TOP 10 mých oblíbených jezdců Moto3

27. únor 2016 | 08.25 |
› 

Je konec února, a tak si myslím, že už je nejvyšší čas na mé motoristické žebříčky. Tedy, ten Superbikový a Supersportový už tu nějakou dobu je, jenže jim začíná sezóna už teď, tak jsem to potřebovala stihnout :-D Z mistrovství světa silničních motocyklů začínám nejnižší kubaturou Moto3. A musím říct, že letos to bylo docela náročné, najít tam těch deset. Vybírala jsem podle listiny, kterou mají na oficiálních stránkách MotoGP. Chtěla jsem do žebříčku zařadit i holky, ale jak to tak vypadá, tak žádná tu letos závodit nebude. A to je škoda. Někteří mí oblíbení kluci odešli do Moto2 nebo zmizeli ze šampionátu (že, Niklasi?), takže fakt jsem s tím tentokrát docela bojovala. A to jsem dřív vždy mezi těmi mladými kluky měla oblíbenců celkem dost. Nakonec jsem teda deset jmen dala dohromady, ale moc jistá si jimi nejsem. Tak uvidíme, jak se to během sezóny vyvine. V porovnání s loňským žebříčkem zůstali pouze čtyři závodníci. Hned šest jich je v mém žebříčku poprvé.

Žebříček je řazen podle abecedy podle příjmení.

Enea Bastianini (ITA); Gresini Racing Moto3 (Honda)

enea_bastianini

Musím říct, že jsem nějakou dobu váhala, jestli sem Eneu zařadit nebo ne. No nakonec jsem se rozhodla, že ho do žebříčku přeci jen zařadím. Loni jsem se přistihla, že jsem mu v některých závodech fandila. Ne, že by teda patřil k mých úplným nej, ale on je fakt dobrý. Letos ho pasuju na jednoho z vážných favoritů na titul. A navíc je vtipný a zábavný. Mimochodem, jeho týmovým kolegou bude nováček Fabio Di Giannantonio, který mě loni v Rookies Cupu docela zaujal. Ale do tohoto žebříčku jsem si ho ještě zařadit netroufla, protože ho moc neznám.


Bo Bendsneyder (NED); Red Bull KTM Ajo (KTM)

bo_bendsneyder

Loňský šampión Red Bull Rookies Cupu. Už tam jsem si všimla, že je dobrý. Takže mě vůbec nepřekvapilo, když si ho do svých řad povolal Aki Ajo. A mám z toho radost. Podle mě je Bo hodně talentovaný kluk a tuhle šanci si zaslouží. Já se musím přiznat, že se na Boa hodně těším. Moc jsem zvědavá, co předvede. Jo, asi se musím krotit, vím, že je to jeho debutová sezóna, ale já tak nějak tuším, že už v té debutové sezóně by mohl být dobrý. U závodníka týmu Ajo se to vlastně i svým způsobem očekává.


Brad Binder (RSA); Red Bull KTM Ajo (KTM)

brad_binder

Miguel Oliveira a Danny Kent odešli do Moto2, Niklas Ajo zmizel úplně, takže to vypadá, že mojí letošní závodní jedničkou v této kubatuře bude Brad. Nikdy mi nevadil, vždy jsem ho podporovala, ale že to někdy dotáhne na mou jedničku, to mě ani ve snu nenapadlo. Letos je to pro něj u Aja druhá sezóna, a navíc by měl být tahounem týmu.

Tentokrát má tým jen dva jezdce a musím říct, že na něj a Boa jako týmové kolegy se vážně těším. Zase bude tým Ajo mým nejoblíbenějším. Mimochodem, to bude letos takový BB tým :-D Oba kluci mají tyto iniciály. 


Darryn Binder (RSA); Platinum Bay Real Estate (Mahindra)

darryn_binder

Darryn je mladší bratr Brada. Loni jel v Moto3 svou první sezónu. Několikrát to vypadalo, že se dostane na body, ale pak měl buď nějakou poruchu nebo pád, takže nakonec měl na svém kontě nula bodů. Tak doufám, že se to letos zlepší a nějaký body získá. Loni se to dalo omluvit, když byl nováček. Teď už by to bylo horší. 


Juanfran Guevara (SPA); RBA Racing Team (KTM)

juanfran_guevara

On se jmenuje Juan Francisco, ale říká si zkráceně Juanfran. Ani se nedivím, aspoň se to vejde do výsledkové tabulky :-D Jinak tedy, Juanfrana jsem si všimla loni a docela mě zaujal. Jezdil u Aspara, tak jsem si říkala, že teda je asi dobrý, když si ho vybral samotný Aspar. No, ale Juanfranovi to moc nešlo a z celého týmu byl nejslabší. Takže pro letošek už si ho Aspar nenechal. Chvilku to s ním nevypadalo dobře, nakonec našel místo v týmu RBA, což je tým Aleixe Espargara, pokud se nemýlím. 


Karel Hanika (CZE); Platinum Bay Real Estate (Mahindra)

karel_hanika

Karel je mým oblíbeným jezdcem už z dob, kdy závodil v Rookies Cupu. No, když přišel do Moto3, tak to zatím bohužel moc dobré nebylo. Sem tam nějaký slušný výsledek přišel, ale všichni čekali na pódiová umístění. Marně. Takže letos už v týmu Akiho Aja nebude. Dostal se do týmu Outox Reset Drink, který pro letošek změnil název na Platinum Bay Real Estate (to se tak blbě pamatuje) a pojede na motocyklu Mahindra. Nic moc od něj radši neočekávám. Loni byl týmovým kolegou Brada Bindera, letos je týmovým kolegou Darryna Bindera. Takže to jejich kamarádění pokračuje :-D Mimochodem, fotku jsem sem dala ještě s vlasy. Po sezóně mu je kluci z týmu ostříhali (a kluci Binderovi v tom hráli hlavní roli). 


Jakub Kornfeil (CZE); Drive M7 SIC Racing Team (Honda)

jakub_kornfeil

Musím se přiznat, že z našich jsem Kubu vždycky měla míň ráda než Karla. Ale myslím, že už jsem to někde psala. Nicméně Kuba je lepší závodník než Karel. Aspoň si to myslím a vypadá to tak. Loni dokázal být dvakrát na stupních vítězů a byla to pro něj skvělá sezóna. Bylo by vážně dobré, kdyby se mu to povedlo letos zopakovat.


Jorge Martín (SPA); MAPFRE Team MAHINDRA (Mahindra)

jorge_martín

Jorgeho jsem si všimla už v době, kdy jezdil v Rookies Cupu. Jenže v tom roce bojoval o titul s Karlem, takže jsem mu prostě pořádně fandit nemohla, jelikož jsem ten titul přála Karlovi. Následující rok už Karel odešel do Moto3, tak jsem mohla Jorgemu fandit a on získal titul :-D Loni se poprvé podíval do Moto3 a nemůžu říct, že bych mu vyloženě fandila, ale sledovala jsem ho, to jo. Navíc si ho jako nadějného mladíka vybral Aspar a myslím, že ho nezklamal. Pro letošek zůstává v jeho týmu, tak uvidíme.


Joan Mir (SPA); Leopard Racing (KTM)

joan_mir

Tohle je nováček, kterého budu společně s Bo Bendsneyderem sledovat nejvíc. Opravdu se na něj hodně těším a vkládám do něj velké naděje. Všimla jsem si ho před pár lety v Rookies Cupu a začala mu fandit. On se pak dostal do nejnižší kubatury ve španělském šampionátu CEV, ale získal smlouvu s týmem Leopard a v ní byla dohoda, že pro rok 2016 s týmem přestoupí do MS Moto3. A tak se také stalo. Mám z toho radost, zaslouží si to.


Jorge Navarro (SPA); Estrella Galicia 0,0 (Honda)

jorge_navarro

Tým Estrella Galicia jsem nikdy neměla ráda, protože tam většinou jezdili mí neoblíbení jezdci. Loni se to ale začalo trochu měnit a to právě díky Jorgemu. Zjistila jsem, že mi vlastně nijak nevadí a pomalu mu začala fandit. Takže pro letošek už se mi dokonce dostal do žebříčku. Myslím, že naopak letos budu tento tým hodně sledovat, jeho týmovým kolegou bude Aron Canet, který přichází z CEV a hodně se o něm mluví jako o budoucí hvězdě. Já ho neznám, takže nemůžu soudit.


Na závěr bych ještě ráda dodala, že letos budu sledovat i Livia Loie, konec konců, jako každý rok. Docela se divím, že jsem ho do žebříčku nedokázala dostat :-D Jak už jsem zmínila v článku, zvědavá jsem na Fabia Di Giannantonia, u kterého je jistá šance, že mu během sezóny začnu fandit. Nevadí mi ani Niccoló Antonelli, Francesco Bagnaia, Jules Danilo a Philipp Oettl.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší