TOP 10 mých oblíbených jezdců WSBK

9. únor 2016 | 18.06 |
› 

Je na čase odkrýt 10 závodníků v Mistrovství světa superbike, kterým letos budu nejvíc fandit. Pro letošek do WSBK přišlo několik mých oblíbených jezdců z jiných závodních kategorií, takže já momentálně jsem z WSBK celá nadšená a hrozně se těším na tuto sezónu. Šampionát tak získal v mých očích na atraktivitě a já bych chtěla sledovat co nejvíc závodů. Ha, to jsem říkala i loni... No já hlavně doufám, že už nedojde k žádným výrazným změnám a že všichni, kteří jsou momentálně ve startovní listině, dokončí sezónu.
Kromě těch deseti závodníků, kteří jsou v článku, budu ještě sledovat Alexe de Angelise, na jehož vstup do této kubatury jsem vážně zvědavá. A hlavně doufám, že je fyzicky absolutně v pořádku. Docela mě zajímají i Josh Hook a Markus Reiterberger. Sledovat budu i Davide Giugliana a to i přes to, že ještě před rokem jsem ho fakt neměla ráda a ani mu nemohla přijít na jméno. Nějak se to ale ve mě časem zlomilo :-D No ale ze všeho nejvíc jsem zvědavá na Karla Abrahama. Do desítky se mi teda nevešel, ale fakt mám určitá očekávání, co se nové sezóny týče. Navíc má skvělého týmového kolegu, od kterého se určitě může hodně učit. 

Závodníci jsou seřazeni abecedně podle příjmení. A jak tak na to koukám, tak hned ti první čtyři tady jsou mí úplně největší idolové, na které se strašně moc těším a prostě nikdy na ně nedám dopustit.

Sylvain Barrier (FRA), Pedercini Racing (Kawasaki)

sylvain_barrier

Sylvain má poslední roky divnou formu. Moc mu to nejde. Od té autonehody, kterou měl před pár lety, to jako by nebyl on. Nevím, jak moc ho to ovlivnilo, ale nějak asi jo. Loni teda měl taky ambice na WSBK, ale nějak mu to nešlo a tak se během sezóny vrátil do kubatury, kde mu to šlo nejlíp, teda do Superstocků 1000 (ale tam taky žádná sláva, bohužel). Letos to opět zkusí ve WSBK a já mu držím palce, aby se mu dařilo mnohem líp než loni. Také přestupuje ke Kawasaki, což teda zní zajímavě. V posledních letech jsem ho měla spojeného s BMW, takže to je taková změna a já doufám, že změna pozitivní.


Josh Brookes (AUS), Milwaukee BMW (BMW)

josh_brookes_2

Joshe mám poslední dobou čím dál tím radši. Já už mu teda fandím od dob, kdy závodil v supersportech a to už je teda taky hezká řádka let. Pak mi utekl do Britských superbiků. A právě díky jeho odchodu jsem začala BSB sledovat. Dřív jsem o tomto šampionátu sice slyšela, ale nijak ho nesledovala. A Josh byl takový impulz, proč to zkusit. No a vydrželo mi to dodnes, loni bylo BSB snad mou nejoblíbenější závodní sérií. Teď, když odtamtud Josh odešel, tak je možné, že mé fanouškovství k této sérii zase trochu opadne (i když stále tam mám nějaké favority). Každý rok jsem Joshovi držela palce, aby získal titul. Vždy skončil v šampionátu druhý nebo třetí a na ten titul ne a ne dosáhnout.

Já ale nepřestávala věřit a vždy mu fandila. No a před loňskou sezónou jsem si říkala, že rok 2015 už prostě musí být jeho rok. No a opravdu byl! Já to hodně prožívala. On se nikdy netajil tím, že by ještě chtěl závodit ve světě, ale že s titulem šampiona BSB v kapse by se mu do toho světa šlo líp. A opravdu. Nakonec se rozhodlo, že půjde do WSBK se svým týmem Milwaukee, se kterým získali titul v BSB, ovšem to bylo na Yamaze. Teď se domluvili s BMW a já teda vůbec nevím, co mám očekávat. Když Josh závodil v WSBK, tak to nebylo nic moc, to si ještě pamatuju. Jenže teď v BSB podával vynikající výkony. A já se bojím, že to zas v WSBK nebude ono. Strašně bych mu ale přála, aby se do nějakých bojů na čele zapojil a pravidělně bojoval o top 5. Loni v závěru sezóny byl jeho týmovým kolegou Jakub Smrž. No a Čechů se nezbavil, protože letos bude jeho týmovým kolegou Karel Abraham. A já ani nevím proč, ale strašně se na ty dva těším :-D


Leon Camier (GBR), MV Agusta Reparto Corse (MV Agusta)

leon_camier

Nejkrásnější chlap v paddocku WSBK. Teda alespoň podle mě. Já teda jezdcům nefandím kvůli vzhledu, ale někdy prostě nejde odolat :-D Vlastně se divím, že jsem to setkání s ním (i když to byl jen krátký okamžik) přežila. Leon byl loni jediným jezdcem na motocyklu MV Agusta a tak to bude i letos. On sám se svou sezónou moc spokojený nebyl, očekával od toho víc než jen sem tam umístění v top 10. Uvidíme, jaké změny proběhly pro letošek. Já radši zase nic moc nečekám. Vždy je lepší být příjemně překvapený než nepříjemně zklamaný.


Chaz Davies (GBR), Aruba.it Racing - Ducati (Ducati)

chaz_davies

Chaz už taky patří k mým oblíbeným závodníkům několik let. Loni měl fakt super sezónu, zejména v její druhé půlce se mu hodně dařilo a nakonec dokázal vybojovat celkové druhé místo v šampionátu. Já jsem z toho měla obrovskou radost. Zůstává ve stejném týmu, tak jsem zvědavá, co letos předvede. Já bych mu moc přála titul. Kdyby pokračoval ve výsledcích z konce loňské sezóny, tak bych řekla, že to tak nereálné zas není. Rok od roku se zlepšuje. Pokud nějakým zázračným způsobem nepřekvapí Sylvain Barrier, Leon Camier ani Josh Brookes (jakože ani u jednoho s tím vůbec nepočítám), tak je Chaz mým největším favoritem v boji o titul.


Nicky Hayden (USA), Honda World Superbike Team (Honda)

nicky_hayden

Na vstup Nickyho Hayden do superbiků jsem hodně zvědavá. A myslím, že nejsem jediná. Jde na tovární Hondu, tak by to vůbec nemuselo být špatné. Já bych mu ještě nějaké stupně vítězů moc přála. Nechci nějak předvídat, ale myslím, že ty stupně vítězů v jeho silách jsou. Ne asi pravidelně, protože tipuju, že hlavními favority budou opět oba jezdci týmu Kawasaki Racing a oba dva jezdci týmu Aruba.it Ducati. Sem tam si ale myslím, že by mezi ty top mohl promluvit. A jak už jsem řekla, přála bych mu to. 


Alex Lowes (GBR), Pata Yamaha Official WorldSBK Team (Yamaha)

alex_lowes_2

Alexovi fandím díky jeho dvojčeti Samovi, kterého jsem objevila dřív. Pak jsem zjistila, že Sam má dvojče Alexe, no a už to bylo. Bratři hned měli o fanynku víc :-D Loni na Suzuki to byla bída. Takže se vlastně ani nedivím, že se Suzuki ze šampionátu stáhla a chce se naplno věnovat pouze MotoGP. Neříkám ale, že mě to nemrzí. Mrzí. A moc. Protože Suzuki mám prostě ráda. No, takže Alex se letos dostal do Yamahy. Ta se po několikaleté absenci vrací do šampionátu. A vrací se ve velkém. Ulovila bývalého šampióna WSBK Sylvaina Guintoliho a právě hvězdičku Alexe. Stále ještě věřím, že z Alexe by něco mohlo být. A také přichází se sponzorem Pata, který byl v posledních letech hlavním sponzorem týmu Honda. Takže velké změny a jelikož tým se vrací do WSBK, tak fakt nevím, co čekat. Alexovi budu držet palce, aby se dařilo. Věřím, že má na to, aby bojoval o stupně vítězů.


Michael van der Mark (NED), Honda World Superbike Team (Honda)

michael_vd_mark

Michael mě loni velmi mile překvapil. Jako mistr světa supersportů z roku 2014 šel do nejvyšší kubatury. Zůstal ale se svým týmem Pata Honda. No, jak už jsme si řekli, tak Pata pro letošek už sponzorem Hondy není. Takže tým je zatím zapsaný jako Honda World Superbike a já vlastně ani nevím, jestli mají nějakého velkého sponzora. Také jezdci tohoto týmu jsou jediní dva piloti Hondy v celém poli. Jak už jsem tedy řekla, Michael mě loni velmi mile překvapil. Byl schopný bojovat s těmi nejlepšími, získal několik pódií, dokázal porážet svého týmového kolegu Sylvaina Guintoliho (což byl v té době úřadujícího mistra světa). Za loňskou sezónu má u mě velkou pochvalu. Byla bych moc ráda, kdyby se mu takhle dařilo i nadále. A ještě bych chtěla říct jednu věc. Letos je jeho týmovým kolegou Nicky Hayden a já z toho mám velikou radost. Na tento tým se letos hodně těším a bude to jeden z mých nejvíc oblíbených. Vlastně, on je to skoro taky takový můj dream team :-) 


Jonathan Rea (GBR), Kawasaki Racing Team (Kawasaki)

jonathan_rea

Už jsem o tom psala v článku, který shrnoval celou loňskou sezónu, ale musím to zmínit ještě jednou. Nikdy bych si nepomyslela, že Johnny Rea bude tak výborný na Kawasaki, že mu ten motocykl tak sedne. Já ho vždy brala jako pilota Hondy. Fakt s nima byl spjat dost dlouho. No a najednou Kawasaki! Jasně, změnu to po těch letech asi chtělo. Já si pamatuju, jak jsem z toho před loňskou sezónou byla překvapená, když jsem se to dočetla. Říkala jsem si, co blbne. A vida, věděl, co dělá. Já jen nevěřícně sledovala, jak vyhrává jeden závod za druhým, postupně navyšuje svůj náskok v celkovém pořadí šampionátu a získává svůj tolik vytoužený titul mistra světa. Jeho loňská sezóna byla prostě fenomenální! Jenže obhájit to bude mnohem, mnohem těžší. Obávám se, že tak suverénní, jako byl loni, už letos nebude. Ale zas na druhou stranu, pro fanoušky WSBK by to bylo lepší, protože by to znamenalo víc soubojů o titul :-D


Tom Sykes (GBR), Kawasaki Racing Team (Kawasaki)

tom_sykes

I Jonathanův týmový kolega se mi do žebříčku dostal. Já mám Toma ráda od dob, kdy byl týmovým kolegou Bena Spiese (jej, to už je let). Ben ho teda zadupal do země (jako všechny ostatní soupeře), a mě Toma tenkrát bylo líto, že je pouze v jeho stínu. No, pak Tom dokázal z toho stínu vystoupit (pravda, Ben odešel ze superbiků) a získal titul mistra světa. Loňský rok možná byl pro některé fanoušky zklamáním, i já musím říct, že jsem od Toma očekávala víc. A on sám asi taky. Ale když teď koukám na jeho loňskou statistiku, tak to vlastně vůbec nebylo zlé! Celkové třetí místo a spousta podiových umístění. Je ale pravda, že na týmového kolegu fakt neměl. Jonathan si jel loni svou ligu. Tak jsem zvědavá, jak se to bude letos vyvíjet. 


Jordi Torres (SPA), Althea BMW Racing Team (BMW)

jordi_torres

Tak to zajímavě abecedně vyšlo, že to nejlepší je na konec :-D Jordi je prostě super, vždycky, když se objeví někde v TV záběru, tak si můžete být jistí, že o zábavu bude postaráno. Já si ho oblíbila před pár lety v Moto2 a jsem ráda, že jsem ho měla šanci i potkat. Fakt je to super člověk. Pro letošek přichází k týmu Althea, který loni jezdil s Ducati. Tým pro letošní sezónu přesedlal na BMW a na to jsem teda dost zvědavá. Jordi loni jezdil na Aprilii a jeho premiérová sezóna v tomto šampionátu byla vážně výborná. Pravidelně bojoval o top 5, získal několik umístění na stupních vítězů, no a během posledního závodního víkendu si připsal i své premiérové vítězství. Ráda bych, aby to tak pokračovalo i dál, ale jelikož bude v novém týmu a hlavně na jiném motocyklu, tak teda vůbec nevím, co mám očekávat. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře