Kalendář závodů WSBK 2016

10. únor 2016 | 11.12 |
› 

Už jsem sem vkládala startovní listiny superbiků a supersportů, byly tu dokonce už mé žebříčky oblíbených závodníků. Aby to bylo kompletní, tak tady ještě chybí kalendář závodů pro letošní sezónu. Ten čítá 14 závodních víkendů. Ale pozor! Pro letošní sezónu přichází v platnost změna. První superbikový závod se pojede už v sobotu, druhý klasicky v neděli, jak jsme byli zvyklí. Já osobně tuto změnu docela kritizuju, protože dva závody v jeden den bylo prostě lepší, bylo to akčnější, kdo měl technické potíže v prvním závodě, tak měl do druhého teda co dělat. Vždycky jsem si prostě vyčlenila závodní neděli a koukala. Ale teď teda nevím, ty sobotní závody asi moc neuvidím. 

Mělo by to být tak, že v pátek se pojedou volné tréninky plus kvalifikace. V sobotu ráno bude na programu kvalifikace supersportů (kteří mají od letoška také formát superpole jako superbiky), no a odpoledne se pojede onen první závod superbiků. V neděli ráno budou na programu warm upy, potom závod supersportů a potom druhý závod superbiků. Jak to bude v případě, že se o závodním víkendu pojedou ještě superstocky 1000 a juniorský pohár (EJC), to jsem se nikde nedočetla.

No, zatím jsem z té změny formátu zmatená, snad během sezóny se do toho trochu zapracuju. A také moc nechápu superpole supersportů. Proč?

Pojďme ale už konečně k tomu kalendáři na letošní sezónu. Jsou v něm hned tři závody v Itálii, dva ve Španělsku. Stejně jako loni se začíná v Austrálii na Phillip Islandu a končí nočním závodem v katarském Losailu. Oproti loňsku došlo k několika změnám. Sepang se přesouvá ze srpna na květen. Úplně z kalendáře vypadlo portugalské Algarve (což mě osobně hodně mrzí). Naopak do kalendáře byly nově zařazeny závody v Imole a na německém Lausitzringu. Jerez a Magny Cours si prohodily své pořadí.

Na konci února nás čeká jeden závod, v březnu také jeden, potom dva v dubnu. Květen bude náročný, jsou tam naplánované hned tři závody. Potom bude následovat jeden v červnu, dva v červenci. Na srpen není naplánován žádný závod. V září se odjede jeden závod a konec sezóny bude opět náročný, protože v říjnu nás čekají tři závody. 

Mě do očí okamžitě praštilo 1. květen Imola. Fanoušci motorsportu mají toto datum spojené s jednou tragickou událostí. A ještě to místo. Nevím, asi jsem pověrčivá, ale prostě to se mi nelíbí. Mám z toho takový divný pocit.

Kalendář Mistrovství světa superbiků 2016

Datum Místo Série
26. – 28.2.  Austrálie – Phillip Island WSBK, WSS
11. – 13.3. Thajsko – Chang WSBK, WSS
1. – 3.4. Španělsko – Aragon WSBK, WSS, STK, EJC
15. – 17.4. Nizozemsko – Assen WSBK, WSS, STK, EJC
29.4. – 1.5. Itálie – Imola WSBK, WSS, STK, EJC
13. – 15.5. Malajsie – Sepang WSBK, WSS
27. – 29.5. Velká Británie – Donington Park WSBK, WSS, STK, EJC
17. – 19.6. Itálie – Misano WSBK, WSS, STK, EJC
8. – 10.7. USA – Laguna Seca WSBK
22. – 24.7. Itálie – Monza * WSBK, WSS, STK, EJC
16. – 18.9. Německo – Lausitz WSBK, WSS, STK, EJC
30.9. – 2.10. Francie – Magny-Cours WSBK, WSS, STK, EJC
14. – 16.10. Španělsko – Jerez WSBK, WSS, STK, EJC
28. – 30.10. Katar – Losail WSBK, WSS

* okruh čeká na schválení

WSBK = Mistrovství světa superbiků
WSS = Mistrovství světa supersportů
STK = Superstock 1000
EJC = European Junior Cup (Evropský pohár mladých talentů)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře