Startovní listina Moto2 2016

15. únor 2016 | 21.24 |
› 

V kubatuře MotoGP toho bylo víc, o čem jsem chtěla napsat, u kubatury Moto2 s vámi chci sdílet pouze startovní listinu pro letošní sezónu. Jakási provizorní listina sice byla vydaná na začátku listopadu, ale já myslím, že už je to finální verze. Přeci jen, do začátku sezóny chybí měsíc a kousek. Co se kalendáře na sezónu týče, tak ten je v rubrice MotoGP ;-)
Teď tedy už k té startovní listině. V té je celkem 32 závodníků z 11 zemí. Suverénně vede Španělsko, která má letos v poli hned 10 jezdců! Itálie má v poli 6 závodníků, Švýcarsko 4, Německo 3. Po 2 závodnících mají Velká Británie a Malajsie. Jednoho jezdce pak mají Francie, Belgie, Portugalsko, Japonsko a Thajsko.

# JEZDEC TÝM MOTOCYKL
2 Jesko Raffin (SWI) Stop and Go Racing Team Kalex Moto2
39 Luis Salom (SPA) Stop and Go Racing Team Kalex Moto2
3 Simone Corsi (ITA) Speed Up Speed Up SF16
5 Johann Zarco (FRA) Ajo Motorsport Kalex Moto2
7 Lorenzo Baldassarri (ITA) Forward Team Kalex Moto2
10 Luca Marini (ITA) Forward Team Kalex Moto2
11 Sandro Cortese (GER) Dynavolt Intact GP Kalex Moto2
94 Jonas Folger (GER) Dynavolt Intact GP Kalex Moto2
12 Thomas Lüthi (SWI) Garage Plus Interwetten Kalex Moto2
70 Robin Mulhauser (SWI) CarXpert Interwetten Kalex Moto2
77 Dominique Aegerter (SWI) CarXpert Interwetten Kalex Moto2
14 Ratthapark Wilairot (THA) IDEMITSU Honda Team Asia Kalex Moto2
30 Takaaki Nakagami (JPN) IDEMITSU Honda Team Asia Kalex Moto2
17 Efrén Vázquez (SPA) IodaRacing Project SRL Suter MMX2
19 Xavier Simeon (BEL)

QMMF Racing Team

Speed Up SF16
60 Julián Simón (SPA) QMMF Racing Team Speed Up SF16
21 Franco Morbidelli (ITA) Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Kalex Moto2
73 Alex Márquez (SPA) Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Kalex Moto2
22 Sam Lowes (GBR) Federal Oil Gresini Moto2 Kalex Moto2
23 Marcel Schrötter (GER) AGR Team Kalex Moto2
49 Axel Pons (SPA) AGR Team Kalex Moto2
25 Azlan Shah (MAL) FGV Malaysia Racing Kalex Moto2
88 Ricky Cardús (SPA) FGV Malaysia Racing Kalex Moto2
32 Isaac Viñales (SPA) Tech 3 Racing Tech 3 Mistral 610
97 Xavi Vierge (SPA) Tech 3 Racing Tech 3 Mistral 610
33 Alessandro Tonucci (ITA) Tasca Racing Scuderia Moto2 Kalex Moto2
40 Alex Rins (SPA) Páginas Amarillas HP 40 Kalex Moto2
57 Edgar Pons (SPA) Páginas Amarillas HP 40 Kalex Moto2
44 Miguel Oliveira (POR) Leopard Racing Kalex Moto2
52 Danny Kent (GBR) Leopard Racing Kalex Moto2
54 Mattia Pasini (ITA) Italtrans Racing Team Kalex Moto2
55 Hafizh Syahrin (MAL) Petronas Raceline Malaysia Kalex Moto2


Jak sami vidíte, tak obrovskou převahu mají motocykly Kalex.

Vidíme tu i Speed Up, který budou používat týmy Speed Up a QMMF. Jeden jediný Suter na roštu bude u týmu Ioda (takže radši nic nečekám) a tým Tech 3 bude používat vlastní podvozek.

Co se startovních čísel týče, tak tady nedochází k žádné výrazné změně. Pouze Efrén Vázquez, který přichází z nižší kubatury, si musel změnit číslo, protože jeho 7 už je zabraná. Takže bude letos používat číslo 17. Šampion Johann Zarco zůstává u svého čísla 5 (a já stále překvapeně koukám na fakt, že je jediným Francouzem v poli).

Tým JiR na konci loňské sezóny ze šampionátu odešel. Tým Dynavolt Intact bude mít letos na roštu hned 2 motocykly. V původní startovní listině byl tým AGP Racing, který si to nakonec z finančních důvodů rozmyslel. Měl už podepsané 2 jezdce, kteří tak náhle zůstali bez místa. Těmi jezdci jsou Federico Fuligni a Remy Gardner (jo jo, neměl se chlapec tak rychle cpát z Moto3 výš). JPMoto Malaysia, který byl v původní listině, nakonec odkoupil tým FGV Malaysia.

Co se jezdeckých změn týče, tak toho je samozřejmě víc než třeba v MotoGP. Do Moto2 letos přicházejí Danny Kent, Miguel Oliveira, Efrén Vázquez, Isaac Viñales, Alessandro Tonucci (všichni z Moto3). Kent už si ale Moto2 vyzkoušel v roce 2013, Vázquez v roce 2007 (to byla ještě kubatura 250cc).Také do této kubatury vstupuje Luca Marini, což je bratr Valentina Rossiho. Vrací se Ratthapark Wilairot. Ze španělského šampionátu CEV přichází šampion Moto2 Edgar Pons. 

Naopak odchází Randy Krummenacher (do WSS), Mika Kallio (stal se testovacím pilotem KTM, která má ambice na vstup do MotoGP v roce 2017), Florian Alt (neznámo kam), Louis Rossi (také nevím kam) a Tito Rabat (do MotoGP).

Luis Salom odchází od týmu Páginas Amarillas do týmu Stop and Go. V týmu Pons (což je Páginas Amarillas) ho nahradí právě mladší z bratrů Ponsových Edgar. Franco Morbidelli přichází do týmu Marc VDS, kde nahrazuje Rabata, který zamířil do MotoGP. Simone Corsi opustil tým Forward a zamířil do týmu Speed Up. Sam Lowes přišel do týmu Gresini místo Xaviera Simeona. Ten odešel do týmu QMMF. Jonas Folger se stal druhým pilotem týmu Dynavolt Intact. 

Je zajímavé, že týmy Forward a Ioda odstoupily ze šampionátu MotoGP, ale v Moto2 se udržely. Já doufám, že to bude na celou sezónu a že na nás v průběhu sezóny nečeká nějaké nemilé překvapení.

Ještě bych chtěla dodat jednu věc. Xavier Simeon a Julián Simón jako týmoví kolegové v letošním roce. No, myslím, že pro některé komentátory bude hodně těžké, aby jejich jména nějak nepopletli, neprohodili a podobně :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře