TOP 10 mých oblíbených jezdců Moto2

28. únor 2016 | 08.00 |
› 

Je čas na další žebříček a tentokrát to je žebříček mých oblíbených jezdců v Moto2. Letošní sezónu bude asi Moto2 tou kategorií, kterou budu sledovat nejvíc. Mám tam letos opravdu hodně oblíbenců a bylo těžké najít tu desítku. Stejně jako u Moto3, vycházela jsem ze startovní listiny, kterou mají na stránkách MotoGP. Takže nevím, jestli se to ještě nějak bude měnit, já už ale svoje žebříčky měnit nebudu. Jak už jsem tedy řekla, letos mám v poli této kubatury hodně oblíbenců. Přišli tam někteří mí oblíbenci z Moto3, někteří zůstali, loni jsem si také oblíbila další jezdce této kubatury. Na druhou stranu, můj největší idol Mika Kallio letos závodit nebude a pro mě to bude bez něj strašně divný a bude mi tam scházet.
Oproti loňskému žebříčku tu 5 jezdců zůstalo, 5 je zde nových.

Žebříček je seřazen abecedně podle příjmení.

Dominique Aegerter (SWI); CarXpert Interwetten (Kalex)

dominique_aegerter

Dominiqovi fandím už pár sezón. Není to tedy můj úplně největší oblíbenec, ale mám ho ráda. Musím říct, že v tomto mě docela ovlivnila moje sestra. Ona mu fandila daleko dřív než já. Ale musím říct, že Dominique je fajn a já mu přeju dobré výsledky. Loni to vypadalo nadějně, ale pak se vážně zranil a na trati už se neobjevil. Doufám tedy, že už je absolutně v pořádku a že by letos mohl být takovým černým koněm šampionátu. To by bylo pěkné.


Ricky Cardus (SPA); FGV Malaysia Racing (Kalex)

ricky_cardus

Zděšeně zjišťuju, že Ricky a vlastně celý ten tým aktuálně ve startovní listině na stránkách MotoGP není. Přitom v té minulé startovní listině, která vyšla někdy v lednu, byl. Četla jsem ale něco o tom, že ten tým má finanční problémy. Tak já doufám, že se to vyřeší. To by byla škoda, kdyby Ricky ve startovním poli chyběl. Zrovna, když se mu chystám fandit. Pro mě to byl vždy spíš takový neutrální jezdec, ale pak jsem si ho i díky holkám a díky Brnu pomalu oblíbila. No a rozhodla jsem se, že od letoška mu teda budu fandit. 


Sandro Cortese (GER); Dynavolt Intact GP (Kalex)

sandro_cortese

Jejda, to už je let, co Sandrovi fandím. Ani nevím, kdy a jak to začalo. Ale je to už fakt dávno. To bylo tak v době, kdy jsem se o závody začala víc zajímat, takže tak někdy v roce 2005 nebo 2006. Ty jo, takže už mu fandím možná 10 let. To je neuvěřitelný. Ale Sandro je prostě super. Tomu snad ani nejde nefandit. Když jsem se dozvěděla, že Mika teda letos závodit nebude, tak jsem si říkala, že Sandro bude mou jasnou jedničkou. Jenže se to trochu zkomplikovalo tím, že do Moto2 přišli mí dva velcí oblíbenci z Moto3. Takže to zase chudák Sandro s tím, že by byl má jednička, nemá jistý.

 


Jonas Folger (GER); Dynavolt Intact GP (Kalex)

jonas_folger

Pro některé z vás je to asi překvapení tohoto žebříčku. No a pro mě samotnou taky. Pamatuju si, jak jsem se loni podivovala nad tím, když moje sestra ve svém žebříčku zařadila Jonase mezi svoje oblíbence. Nechápala jsem to. No a vida! Letos ho mám v žebříčku už taky :-D On mi nikdy nevadil, patřil opravdu k těm neutrálním jezdcům. Loni jsem mu ta jeho dvě vítězství fakt přála, takže to byla asi doba, kdy se to začalo lámat. Navíc, pro letošek je týmový kolega Sandra, no a já zjistila, že se na ně dva v jednom týmu hrozně těším, takže z toho nějak vyplynulo, že Jonas musí být v mém žebříčku :-D


Danny Kent (GBR); Leopard Racing (Kalex)

danny_kent

Mistr světa Moto3 z loňského roku. Se svým týmem přestoupil do vyšší kategorie. On teda už v Moto2 jednu sezónu jezdil, a to u Tech 3, ale to byl trošku propadák. Takže se vrátil do Moto3. Já už to tenkrát říkala, proč blázní a cpe se do Moto2, že to chce čas. No jak se zdá, tak jsem možná i měla pravdu. V Moto3 se chytil, získal titul a myslím, že teď už by na Moto2 mohl být lépe připravený. Těším se na něj a jsem zvědavá, co nám předvede. 


Sam Lowes (GBR); Federal Oil Gresini Moto2 (Kalex)

sam_lowes

Sama jsem tipovala na boje o titul už loni, ale nakonec zaostal za mým očekáváním. Letos přichází do týmu Gresini, tak si říkám, že by mohl být tím černým koněm šampionátu. Tak uvidíme. Přála bych mu, aby bojoval o stupně vítězů a třeba i o ten titul. Věřím, že na to má.


Miguel Oliveira (POR); Leopard Racing (Kalex)

miguel_oliveira

Miguel byl loni v šampionátu Moto3 na 2. místě. V závěru sezóny to ale Dannymu Kentovi ještě pořádně zkomplikoval. Teď se přesunuje do Moto2 a to do týmu Leopard, takže bude týmovým kolegou Dannyho. Budu se opakovat, ale tohle je prostě dream team! Tým Leopard bude pro mě v Moto2 letos ten nej. Četla jsem názory různých žurnalistů, že prý motorka Moto2 by jeho jízdnímu stylu měla hodně sedět. Prý dokonce víc než motorka Moto3. Tak to jsem tedy zvědavá. Jinak, mám takový pocit, že Miguel bude letos v Moto2 mou závodní jedničkou. O tento post ale bojuje zejména se Sandrem a s Dannym a já se stále nemůžu rozhodnout. Plusové body Miguelovi přidávám za to, že byl u Mahindry týmovým kolegou Arthura Sissise a že jezdil u Aja. No jo, jenže Sandro a Danny také jezdili u Aja a také byli týmovými kolegy Arthura :-D Takže asi musím počkat, jak se to v průběhu sezóny vyvine. Jen doufám, že ti tři moc nebudou bojovat na trati proti sobě, protože to by byl můj konec.


Luis Salom (SPA); Stop and Go Racing Team (Kalex)

luis_salom

Luis v tomto žebříčku nesmí chybět. To je prostě zlatíčko. Zatím se mu ale v Moto2 moc nedařilo. Pár hezkých výsledků tedy přišlo, ale já tak nějak čekala přeci jen něco víc. Pro letošek už se v týmu HP 40 neudržel a získal místo aspoň u týmu SAG. Já od něj radši vůbec nic neočekávám. Navíc o tomto týmu nemám moc dobré mínění a tak se docela o Luisovy výsledky bojím. Třeba mě příjemně překvapí.


Xavi Vierge (SPA); Tech 3 Racing (Tech 3)

xavi_vierge

Můj objev loňské sezóny. V Moto2 se objevil až ve druhé půlce sezóny, když u Tech 3 nahradil Rickyho Carduse. Rickyho mi bylo tenkrát líto, ale on získal místo jinde, takže to vlastně dobře dopadlo. Ke konci sezóny už jsem Xavimu docela fandila, ale vlastně vůbec nevím, co mě k tomu vedlo. Prostě to nějak samo najednou vyplynulo :-D


Johann Zarco (FRA); Ajo Motorsport (Kalex)

johann_zarco

Loňský šampion Moto2. Letos to tedy nebude mít s obhajobou vůbec lehké, ale kdyby se mu to povedlo, tak bych měla radost. Opět zůstává u Aja, tak já doufám, že forma vydrží, motorku, že taky budou mít dobrou a prostě, že to Johannovi sedne tak, jak mu to sedlo loni. Mimochodem, v tomto žebříčku je hned 7 jezdců, kteří v nižší kubatuře jezdili pro tým Ajo, ať už to bylo před pár lety na KTM, nebo na Aprilii v době, kdy to ještě byla kubatura 125 ccm. A ne, nemyslím si, že by to byla náhoda :-D


Kromě této desítky budu ještě fandit Xavieru Simeonovi, a docela se divím, že v tomto žebříčku není. Také asi budu sledovat Efréna Vázqueze, kterého jsem v Moto3 vždy podporovala a jsem na jeho přestup do Moto2 fakt zvědavá (ale nic od něj nečekám). Asi budu sledovat i Isaaca Viñalese, Simone Corsiho, snad Mattiu Pasiniho. No a loni mě docela zaujali i Lorenzo Baldassarri a Franco Morbidelli.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: TOP 10 mých oblíbených jezdců Moto2 katka 28. 02. 2016 - 11:31
RE(2x): TOP 10 mých oblíbených jezdců Moto2 niki 28. 02. 2016 - 17:07
RE(3x): TOP 10 mých oblíbených jezdců Moto2 katka 29. 02. 2016 - 13:14