ME Bratislava 2016: taneční páry

4. únor 2016 | 10.04 |

podium_me_2016_3Minulý týden se konalo Mistrovství Evropy v krasobruslení 2016, tentokrát ho uspořádala Bratislava. Já mám pro krasobruslení slabost, takže jsem se na to těšila a snažila se toho vidět tak moc, jak jen to šlo. Na soutěž tanečních párů jsem se těšila obzvlášť. Z této kategorie se stává má nejoblíbenější. Jenže až do ME jsem letos nic z krasa neviděla, takže jsem vlastně ani nevěděla, kdo má jaké jízdy. A také, když jsem viděla startovní listinu, tak jsem docela překvapeně koukala, jaké změny proběhly, co se nových párů týká. O některých jsem tedy už věděla, ale některé jsem zjistila až těsně před šampionátem, a byla jsem z toho zmatená.

Nejvíce jsem se těšila na Gabriellu Papadakisovou a Guillauma Cizerona. Loni jsem tu o nich básnila, jací jsou úžasní a že mám nový oblíbený pár. A ani jsem nevěděla, že před letošní sezónou měla Gabriella zdravotní problémy a to narušilo jejich přípravu. To ale z jejich výkonu na ME nebylo znát. Zase byli úžasní, zase mě naprosto ohromili a já jen koukala na televizi a užívala si jejich jízdu. Jejich loňská mě dostala a říkala jsem si, jestli to vůbec může něco překonat. Docela jsem se bála, jak se jim povede ta letošní. A byla jsem velmi mile překvapena! Ta volná je překrásná. Oni to na ledě umí tak krásné procítit, navíc oni dva se podle mě k sobě prostě hodí, fakt se na ně hrozně hezky kouká. Taky jsem se bála, jestli dokážou zopakovat ten loňský úspěch. Přeci jen, loni vyletěli z ničeho nic a získal jak titul šampionů Evropy, tak i titul světových mistrů. V Bratislavě byli po krátkém programu druzí, tak jsem měla radost, že to loni nebyla náhoda, že se opravdu na tuhle úroveň dostali a dokázali se tam udržet. Jak už jsem řekla výše, jejich volná je opět překrásná. Vynesla jim tolik potřebné body pro zisk druhého evropského titulu! :-) Mám z nich velkou radost a moc jim to přeju. 

Stříbrnou medaili získali Italové Anna Cappellini a Luca Lanotte. Ti jsou v krasobruslařském světě už tak dlouho a pořád podávají vynikají výkon. Já je dva mám moc ráda, takže jsem byla velmi spokojená s tím, že moje dva nejoblíbenější páry skončily na prvních dvou místech. Anna s Lucou vedli po krátkém programu, jejich volná je také moc hezká, taková veselá. Mimochodem, Anna si v létě vzala za manžela našeho Ondru Hotárka (ten už ale léta také závodí za Itálii).

No a bronz putoval do Ruska. Vlastně o bronzovou medaili se popraly všechny tři ruské páry. No a získal ho ten nejzkušenější a také ten, který nemám ráda (jak jinak). Ekaterina Bobrova a Dmitri Soloviev si loni dávali pauzu. Já myslela, že už ukončili kariéru.

A vida! Letos se vrátili. Ekaterina dokonce s novou barvou vlasů. Nebo už byla jako bruneta předtím? Nevím. Já si ji pamatuju jenom jako blondýnu. No ale to teď není podstatné. Nevím, jestli to je prostě tím, že ten pár nemám ráda, ale jejich volná na hudbu z filmu Anna Karenina mě vůbec neoslovila. Přitom to je takové téma, které se dá tak skvěle ztvárnit a dá se na tom hezky pracovat. Ale upřímně musím říct, že kdybych to nevěděla, co mají za hudbu, tak bych v té jízdě teda ten příběh vůbec nenašla.  

Na šampionátu se objevil Nikita Katsalapov, kterého jsem zbožňovala, když jezdil s Elenou Ilynichovou. Škoda, že je ruská federace násilím rozdělila. To mě opravdu štve. Nikita a Elena byli super. Rusko a Rusy moc nemusím, ale ti dva byli zrovna ta výjimka potvrzující pravidlo. Hodně jsem jim fandila. Loni se na mistrovství Evropy objevila Elena s Žiganšinem. Ten před tím závodil s Viktorií Sinicinovou. No a právě Sinicina teď závodí s Nikitou. Nejsou spolu špatní, ale já prostě stále vidím s Nikitou tu Elenu no...

Líbili se mi Penny Coomes a Nicholas Buckland, ale ti mě baví vždycky. Také Federica Testa a Lukáš Csolley. Ti závodí za Slovensko a na domácím šampionátu měli největší ovace. Byli vážně výborní.

Přemýšlím, co pro mě byl v tancích největších zážitek, jestli to byla volná Gabrielly a Guillauma nebo volná Charlene Guignardové a Marca Fabbriho. Já mám ty dva moc ráda, vždy se na ně těším. Před pár lety mě dostali jejich ztvárněním Romea a Julie, tentokrát to zas byl Šindlerův seznam. Všichni víme, jak závažné téma to je. A já z té jejich jízdy měla vážně mrazení po zádech. Byli výborní!

Také mě opět mile potěšili Turci Alisa Agafonova a Alper Ucar. Také Laurence Fournier Beaudry a Nikolaj Sorensen mě zaujali. Už loni jsem si jich všimla a asi je tady zaděláno na další můj oblíbený pár. Tak snad spolu vydrží bruslit.

Překvapena jsem byla spojením Isabella Tobias a Ilia Tkačenko. Isabellu jsem měla ráda, když společně s Deividasem Stagniunasem (jej, snad jsem mu nezkazila jméno) závodili pro Litvu, to byl můj oblíbený pár. Naopak Tkačenka jsem nikdy nemusela. A teď spolu bruslí. Navíc za Izrael (Isabella je Američanka, Ilia Rus). Když je aspoň jeden z páru ze země, za kterou závodí, tak proti tomu nic nemám, ale tohle už je fakt divný. Jako ti dva zajeli fakt dobře, a ani spolu na ledě nevypadali zle, ale když já prostě nemám ráda toho Tkačenka.

Také se na šampionátu objevily páry, o kterých jsem dřív vůbec neslyšela. To se týká zejména těch nových německých párů. Ale musím říct, že oba mě zaujaly. Do budoucna mají určitě potenciál. Víc se mi ale přeci jen líbili Kavita Lorenz a Panagiotis Polizoakis. Oni se mi líbí jako lidi, no a společně na ledě jako pár vypadají také skvěle. Hlavně on je teda fakt fešák. Mě zaujal hned, jak se objevil na ledě :-D A víte co? Jeho maminka je Češka a on prý umí mluvit česky! Jako hudební doprovod měli soundtrack z filmu Amélie z Montmartru a tím si mě získali, já tu hudbu zbožňuju, dokonce to mám nastaveno jako vyzvánění na mobilu :-D 

Škoda, že můj oblíbený španělský pár Sara Hurtado a Adria Díaz už skončil. Jsem nevěřila vlastním uším, když jsem to slyšela. Ale že prý Adria má novou partnerku, ale teprve spolu začali trénovat, takže na žádný šampionát letos nejedou. To chápu. Takže Španělsko letos reprezentovali Celia Robledo a Lusi Fenero. Mám takový pocit, že všichni kluci se jménem Luis jsou prostě fešáci :-D Znám sice jenom dva (tohohle a toho z Moto2), ale to nevadí :-D 

Také mě docela zaujal mladý francouzský pár Lorenza Alessandrini a Pierre Souquet

Radost mi udělal finský pár Cecila Törn a Jussiville Partanen. Moc se mi líbila jejich volná jízda. 

No a velkou radost mi udělal i náš český pár Courtney Mansour a Michal Češka. Oni jsou rok od roku lepší a lepší. Moc se mi líbí a jejich volná byla vážně hezká. Loni byli na ME 17., letos už 13. Skvělé :-)


Na závěr ještě jednou Anna a Luca. Ráda bych se tu s vám podělila o jejich exhibiční jízdu. Bylo to origiální a zábavné. Za to jim dávám palec nahoru!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře