TOP 11 mých oblíbených jezdců MotoGP

29. únor 2016 | 08.12 |
› 

Vážení, dnes je 29. února. Jelikož tato situace nastane až za další 4 roky (a kdo ví, co do té doby bude), tak toho musím náležitě využít a publikovat tu článek. Ano, cítím se hrozně výjimečně :-D Na řadě je tak žebříček mých oblíbených jezdců v MotoGP. A jak už vidíte z názvu článku, tentokrát jich bude rovnou 11, protože prostě to jsou ti piloti, které mám opravdu ráda a které podporuju. A nedokázala jsem udělat jenom TOP 10 a jednoho vyřadit. Oproti loňsku se toho tady zas až tolik nezměnilo, v MotoGP mám svoje stálice. Pár překvapení tu ale najdete :-D

Jezdci jsou seřazeni abecedně podle příjmení.

Álvaro Bautista (SPA); Aprilia Racing Team Gresini (Aprilia)

alvaro_bautista

Álvarovi fandím už od dob, kdy závodil v kubatuře 125 ccm. To už je tedy taky několik let. Pamatuju si na ty doby, když závodil u Aspara a celý tento tým byl vždy tím mým nej. No, časy se mění. Ale Álvaro je prostě taková stálice nejen v MotoGP, ale i v mém žebříčku.


Loris Baz (FRA); Avintia Racing (Ducati)

loris_baz_1

Lorise jsem znala už v superstockách. Moje sestra mu začala fandit, no a já postupně taky. On se pak dostal do superbiků. A nevedlo se mu zle. Loni přestoupil do MotoGP. Pro mnohé to bylo překvapení, pro Lorise splněný sen. V týmu Forward to ale nebylo nejlepší a navíc, tým začal mít finanční problémy. Motocyklová federace ale chtěla v MotoGP udržet alespoň nějakého Francouze a když Mike di Meglio odešel (byl odejit?) z týmu Avintia, tak na jeho místo se nakonec dostal Loris. Jsem ráda, že se v MotoGP udržel a doufám, že to letos bude lepší než loni. Mimochodem, jen tak pro zajímavost. Jeho maminka je Italka, tatínek Francouz. Jeho táta byl vždy velký fanda do motorek a jeho idolem byl Loris Capirossi. No a synek dostal jméno právě po něm.


Stefan Bradl (GER); Aprilia Racing Team Gresini (Aprilia)

stefan_bradl

Stejně je to zvláštní. Jsou jezdci, kterým nemůžu přijít ani na jméno a najednou se to zlomí. A nevím, co mě k tomu vede. I když v případě Stefana vlastně i tak trochu vím. On mi nikdy moc nebyl sympatický a spíš jsem ho v závodech přehlížela. Jenže přišel rok 2011. V kubatuře Moto2 bojovali o titul právě Stefan a Marc Márquez. V té době jsem neměla ráda ani jednoho. Ale jak sezóna postupovala, tak si mé sympatie víc získával Stefan. Takže to dopadlo tak, že na konci sezóny už jsem si přála, aby ten titul získal a když ho fakt získal, tak jsem měla radost. Když pak přišel do MotoGP, tak jsem ho sledovala jen trochu. Ale to mé fanouškovství se postupně zvyšovalo a vím, že už v roce 2013 patřil k mým nejvíce oblíbeným jezdcům. Od toho roku 2013 se také snažím s ním získat fotku a mít jeho autogram, no zatím marně.

V roce 2013 jsem byla na autogramiádě ve Vaňkovce, kde jsem ho teda měla možnost vidět (a myslím, že tady to definitivně přišlo, že to je můj jezdec číslo 1), ale blíž jsem se nedostala. V letech 2014 i 2015 jsme ho sice viděli v paddocku v Brně, ale vždy jen kolem projel na skútru a byl pryč. Takže můj cíl pro letošní Brno je jasný.


Cal Crutchlow (GBR); LCR Honda (Honda)

cal_crutchlow

Cal nesmí v mém žebříčku chybět. I když je pravda, že dřív jsem ho moc nemusela. Ale to už jsem asi psala i minulý rok. Jenže, co mám pořád k jednotlivým jezdcům psát? A dát sem jenom pořadí bez jakéhokoliv komentáře, to se mi nechce. Loni jsme měli možnost se s Calem setkat a byl přesně takový, jak na mě působil v televizi. Prostě svůj :-D Letos je jediným jezdcem týmu LCR, tak uvidíme, jak se mu bude dařit.


Aleix Espargaró (SPA); Team Suzuki Ecstar MotoGP (Suzuki)

aleix_espargaro_2

Musím říct, že jsem si Aleixe v nižších kubaturách moc nevšímala, nebo si to tedy aspoň nepamatuju. V MotoGP už mu ale fandím a nesmí chybět v mém žebříčku. I na něj jsme loni v brněnském paddocku narazili a působil mile, i když byl zrovna v obležení novinářů a na fanoušky moc času neměl. Loni mu šly zejména kvalifikace, v závodech už to pak tak dobré nebylo. Tak já doufám, že Suzuki se pro letošní sezónu zlepší a že třeba bude i černým koněm šampionátu. Proč ne?

Pol Espargaró (SPA); Monster Yamaha Tech 3 (Yamaha)

pol_espargaro

Mladší bratr Aleixe. A taky ten úspěšnější. V Moto2 získal v roce 2013 titul. I když teď se mi zdá, že se ten rozdíl mezi nimi smazává a že jsou oba dobří. Možná je to ale i tím, v jaký jezdí týmech. Nicméně já se musím přiznat, že Pola jsem vždy měla přeci jen o kousek radši a ani nevím proč. Asi mi byl vždy o trošku víc sympatický než Aleix. Ale své místo v mém žebříčku mají oba jasné.


Yonny Hernández (COL); Aspar MotoGP Team (Ducati)

yonny_hernandez

Pamatuju si, když se před časem on i jeho brácha (Santiago se myslím jmenuje) objevili v mistrovství světa. Oba mě hned zaujali a to asi tím, že pochází ze země, která se v MotoGP zas tak moc neobjevuje. Pak se ale udržel jenom Yonny. Nějakou dobu byl pro mě spíš takovým neutrálním jezdcem. Ale už loni před sezónou jsem si říkala, že ho dám do žebříčku. Tenkrát jsem ho do žebříčku teda ještě nedala, ale tušila jsem, že mu možná začnu fandit. To se taky během sezóny stalo. Navíc on je to prostě sympaťák a je pro každou zábavu, co jsem si tak stačila všimnout. Letos bude závodit u Aspara, takže uvidíme, jak si povede.


Jorge Lorenzo (SPA); Movistar Yamaha MotoGP (Yamaha)

jorge_lorenzo_2

Nevím, jestli má někdo z výše zmíněných jmen na to, aby promluvil do pořadí na předních příčkách. Aspoň vidíte, že já vždycky fandím spíš těm ve středu pole a na konci. Na čele si ale přeci jen vždy nějakého toho favorita najdu. No a v MotoGP jím je Jorge Lorenzo. Ten obhajuje titul mistra světa z loňského roku a já jsem vážně zvědavá, co se všechno letos bude dít. Doufám, že zase bude bojovat na čele. Vypadá to, že jeho soupeři budou zase Rossi, Márquez, možná Pedrosa. Já bych byla ráda, kdyby se do toho souboje zamíchal ještě někdo, aby to bylo zajímavější a napínavější, tak uvidíme. Nicméně, pokud budou letos o titul bojovat ti samí, jako loni, tak jsou mé sympatie jasné a opět budu fandit Jorgemu.


Jack Miller (AUS); Marc VDS Racing Team (Honda)

jack_miller

Jack mě nejprve moc nezaujal, ale postupem času si mě v kubatuře Moto3 získal. Loni teda byl takovým úkazem, když přeskočil kubaturu a z Moto3 šel rovnou do MotoGP. Nakonec si ale úplně špatně nevedl, i když pár kiksů předvedl. S Calem Crutchlowem ale byli super týmová dvojice, které jsem fandila od prvního závodu sezóny. Pro letošní sezónu Jack přichází do týmu Marc VDS, což jsem teda na to fakt zvědavá. Jeho týmovým kolegou bude nováček Tito Rabat (který ale pojede se sponzorem Estrella Galicia) a já si na to, že oni dva budou spolu v jednom týmu, pořád nějak nemůžu zvyknout. Přijde mi to jako takové zvláštní spojení :-D


Scott Redding (GBR); Octo Pramac Yakhnich (Ducati)

scott_redding

No a takové zvláštní spojení mi přijde i Scott a tým Pramac Ducati. Také si na to pořád nějak nemůžu zvyknout. Tak snad až přijde první závod sezóny, tak to postupně vstřebám. Jeho týmovým kolegou bude Danilo Petrucci, což teda taky není nic moc. Na druhou stranu musím říct, že jsem docela na Scotta na Ducati zvědavá. Loni byl v týmu Marc VDS, takže myslím, že pro letošní sezónu si výrazně polepšil. Uvidíme.


Maverick Viñales (SPA); Team Suzuki Ecstar MotoGP (Suzuki)

maverick_vinales

Tak to hezky abecedně vyšlo, že největší překvapení je na konci. I když vlastně už to zas tak velký překvapení není, protože už loni během sezóny jsem mu přála dobré výsledky a psala tu do článku cosi o tom, že ho začínám mít rada. A vlastně ono to začalo právě před loňskou sezónou. Já mám ráda Suzuki, takže měl u mě Maverick body navíc. A pak to tak během sezóny postupovalo. Že mu fandím, jsem definitivně zjistila v Brně, protože jsem mu v závodě fakt držela palce a on spadl a mě to bylo hrozně líto. No a předtím ve čtvrtek jsme na něj měli docela štěstí v paddocku a já si říkala, že se s ním fotit nebudu, že přece fotku s ním nepotřebuju. No po návratu domů mě to docela mrzelo, takže letos to budu muset napravit :-D Jinak tedy, už jsem to psala u Aleixe, doufám, že Suzuki na tom bude ještě lépe než loni. Bylo by fakt hezké, kdyby se klukům dařilo a sem tam bojovali třeba i o to páté místo.


Tohle jsou tedy ti, kterým budu letos nejvíc držet palce. Zjistila jsem ale, že mi vlastně v MotoGP skoro nikdo nevadí. U Kat jsem jí do komentářů psala, že moc nemusím Iannoneho a Doviziosa. Ale ono to spíš záleží na tom, na jaké pozici se zrovna nachází a proti komu bojují. Jinak, nevadí mi ani Héctor Barberá (tomu jsem v nižších kubaturách dřív hodně fandila), Dani Pedrosa a Eugene Laverty.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší