Po úvodních závodech sezóny 2016

11. duben 2016 | 20.29 |
› 

Ráda bych tu během sezóny víc informovala o závodech Moto2. I loni jsem měla takové ambice, nakonec z toho bylo jen pár článků. Doufám tedy, že letos to bude jiné. Rozhodně se o to budu snažit. Nechtěla jsem ale psát článek vždy po každém závodě, spíš jsem si říkala, že vždy po určité době napíšu jakési shrnutí. Jenže se mi to trošku vymklo z rukou. Po každém závodě jsem si to vždycky sepsala, no a teď se nestačím divit, jak moc se mi to natáhlo :-D
V tomto článku si můžete přečíst mé shrnutí závodů Moto2 v Kataru, Argentině a USA.

VC KATARU

No, musím říct, že na úvod to byl dost divoký závod. Jestli bude takhle divoká celá letošní sezóna, no tak to potěš koště.

Vlastně ani nevím, čím začít a o čem psát :-D Já nevím, na co ředitelství závodu čekalo a proč udělovalo penalizace postupně a ne všem najednou. Že se Sandro pohnul, toho jsem si všimla hned. Žádná reakce od ředitelství závodu nepřicházela, tak jsem si říkala, že teda to ještě asi bylo ok a hrozně mu držela palce, aby to podiové umístění udržel. Jenže nakonec i on tu penalizaci dostal. A propadl se na 15. místo. Takže vlastně může být rád, že z toho byl aspoň bod. Ale mě je to líto. Jinak teda, to se jen tak nevidí, tolik penalizací. Zdálo se mi, že to vyprovokoval Rins, který stál v první řadě a který se pohnul jako první. Ostatní ho pak následovali. 

Zajímavé ale je, že údajně Alex Márquez v rozhovoru pro BT Sport řekl, že červená světla lehce blikla. Danny Kent ale naopak řekl, že si ničeho takového nevšiml. Divné.

Jinak teda, to, že vyhraje Thomas Lüthi, to jsem před závodem vůbec netipovala. Jsem zvědavá, jestli to byl jen takový úlet, nebo jestli takhle pojede celou sezónu a třeba ještě zaútočí na titul. Morbidelliho je škoda, ten byl výborný. Snad to nebyl v jeho podání poslední závod na čele startovního pole.

Po všech těch penalizacích a taky pádech soupeřů se nakonec na bednu dostal Luis Salom. A zářil pak jako sluníčko :-) To bylo super. Já ho sledovala celý závod, pohyboval se kolem 6. místa a já ho chválila, jak je šikovný a jak skvěle jede. 

I pro Simone Corsiho je podium určitě zlepšení nálady po loňské sezóně, která nebyla úplně ideální. 

Štve mě Jonas Folger, který spadl z prvního místa. Pak taky Xavi Vierge, že nedokázal nedokončit. A líto je mi všech, kteří dostali penalizaci. Snad už se nic takového příště opakovat nebude. No, v závodě spadli oba bratři Ponsové (nezávisle na sobě, každý v jiném kole). K tomu není potřeba nic dodávat.

Jinak bych teda ještě chtěla moc pochválit na 4. místě Hafizhe Syahrina a také na 5. místě Dominique Aegertera. Ani tým Leopard si nevedl špatně. V trénincích ani kvalifikaci to nebylo ideální, tak jsem se bála, jak to kluci zvládnou, ale oběma se to nakonec povedlo. Danny byl 6., Miguel 11. :-)

Do závodu bohužel nemohl odstartovat Lorenzo Baldassarri. Během kvalifikace upadl a vykloubil si obě ramena. Sice on sám měl ambice, že do závodu nastoupí, ale doktoři mu řekli ne.


VC ARGENTINY

Narozdíl od závodu Moto3, tak Moto2 už měly závod vyhlášený jako suchý. I tak ale byla trať ještě mokrá, pouze tam byla vyjetá suchá závodní stopa.

Závod se mi dost líbil, až na jeden okamžik. A to ten, kdy Sandro Cortese havaroval. To jsem byla opravdu smutná. Sandro jel na 7. místě, společně s Thomasem Lüthim dotahovali jezdce před sebou a já doufala, že se třeba ještě zapojí do boje o bednu. Horší to je o to, že Sandro byl minulý závod mezi těmi penalizovanými za ulitý start. Takže teď má nula bodů, za minulý závod jeden bod. To není ideální začátek. Ale tak Miguel Oliveira měl taky loni v Moto3 po dvou závodech nulu a pak ještě bojoval o titul. To mi dává naději :-D

Jinak, ten souboj na čele byl moc zajímavý. Bojovali tam hned čtyři jezdci a to se v Moto2 taky moc nevidí. Byli to Zarco, Folger, Lowes a Morbidelli. Já mám ráda všechny čtyři, takže jsem spíš řešila problém, že čtyři jezdci a jenom tři místa na podiu a nevěděla, koho teda na tom podiu nechci, protože jsem tam chtěla všechny. Nakonec to kluci vyřešili za mě, protože Franco Morbidelli spadl. Aspoň, že motorku zvedl a do cíle dojel. Bohužel až na 25. místě.

A nakonec to pořadí dopadlo vlastně přesně podle mých preferencí, tedy první Zarco, druhý Lowes, třetí Folger.

Ještě jsem měla chvilku nervy, protože se k nim začal nebezpečně rychle přibližovat Alex Rins. Pro mě naštěstí to nestihl a skončil čtvrtý.

Chválím za 5. místo Dominique Aegertera a za 6. místo Hafizhe Syahrina. Osmé místo pro Axela Ponse je taky dobré, 10. Mattia Pasini byl určitě taky hodně spokojený.

Já mám radost, že můj nový oblíbenec Xavi Vierge vybojoval 2 body.

Naopak docela zklamáním je pro mě výkon týmu Leopard. V Kataru to vypadalo docela nadějně, tentokrát nebyl ani jeden z nich na bodech.

Závod kromě Sandra nedokončil ještě Alex Marquez, pro kterého teda ta sezóna nezačíná nějak extrémně dobře. Ve dvou závodech dvakrát spadl a na svém kontě tak má nulu.

Jinak, do tohoto závodního víkendu už se zapojil i Lorenzo Baldassarri. To jsem docela koukala. Ale že prý obě vykloubená ramena už byly na svém místě (tak to přímo napsali na facebooku týmu) a Lorenzo už mohl startovat. Vybojoval pár bodů, ale tipuju, že to pro něj bylo hodně náročné.

Závodního víkendu se vůbec neúčastnil Edgar Pons, který má žloutenku.


VC USA

No a Edgar se nemohl zúčastnit ani závodu v USA, který se jel hned týden po Argentině.

V závodě bohužel chyběl i Efrén Vázquez, který havaroval během kvalifikace. Co přesně se stalo, nevím, žádné záběry TV režie nenabídla a já si to nikde na internetu nehledala, opravdu ten pád netoužím vidět. Nicméně, Efréna odvezla sanitka. Později jsme se dozvěděli, že byl chvíli v bezvědomí. V nemocnici si ho nechali na pozorování, ale v neděli už ho propustili. Má zlomený kotník. Hovořilo se i o nějakém poranění obratlů, nakonec to asi nic vážného není, potvrzena byla pouze ta zlomenina kotníku. Na to, jak tam bezvládně ležel, a jaký jsem o něj měla strach, to vlastně dobře dopadlo.

Skupinka, která bojovala o třetí místo, mě vážně dost bavila. A to celý závod. Byli v ní Zarco, Aegerter, Folger, Nakagami, Corsi a Lüthi. Já celou dobu čekala, kdo z té skupiny spadne, protože když jsem viděla některé ty manévry, tak jsem si byla jistá, že někdo spadne. Tipovala jsem, že to bude buď Nakagami (který se tam teda opravdu občas cpal až moc) nebo Aegerter (když jsem viděla ty jeho nájezdy do zatáček). No nakonec jsem to odhadla, protože to byl Nakagami (i když Corsi mu trošku pomohl). Motorku zvedl a dojel do cíle na 15. místě, takže bral aspoň bod.

Ze skupinky se v závěru závodu dokázal odtrhnout Johann Zarco a to jsem měla radost, protože jsem mu z těch všech nejvíc fandila. Nakonec teda skončil třetí a to je super :-)

Na prvním místě okamžitě ujížděl Alex Rins. Sam Lowes se ho rozhodl stíhat. Já fandila Samovi. Nicméně i to druhé místo je super. Navíc Sam vede šampionát :-)

Start ulili Axel Pons a Lorenzo Baldassarri. Já se tedy ale musím přiznat, že z opakovaných záběrů jsem si ničeho nevšimla... No, ale pro ně to byl zkažený závod, ani jeden z nich nebodoval.

Sandro skončil 12. a prostě on je zatím pro mě zklamáním. Nevím no. Možná jsem od něj očekávala až příliš. Ale když prostě vidím, jak jeho týmový kolega bojuje o bednu, tak 12. místo není to, kde bych ho chtěla vidět. Začátek sezóny má zatím hodně těžký. V Kataru bojoval o bednu, ale pak dostal penalizaci za ulitý start a skončil až 15., v Argentině havaroval, teď 12., takže to je jeho nejlepší dosavadní výsledek, ale moc spokojená s tím nejsem. Snad se to v Evropě zlepší.

Špatný závod měl tým Leopard, těch mi bylo líto. Danny Kent musel odstoupit kvůli nějakým problémům s motocyklem, Miguel Oliveira havaroval.

Další závod už se jede v Evropě, konkrétně v Jerezu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář