F1: Před sezónou 2016

15. březen 2016 | 15.29 |

Do nové sezóny už zbývá pouze několik dní. Už jsem vás tady na blogu informovala o kalendáři závodů, o letošních nováčcích, o předsezónních testech. Už i na můj žebříček oblíbených pilotů došlo. Takže teď bych ještě ráda napsala jakési shrnutí všech týmů a jejich jezdců. Také se pokusím napsat svou předpověď pro sezónu, prostě jak si myslím, že to letos bude, co se rozložení sil v poli týče, vypadat.

Mercedes
Ve Formuli 1 tradičně dochází jen k malým změnám v jezdeckém složení. Letos většina týmů jede ve stejném složení jako loni. To se týká i mistrovského Mercedesu. Opět v týmu uvidíme Lewise Hamiltona a Nica Rosberga. Otázka je jasná. Obhájí Lewis Hamilton titul mistra světa? Ač se to nezdá, těžko se na to odpovídá. Rozhodě však bude patřit k těm, kteří o ten titul bojovat budou. A snad se k němu přidá i Rosberg. Myslím ale, že takové boje, jaké občas vídáváme mezi týmovými kolegy v MotoGP, tady zase nebudou. V F1 se prostě víc taktizuje. Aspoň mě to tak přijde. Já jsem tedy v případě Mercedesu zaujatá, protože Hamilton nepatří k mým oblíbeným pilotům, kdežto Rosberg ano. I když ani u něj už to není to, co to bývalo. Ale pořád ho mám radši než Hamiltona. I tak ale musím konstatovat, že Hamilton je prostě lepší a asi bude lepší i letos. Nikdy ale neříkej nikdy a já doufám, že Nico po těch dvou pěkných sezónách bude opět patřit na špici a snad se porve i o ten titul.

Ferrari
Mám takové tušení, že Ferrari se letos přiblíží k Mercedesu a mohli bychom se tak dočkat zajímavých soubojů mezi těmito dvěma týmy. Neříkám, že se to bude dít v každém závodě, ale myslím, že už to bude častější jev než loni. Stejně jako v loňském roce, i letos pro Ferrari závodí Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen. Tipuji, že minimálně Vettel bude na Mercedes dorážet a myslím si, že několikrát ho i porazí. Co se Kimiho týče, tak tady radši nic netipuji. I v jeho případě jsem totiž zaujatá. Nejradši bych, aby zase začal vyhrávat, ale obávám se, že to není možné. Snad se ale i on dokáže zapojit do bojů o pódium a proč ne, třeba taky o titul. Také u něj člověk neví, jestli je to letos jeho poslední sezóna nebo ne. 

Williams
U Williamsu je otázka, jak na tom tým bude. Loni jsem je pasovala na černé koně šampionátu, ale nakonec zůstali za očekáváním. Jezdecká dvojice Felipe Massa a Valtteri Bottas zůstává nezměněná. Já bych si přála, aby se přiblížili k Mercedesu a Ferrari, ale obávám se, že je to opravdu jen mé přání. Že zase zůstanou za očekáváním, a jestli letos dokážou získat tak dvakrát či třikrát pódium, tak to bude úspěch. 

Red Bull
I v Red Bullu zůstává sestava stejná, tedy opět v týmu budou Daniel Ricciardo a Daniil Kvyat. Tipuju, že se tým příblíží k Williamsu, možná ho dokonce pravidelně porazí.

Jasně, hodně záleží na motorech Tag Heuer (což je tedy jenom přejmenovaný Renault, prý). Podle některých prognóz by prý na začátku sezóny mělo být Toro Rosso lepší než Red Bull. No, já si to nemyslím, a Red Bull stále řadím do širšího okruhu favoritů.

Force India
Ani u Force Indie se jezdecké složení pro letošní rok nemění a my tak v týmu opět uvidíme Sergia Péreze a Nica Hülkenberga. Podle předsezónních testů to vypadá nadějně, že by tým mohl pravidelně dojíždět na bodovaných pozicicích a třeba i překvapit nějakým tím umístěním na stupních vítězů. Všichni tady určitě už víte, že mám pro oba piloty tohoto týmu slabost, takže bych jim samozřejmě nějaké to pódium moc přála. Vím, že to bude těžké, ale není to nemožné. Loni se to taky povedlo.

Toro Rosso
No a žádná změna, co se jezdeckého složení týče, není ani u Toro Rosso. I letos zde uvidíme mladíky Carlose Sainze a Maxe Verstappena. Očekávám, že se budou pohybovat na takových místech jako v loňském roce, možná v nějakém závodě překvapí a budou bojovat na čele (tím teď myslím bojovat o top 5). Tipuji, že Verstappen bude Sainze porážet.

Sauber
U Sauberu zůstávají závodit Felipe Nasr a Marcus Ericsson. Jejich šance na nějaký dobrý výsledek letos zase vidím špatně. Doufám, že budou bojovat o body, ale nějaký velký posun v porovnání s loňským rokem nečekám. 

McLaren
Tým McLaren je pro mě velká neznámá. I nadále budou v týmu jezdit Fernando Alonso a Jenson Button. Většina lidí očekává zlepšení, někteří dokonce boj o stupně vítězů. Já musím říct, že takhle optimisticky to nevidím. Možná bude tým pravidelně jezdit na bodech, ale na víc nemá. Alespoň já si to myslím.

Haas
Nový tým. Takže těžko odhadovat, co od nich čekat. Chvílemi v předsezónních testech to vypadalo nadějně, chvílemi zas, že to spíš bude propadák. Já se obávám té druhé možnosti. Mám takový pocit, že budou dojíždět na konci pole a když získají nějaké body, tak to bude ohromná sláva. Ráda bych se však mýlila. Pro tým budou závodit Romain Grosjean a Esteban Gutiérrez a já očekávám, že Romain bude Estebana pravidelně porážet a zadupe ho do země. 

Manor
Manor se na startovním roštu udržel, ale kompletně změnil svou jezdeckou sestavu. Vsadil na dva nováčky, kterými jsou Pascal Wehrlein a Rio Haryanto. Od týmu očekávám lehké zlepšení, možná budou porážet Haas. Co se jezdců týče, tak zatím se těžko tipuje, jak na tom budou. Wehrleina znám jenom podle jména, vím, že závodil v DTM a byl testovacím pilotem Mercedesu. Tak si říkám, že Mercedes by si někoho neschopného do týmu určitě nevzal. Rio Haryanto na mě v GP2 působil docela sympaticky a loni jsem mu trochu fandila. Navíc loni se mu docela dařilo. Ovšem v předsezónních testech se mi jeho výkon zdál poněkud tragický. Takže si myslím, že minimálně v prvních závodech sezóny to bude on, kdo bude dojíždět poslední. Z těchto dvou jezdců dávám větší šance Wehrleinovi, otázkou je, jaké ty šance jsou. Body? Kdo ví.

Renault
Dalším novým týmem ve startovním poli je Renault. I když ne tak úplně novým. Renault jako takový ve Formuli 1 už závodil. Loni byl v poli tým Lotus, továrna Renault ho odkoupila a udělala si z něj svůj tým. A ten nakonec také měnil své kompletní jezdecké složení. Takže jejich barvy budou letos hájit Jolyon Palmer a Kevin Magnussen. Už jsem to psala dřív, jsem ráda, že Jolyon Palmer dostal šanci ve Formuli 1. A také jsem určitě psala, jak jsem nadšená z návratu Kevina Magnussena. Co se ale nějakých šancí týmu týče, tak z toho mám docela obavy. Bojím se, že budou bojovat na konci pole společně s Haasem, Manorem a Sauberem. No, to jsem si tedy zase vybrala oblíbené týmy a piloty. 


Tolik tedy k jednotlivým týmům. Co se boje o titul týče, tak já tipuju, že to opět bude Mercedes a Lewis Hamilton. Ráda bych se ale mýlila. Titul bych moc přála Nico Rosbergovi, ale obávám se, že na to nemá. 

A raději si ani nepředstavuju, jaké by to bylo, kdyby došlo na souboj Vettel vs. Hamilton. Hamilton je mi sice o něco málo sympatičtější než Vettel, ale vážně by bylo super, kdyby se zas o titul popral nějaký můj oblíbenec. Naposledy můj oblíbenec získal titul v roce 2007 a to už je hezká řádka let!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: F1: Před sezónou 2016 Šárka 16. 03. 2016 - 09:23
RE(2x): F1: Před sezónou 2016 niki 16. 03. 2016 - 15:11