě reagoval a na místo Alonsa povolává svého testovacího pilota Stoffela Vandoorneho. Belgičana tak o víkendu čeká debut ve Formuli 1.

A to Vandoorne během týdne psal, že si užil doma Velikonoce a vrací se do Japonska, aby pokračoval v testování v sérii Super Formula, kde letos bude závodit. No, jak se zdá, musel změnit plány. 

V oficiálním prohlášení FIA se píše, že Alonso podstoupil CT hrudníku a lékařům se asi něco nezdálo. Doporučili mu, ať tento závodní víkend vynechá. Prý je to pouze preventivního charakteru. Alonso si krátce po nehodě v Austrálii stěžoval na bolest v oblasti žeber.

Další CT hrudníku musí podstoupit před Velkou cenu Číny. Až poté bude rozhodnoto, jeslti ten závodní víkend už bude moct do svého McLarenu nasednout či ne.

Fanoušci Fernanda Alonsa mi musí odpustit, ale já mám ze Stoffela takovou radost. To je taková skvělá šance pro něj. Na druhou stranu ale musím říct, že od McLarenu letos stále žádné zářivé výsledky nečekám. Pokud se mu povede odstartovat a dojet závod do cíle, tak to budu považovat za úspěch. Loni, když Alonsa v Austrálii nahrazoval Kevin Magnussen, tak ten se ani nedostal na startovní rošt nedělního závodu. Auto se porouchalo. McLaren je na tom letos o trošku lépe, tak snad Stoffela podobný osud nepotká.

Mimochodem, za poslední rok už to je podruhé, co Alonso musí ze zdravotních důvodů vynechat Velkou cenu. 

A ještě jedno mimochodem. Jak někdo na Twitteru poznamenal, angažování Vandoorneho znamená, že v poli F1 budeme mít dva poslední šampióny GP2. A to se bohužel moc často neděje. Já osobně jsem zvědavá, jestli se potkají na trati a budou spolu bojovat. 


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář