Motosalon Brno 2016

7. březen 2016 | 17.01 |
› 

01Během února jsem úplnou náhodou na facebooku zjistila, že se bude první týden v březnu v Brně konat motosalon. Jeden rok se koná v Praze, jeden v Brně a tak se to střídá. Docela mě to nalákalo a já si pohrávala s myšlenkou, že bych se tam jela podívat. Motosalon se měl konat od čtvrtka do neděle, tak jsem si říkala, že v sobotu bych si mohla udělat výlet do Brna a mrknout se i tam. Navíc jsem zjistila, že se tam mají objevit i Karel Hanika a Karel Abraham, tak jsem si říkala, že by bylo fajn kluky zase vidět. Na Káju Haniku sice snad narazím zas v létě v Brně v paddocku, ale Karel Abraham teď jezdí WSBK, které se v Brně nejezdí, takže toho letos asi moc šancí potkat nemám. Odbočka, na internetu jsem narazila na spekulace, že by se od roku 2018 (nebo 2019, teď si přesně nejsem jistá) mohlo WSBK do ČR vrátit. Prosím, prosím, já chci! Ale chci, aby se tu jelo obojí, tedy WSBK i MotoGP, ne jen jedno z toho.

Doma jsem tedy s předstihem oznámila, že 5. března se chystám do Brna na motosalon. Naši přišli s tím, že by jeli se mnou. Říkám: "Rozhodněte se, jak chcete. Já klidně pojedu sama, mě to nevadí." No, nakonec jeli se mnou. Že prý se chtějí podívat do Brna a táta, že chce vidět, jak vypadá brněnské výstaviště, že tam byl naposledy někdy před 30 lety.

V sobotu ráno jsme se tam teda vydali. Vstupenky jsme si koupili v předstihu na internetu (a ještě na tom vydělali, protože na místě stála jedna vstupenka o 40 Kč víc). Samotný motosalon byl ve dvou pavilonech. V jednom byla samotná výstava plus vybavení na motorku, oblečení pro motorkáře a nějaké ty suvenýry. Také tam bylo podium, kde moderátor Standa Berkovec dělal různé rozhovory. V druhém pavilonu pak byly různé ukázky. Nevím přesně, co se tam dělo, my tam nakoukli jenom na chvilku, zrovna tam byla nějaká exhibice jezdců na čtyřkolkách. Naši odtamtud utíkali pryč, protože tam byl velký rachot. A jako fakt, myslím, že kdyby to bylo venku, tak by tam takový rámus nebyl, takhle se to odráželo od zdí.

Mě se to líbilo. Mamka ale nadávala, že jí je horko, že jí to nebaví, že je všude hodně lidí... No tak šli s tátou ven na jídlo a já si v klidu prošla celý pavilon tak, jak jsem chtěla. A to, že všude byly davy, mi nevadilo. Už jsem taky za svůj život ledacos zažila a už jsem neměla problém se někam nacpat a mít prostě trošku ostřejší lokty. Některý motorky byly vážně parádní. Když jsem uviděla Aprilii, tak mi srdce poskočilo radostí. Byla to sice Aprilia určená pro jízdu normálně venku na silnici, ale mě tak strašně moc přípomínala Aprilii MotoGP a okamžitě jsem si to spojila se Stefanem (a už jsem se viděla na MotoGP :-D ).

04

Chvilku jsem se zdržela i u stánku Yamahy, tam dokonce měli vystavenou závodní Yamahu a pod tím byl nalepen nějaký plakát s Rossim :-D

blbne.cz/img/52763.jpg" alt="02" width="270" height="203" align="absMiddle">

U Hondy měli zas stánek Repsol a prodávali tam olejové hmoty. Chvilku jsem taky koukala u Ducati a zaslechla tam rozhovor nějakých motorkářů (holek a kluků) a kdosi z nich říkal, že jsou to sice Italové, ale jezdí to dobře, nebo něco v tom smyslu. To mě docela pobavilo.

Dlouho jsem se zdržela u Kawasaki, protože moje sestra je velká fanynka do Kawasaki, tak jsem pro ni chtěla udělat několik fotek. 

03

Kromě motorek na silnici tam byly také motokrosové motorky či čtyřkolky. Také motorky nějakých účastníků Dakaru.

Co se týče jiných věcí, tak motorkáři si tam hodně zkoušeli a vybírali bundy a rukavice. Také tam měli velký výběr přileb. No a pak různé věci na motorku, tomu ale já zas moc nerozumím. Také nějaké modely tam byly. No a různé suvenýry typu hrníčky, talířky, polštářky. Dokonce i nějaká trička s nápisem Rossi jsem zahlídla :-D Mě se hrozně líbil malý polštářek s fotkou Suzuki (byla s číslem 14, takže to byl Randy de Puniet). No, nakonec jsem odolala. Když už jsem u Suzuki, po stánku této továrny jsem dost pátrala. Já mám pro ně strašnou slabost. Ale jaksi jsem na ně nenarazila. Nebo to jenom v tom davu přehlídla, nevím. Nicméně mě to bylo celkem líto. Narazila jsem ale na stánek mé další srdcové záležitosti, a sice KTM. Tam ale měli hlavně motokrosové motorky.

Když jsem si to celý prošla, tak jsem hledala stánek brněnského okruhu. Věděla jsem, že nějaký stánek tam mají a že Karlové Hanika a Abraham tam mají mít i autogramiádu. Já sice podpisy od obou už mám, ale tak jsem si říkala, že bych se tam ráda mrkla. 

06

Stánek okruhu jsem nakonec našla. Bylo tam docela dost lidí. Rozdávali se tam nějaké letáky, patrně prospekty na Grand Prix nebo možná na jízdy veřejnosti, které okruh pořádá. Nevím, nijak jsem to nezkoumala. Taky tam byly vystaveny nějaké starší motocykly a taky Abrahamova týmu AB Cardion. Tak jsem udělala několik fotek. Byla tam cedulka, že v 11:30 bude autogramiáda. Tak jsem si řekla, že půjdu ven hledat rodiče a pak se tam vrátím. Tak jsem šla kousek dál, vytáhla telefon, že teda zavolám taťkovi. Když jsem koukla na telefon, tak na displeji svítilo 11:29. Takže jsem nikomu nevolala, mobil schovala zpátky do kabelky a vrátila se tam :-D

Když jsem tam přišla, kluci už tam byli. Vypadali hrozně v pohodě, usmívali se, fakt působili hrozně fajn. Takhle milí nebyli snad ani v paddocku :-D Bylo tam docela dost lidí, kteří se samozřejmě tlačili. Někteří se s nima fotili. Já udělala pár fotek kluků. Každý z nich tam měl balíček podpisových kartiček. Ty tam podepisovali a dávali na stolek, u kterého seděli. Každý si tak mohli vzít, kolik kartiček chtěl. Tak jsem si vzala od každého jednu. Sice už jejich autogramy mám, ale jen ve svém bločku. Takhle podpisové karty nemám. Jsem ráda, že jsem kluky viděla, aspoň to trochu uklidnilo mou depresi, protože do Brněnské GP je ještě daleko.

05

Až ve vlaku jsem si obě kartičky pořádně prohlídla. A následoval hysterický křik (teda jenom vnitřně, kdybych byla doma, tak by to byl křik nahlas :-D ). On totiž Karel Abraham už má aktuální kartičky jeho týmu Milwaukee WSBK. Mě to vůbec nedošlo, že už by je mohl mít. Jo, seděl tam sice v mikině Milwaukee, ale ani tak mi to nedošlo. Já totiž ten tým milovala loni, když jezdili v BSB. On tam jezdil můj idol Josh Brookes. Tým i s Joshem přišel do WSBK a jako druhého jezdce si vybrali právě našeho Karla. Takže já teď mám kartičku Milwaukee a jsem šťastná jako blecha :-) Karel Hanika měl nějakou starší kartičku. To je snad ještě z doby, kdy začínal závodit v nějakým českým šampionátu. Škoda, že to není kartička týmu Ajo, to by bylo mega.
Edit: Tak jsem se na tu kartičku Káji Haniky pozorně podívala a zjistila, že to je aktuální kartička jeho letošní týmu v Moto3! Tak to se mu teda fakt omlouvám. Motorka na fotce je totiž v testovacích barvách a já to prostě nepoznala.

Odpoledne jsme se ještě vydali do Vaňkovky. Naši tolerantně vyhověli mě, že se mnou šli na ten motosalon, tak pak jsem vyhověla já jim. Trochu jsem se podívali po obchodech (a tam vznikla ta fotka v klobouku, která měla na mých sociálních sítích takový ohlas :-D ). 

Měla jsem ale ještě pár neskutečných zážitků. Nevím, čím to bylo, jestli jsem až tak moc byla zblblá tím motosalonem a už se zas viděla někde na závodech nebo proč, ale prostě potkala jsem několik dvojníků mých oblíbených jezdců. Když jsme jeli tramvají od výstaviště zpátky k nádraží, tak v tramvaji byl kluk, který vypadal jako Arthur Sissis. Jsem na něj fakt chvíli koukala, jestli to není on :-D V supermarketu Albert jsem pak měla šok, když se proti mě vyřítil kluk a ten jako by Bradu Binderovi z oka vypadl. No jako vážně! A pak ve vlaku kousek od nás si sedl kluk, co zas vypadal jak Kája Hanika. Ale Kája to teda určitě nebyl :-D

Mimochodem, na tom motosalonu se pohybovala spousta krásných kluků. Až mi hlavou proletěla myšlenka, že si musím najít nějakého motorkáře, protože ti jsou stejně nejlepší :-D

Stejně ale bylo super vidět lidi v oblečení různých týmů nebo značek. Taky jsem dokonce viděla pána v mikině Red Bull. A v tramvaji mě nadchli dva kluci, co na sobě měli mikiny Yamaha Tech 3. Úplně jsem tam zase měla ten pocit, jako když jsem na okruhu. Prostě, že jsem mezi lidma, který zajímá to samé, jako mě. Že s nima mám něco společného a díky tomu jsem se cítila hrozně v pohodě a uvolněně. Prostě úplně jsem zas cítila, že to je místo pro mě, že tam patřím.

Jinak, co se týče toho motosalonu, tak největší zájem lidí (a i případných kupců) byl u Hondy, Yamahy a Kawasaki. Jak nečekané :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Motosalon Brno 2016 Šárka 09. 03. 2016 - 11:58
RE(2x): Motosalon Brno 2016 niki 10. 03. 2016 - 18:58