Eurovize 2016: Účastníci (změny)

25. březen 2016 | 11.30 |
› 

V předchozích osmi článcích jsem vám postupně představila všech 43 účastníků letošní Eurovision Song Contest a jejich písně. Od té doby ovšem došlo k nějakým úprávám v písních či dokonce k úplné změně písně. Takže bych teď v tomto článku ráda všechny tyto změny shrnula.

K zásadní změně se rozhodla Malta. Nakonec bylo rozhodnuto, že píseň Chameleon bude nahrazen zcela novou písní. Tou se stala Walk On Water. Podle mého názoru si ale stejně nijak nepolepšili. Na té písni nevidím nic zvláštního. Vlastně Chameleon si mi líbila víc.


K úpravě v písni došlo v San Marinu. Serhat vydal disco verzi své písně I Didn't Know a ta se setkala s pozitivnějším ohlasem než předchozí verze této písničky (i tak je ale u spousty fanoušků na posledním místě). Takže nakonec přeci jen na Eurovizi bude poslána právě tato rychlejší verze. Dle mého názoru je tato verze ale ještě horší než ta předchozí. Nechtěla jsem dávat San Marino do mého žebříčku na poslední místo, ale nyní mám opravdu pocit, že na tom posledním místě bude. 


Změny se dočkala i albánská píseň, která byla kompletně přeložená do angličtiny a nyní nese název Fairytale. Také se trochu změnilo aranžmá celé písně. Albánská verze Përralle si mě získala, tohle se mi ale nelíbí a v mém žebříčku to zaznamenává výrazný propad (i když jak jsem zjistila, tak zas tak velký propad to v mém žebříčku nebude).


Ke změně aranžmá došlo i u Izraele. Píseň Made Of Stars se náhle z popové písně proměnila v baladu. Tahle nová verze se mi velmi líbí, zamilovala jsem se do ní.


K malé změně došlo i u písně Itálie. Ta má nyní jeden refrén v angličtině, zbytek písně zůstává v italštině. Také byl název písně přeložen do angličtiny, takže nyní se píseň jmenuje No Degree Of Separation. Až na ten jeden anglický refrén je písnička úplně stejná jako byla. S tou angličtinou nemám žádný problém, chápu záměr, aby smysl textu pochopila většina lidí, i ti, kteří italštinou nevládnou. Stále zůstává mezi písněmi, které mám z letošního ročníku nejraději. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře