TOP 10 mých oblíbených jezdců WSS

7. únor 2016 | 21.39 |
› 

Již nastal čas na mé předsezónní motoristické žebříčky. Jelikož na konci února začíná mistrovství světa superbiků, tak tu nejprve budou moje žebříčky tohoto šampionátu. A jako úplně první sem dávám žebříček mých deseti nejvíce oblíbených závodníků šampionátu supersportů. Musím říct, že letos to bylo poněkud těžké, vybrat tu desítku, protože mi tam z jiných šampionátů přišli moji oblíbenci. Takže bych ještě, než se podíváme na jednotlivé jezdce, chtěla říct, že kromě nich ještě budu sledovat Alexe Baldoliniho, Roberta Rolfa, Kyla Smithe, Kevina Wahra. Jsem taky hodně zvědavá na Kyla Ryda, docela mě zajímá Aiden Wagner a zjistila jsem, že poslední dobou mi už ani nevadí Lorenzo Zanetti. Z těch jezdců, kteří se účastní pouze evropských závodů, budu určitě fandit Javieru Orellanovi. No a když to všechno spočítáte, tak zjistíte, že fandím tak půlce pole :-D

Závodníci jsou seřazeni podle abecedy podle příjmení. Chvilku jsem uvažovala nad tím, že to udělám jako loni podle pořadí, jenže mi došlo, že vlastně žádné pořadí nemám. Jsou to prostě ti moji top :-)

Nacho Calero (SPA), Orelac Racing VerdNatura (Kawasaki)

nacho_calero

Nacha už sleduju několik sezón a jsem moc ráda, že se na startovní rošt dostal i letos. Zůstává ve stejném týmu jako loni. On je to nějaký španělský tým a myslím, že nějakou funkci v tom týmu má jeho táta. Loni se ale Nachovi teda vůbec nedařilo, protože za celou sezónu získal pouze 3 body. Co je ale horší, všechny 3 získal v jednom závodě a to v tom úplně posledním. Takže já doufám, že letos to teda bude mnohem lepší, jenže konkurence se mi zdá letos vyšší než byla v loňském roce.


Jules Cluzel (FRA), MV Agusta Reparto Corse (MV Agusta)

jules_cluzel_2

Jules je takový můj dlouhodobě oblíbený závodník. Fandím mu už od dob, kdy ještě závodil v 250 ccm, takže to už je taky několik let. On je prostě velký sympaťák a taky velmi dobrý závodník. Moc bych mu letos přála titul mistra světa. Přála jsem mu ho už loni, ale on se v závěru sezóny velmi vážně zranil. Koukala jsem, že nohu stále ještě nemá na 100 % v pohodě, ale tak ještě do začátku sezóny zbývají 3 týdny, tak ještě má nějaký ten čas, aby se dal do pořádku. Jules zůstává ve stejném týmu jako loni. Ještě bych k němu chtěla říct, že on patří k těm mým úplně největším oblíbencům. Vlastně, je to super výhoda, že fandím všem, kteří bojují na čele (ano, předpokládám, že ti, co tam bojovali loni, tam budou i letos), takže já fandím všem a v každém závodě fandím tomu, komu se zrovna v minulém závodě nedařilo, aby se to vyrovnalo :-D


Patrick Jacobsen (USA), Honda World Supersport Team (Honda)

pj_jacobsen_2

Patricka (který si přezdívá PJ), mám taky ráda už několik sezón.

Pomalu ale jistě se z něj také stává stálý účastník mých žebříčků. Taky to s ním bylo jednu dobu nahnutý a já byla docela nervózní z toho, jestli vůbec někde bude závodit. Nakonec si myslím, že to pro něj vůbec nedopadlo zle, protože získal místo v jednom z nejlepších týmů. Tedy aspoň si to myslím. V závěru loňské sezóny byl PJ fakt výborný a jestli si tu formu přenese do letošní sezóny, tak se máme na co těšit. Považuji ho za černého koně šampionátu.


Ondřej Ježek (CZE), Team GOELEVEN (Kawasaki)

ondřej_ježek

Ondřej mi byl z našich jezdců vždy nejvíc sympatický. Vždycky jsem mu hodně fandila a přála mu úspěchy, takže ani není překvapením, že se mi dostal do tohoto žebříčku. Několik minulých let jezdil superstocky, letos se dostal do supersportů. Bude to jeho premiérová sezóna, takže těžko říct, co můžeme čekat. Na druhou stranu, tým GOELEVEN není úplně nejhorší, tak uvidíme. 


Zulfahmi Khairuddin (MAL), Orelac Racing VerdNatura (Kawasaki)

zulfahmi_khairuddin_2

Musím říct, že když jsem viděla, že se Zulfahmi neudržel v Moto3 a že vlastně o něm nemám žádné informace, tak jsem z toho byla hodně zklamaná. Dokonce se mluvilo o tom, že by jezdil v malajsijském šampionátu. A to by ho teda byla škoda, protože on má na víc. V Moto3 jsem si ho hodně oblíbila a to hlavně v době, kdy závodil pro Akiho Aja. To byly tak krásný časy. Od té doby mu fandím. Když se nedávno objevila zpráva, že dostal šanci jezdit světové supersporty, tak jsem měla velkou radost, protože jsem se vážně bála, že to bude další ztracený talent. Vůbec nevím, co od něj můžu očekávat, ale doufám, že tak špatný, jako loni v Moto3, to snad nebude. Také jsem zjistila, že on a Nacho jsou týmoví kolegové, což je super a což znamená, že tým Orelac bude letos patřit k těm, které budu nejvíc sledovat.


Randy Krummenacher (SWI), Kawasaki Puccetti Racing (Kawasaki)

randy_krummenacher_2

O tom, že Randy odchází z Moto2 do supersportů, se mluvilo snad už od poloviny loňské sezóny. A musím říct, že nejprve mě to docela překvapilo. Když jsem to vstřebala, tak jsem z toho vlastně měla radost. Poslední dobou se Randy v Moto2 dost trápil, výsledky nebyly takové, jaké si přál. Takže chápu, že to prostě chtělo změnu a kdo ví, třeba mu ty supersporty víc sednou. Já ale zatím radši nic nečekám, abych pak nebyla zklamaná. Už proběhly nějaké ty předsezónní testy a četla jsem, že Randy byl spokojený, no tak uvidíme. Také bych vám ráda řekla, že to on bude pravděpodobně letos mou závodní jedničkou této kategorie. V Moto2 byl vždy mezi mou Top 3. Když tak nad tím uvažuju, tak už mu taky fandím tolik let. Hrozně to utíká, ale mám takový pocit, že už, když jezdil pro KTM ve 125 ccm (jak si to ještě pamatuju, že? :-D ) jsem si ho všímala a říkala si, že tenhle kluk by mohl být jednou dobrej. Jo a ještě bych chtěla říct, že Kawasaki Puccetti bude rozhodně mým nejoblíbenějším týmem v letošní sezóně, protože jejich jezdecké složení je prostě pro mě vážně takový tým snů :-)


Gino Rea (GBR), GRT Racing Team (MV Agusta)

gino_rea_2

Gino Rea je také mým oblíbeným závodníkem už několik let. A jsem ráda, že se v supersportech udržel i pro letošek. A doufám, že se mu bude dařit, protože loni to bylo takový docela jak na houpačce. Přesedlal ale na MV Agustu, tak moc nevím, co mám očekávat. Jeho týmovým kolegou bude mladý Aiden Wagner, kterého jsem konec konců už zmínila v úvodu tohoto článku, a na kterého jsem vážně zvědavá. Takže myslím, že i tento tým budu hodně sledovat.


Kenan Sofuoğlu (TUR), Kawasaki Puccetti Racing (Kawasaki)

kenan_sofuoglu_2

Můj supersportový hrdina. Čtyřnásobný šampión této kubatury. Obhájce titulu z loňska. Zůstává ve stejném týmu jako loni. Ale myslím, že to s obhajobou titulu nebude mít vůbec lehké. Očekávám, že zejména Patrick a Jules ho budou hodně prohánět. Navíc u Kenana nikdy nevíte. Už tu byla sezóna, ve které se prostě nic nedařilo a pak následovala sezóna završená titulem. Tak doufám, že to oproti loňsku nebude propad. To by mě vážně mrzelo. Pro letošní sezónu se na tým Kawasaki Puccetti strašně moc těším, protože Kenan má nového týmového kolegu a tím není nikdo jiný než můj milý Randy Krummenacher. To je vážně tým snů! Hrozně moc se na ně dva jako na týmové kolegy těším. Myslím, že Randy jako nováček této kubatury nemohl dostat lepšího týmového kolegu. Od koho jiného byste se toho měli tolik naučit, když ne od čtyřnásobného mistra světa!


Luke Stapleford (GBR), CIA Landlord Insurance Honda (Honda)

luke_stapleford

Loňský šampión britských supersportů. Na začátku sezóny jsem v té kubatuře měla úplně jiné favority (i když jeden velký favorit se mi zranil a celou sezónu se na trati neukázal), ale Luke si mě postupem celé sezóny pomalu ale jistě získával. Postupně jsem si ho tedy hodně oblíbila a pak byla ráda, že to on získal titul. Vážně si ho zasloužil. Jeho vstup do světových supersportů mě překvapil, já spíš myslela, že půjde do britských superbiků. Ale rozhodně jsem ráda, že bude jezdit ve světě, zaslouží si to a já se na něj a na jeho výkony těším. Mohl by být takovým příjemným překvapením sezóny.


Nicolas Terol (SPA), Schmidt Racing (MV Agusta)

nicolas_terol

Musím se přiznat, že jsem měla devět jezdců a váhala, kterého mám vybrat toho desátého. Takový malý souboj se odehrával mezi Kylem Smithem, Javierem Orellanou a právě Nicolasem. No a já se rozhodla, že sem dám přeci jen toho Nica, protože už mu fandím od dob, kdy závodil v 125 ccm pro Aspara. Sice už to není ten Nico, co býval, ale já věřim, že ještě má co ukázat. Letos bude jezdit na MV Agustě, tak uvidíme. MV Agusta nasadila do supersportů hodně motocyklů, tak doufám, že to aspoň bude stát za to. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře