Eurovize 2016: Účastníci (5. část)

6. březen 2016 | 17.15 |
› 

Výběr reprezentantů jednotlivých zemí se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci, takže v eurovizním světě je poslední dobou poněkud rušno. Tentokrát se společně podíváme na zástupce Francie, Arménie, Nizozemska, Izraele a Černé Hory.

FRANCIE: Amir – J'ai cherché

Amir Haddad, celým jménem Laurent Amir Khlifa Khedider Haddad, se narodil v roce 1984 ve Francii ve městě Sarcelles. Je původ je velmi rozmanitý, protože jeho předci pochází z Francie, Izraele, Tuniska, Španělska, Maroka. V dětství strávil nějakou dobu v Irazeli, kde se zúčastnil talentové soutěže Kokhav Nolad (něco jako naše Superstar). Původně je to lékař (konkrétně pak zubní chirurg), který se hudbě naplno začal věnovat až v roce 2011, kdy vydal své debutové album. Ve Francii se zúčastnil soutěže Hlas, kde se dostal až do finále.

Francie letos vybrala svého zástupce interně (konec konců, takhle oni vybírají většinou). Já musím říct, že tohle se mi teda vážně líbí. Posledních pár dní jsem na téhle písničce závislá. Miluju ji. 

Přidávám oficiální videoklip.

ARMÉNIE: Iveta Mukuchyan – LoveWave

Arménie letos vybrala svou reprezentantku interně. Dlouho jsme znali její jméno, avšak na píseň jsme si museli několik měsíců počkat.

Iveta Mukuchyan se narodila v roce 1986 v Jerevanu. Když jí bylo 5 let, tak se s rodiči přestěhovala do německého Hamburku. Tam navštěvovala katolickou školu. V roce 2009 se ale rozhodla, že se vrátí do Arménie. Její rodiče zůstali v Německu. V Arménii začala chodit na konzervatoř, studovala jazzový zpěv. V roce 2010 se zúčastnila soutěže Arménie hledá superstar. Skončila sice pátá, ale ve své zemi se stala slavnou. Chtěla se však proslavit i mimo Arménii a tak se vrátila do Německa. Tam se zúčastnila Hlasu Německa. Aktuálně tak cestuje mezi těmito dvěma zeměmi, připravuje své debutové album. Také se věnuje modelingu, dokonce od časopisu El Style dostala ocenění Nejpřitažlivější Arménka.

Já vám nevím. Začátek vypadal slibně, ale pak... ty národní prvky jsou tam super, je to oživení a vlastně Arménie to ani jinak neumí, vždy do své písně ty národní prvky nějak zakomponovat musí. Ale když mě se to jako celek nelíbí. Nevím, asi jsem prostě mimo, asi doba pokročila a já jsem stále zůstala v tom svým. Ale letos prostě je pro mě Eurovize z většiny zklamáním. Tenhle styl á la Arménie, Španělsko, Norsko, Finsko, Lotyšsko, to se mi prostě nelíbí.

Zde je k dispozici oficiální videoklip.NIZOZEMSKO: Douwe Bob – Slow Down

Nizozemsko letos opět vybíralo interpreta interně. Vlastně to byl úplně první interpret, kterého jsme letos poznali.

Jméno jsme se dozvěděli už v září, na píseň jsme si ale museli počkat až do března.

Douwe Bob Posthuma se narodil v roce 1992 v Amsterdamu. V 6 letech se začal učit hrát na klavír, později přidal i hodiny kytary. V roce 2012 se zúčastnil nizozemské hudební soutěže, kterou vyhrál. V roce 2013 vydal své debutové album. V roce 2015 vydal další album. Také natočil duet se zpěvačkou Anouk, která je ve své zemi velmi známá a která se zúčastnila Eurovize v roce 2013.

Od Nizozemska jsem letos měla velká očekávání. Něco podobného jsem loni měla s Belgií. O Loicu Nottetovi jsem toho hodně slyšela a na jeho píseň jsem se fakt těšila. Očekávání se splnila. Já musím říct, že i u Douwa se má očekávání splnila. Sice jsem četla názory, že někomu to připadá nuda, ale já sama za sebe říkám, že mě se to vážně hodně líbí. Taková pohodovka (navíc kytara), to já můžu :-) Jelikož máme Nizozemsko v semifinále, tak jim určitě pošlu hlas.

Zde oficiální videoklip.

IZRAEL: Hovi Star – Made of Stars

Vlastním jménem Hovi Sekulec se narodil v roce 1986 ve městě Kirjat Ata. Rád se líčil a tím se výrazně odlišoval od svých vrstevníků, kteří ho mnohdy nechápali. Hudba tak byla jeho útěkem z reality. Během vojenské služby se stal členem armádní kapely. Populárním se stal až díky Superstar, do které se přihlásil. První pokus mu moc nevyšel, ale když se do soutěže přihlásil o rok později, tak už se dostal do finálových kol. Nakonec skončil sedmý. První singl vydal v roce 2010. Poté odjel do USA studovat hudbu. Když se vrátil, tak začal připravovat nové písně a nyní chystá své debutové album.

Když jsem slyšela čtyři finalisty národního kola, tak se mi toto líbilo nejvíc. Pak jsem viděla i vystoupení a řekla bych, že to není špatné. V mém žebříčku se to bude pohybovat zhruba někde v polovině. Aktuálně se ale spekuluje o tom, že Izrael zvažuje změnu písně. Tak uvidíme.

Chtěla jsem vám sem dát vystoupení z národního kola, ale žádné pořádné video jsem nenašla. Tak aspoň píseň. 

ČERNÁ HORA: Highway – The Real Thing

Skupinu Highway tvoří členové Peter Tošić, Marko Pešić a Luka Vojvodić. V roce 2015 se přihlásili do soutěže X Factor Adria. Nakonec skončili na 4. místě. V létě pak představili svůj debutový singl. Aktuálně připravují debutovou desku. K triu se na konci loňského roku ještě přidal Bojan Jovović. Ten byl dříve členem skupiny No Name, která zastupovala Srbsko a Černou Horu na Eurovizi v roce 2005. 

Interpret byl letos vybrán interně. Jelikož jsem se dozvěděla, že tam bude člen z No Name (se slovenskou kapelou to je opravdu jenom shoda názvu), tak jsem se těšila a byla hodně zvědavá. Jenže teď jsem zklamaná. Asi jsem čekala něco podobného, s čím soutěžili v roce 2005. To byla prostě typická popová boybandová písnička. Tohle je rock. Já jsem teda fanynkou rockové hudby a když je na ESC rock, tak to mám ve svém žebříčku většinou vysoko. Ale tohle mě prostě nebere. Ta studiová verze je ještě jakž takž, ale viděla jsem video z jejich prezentace oné písně a teda mě to vůbec nenadchlo. Přišlo mi to strašně monotónní a nudné.

Vkládám právě ono video z prezentace písně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře