ME Bratislava 2016: ženy

3. únor 2016 | 15.46 |

podium_me_2016_2Minulý týden se konalo Mistrovství Evropy v krasobruslení 2016, tentokrát ho uspořádala Bratislava. Mám pro krasobruslení slabost, tak jsem se snažila sledovat tak moc, jak jen to šlo. Zároveň ale musím říct, že je to první letošní soutěž, kterou jsem viděla. Sice jsem tušila, kdo je asi tak favoritem, ale ani jsem neměla nijak detailně prozkoumané výsledky třeba z Grand Prix. A taky jsem vlastně ani nevěděla, kdo má jakou jízdu, takže to pro mě bylo překvapení. 
V kategorii žen se očekával souboj ruských závodnic, který se nakonec stal skutečností. Ruské ženy jsou teď v Evropě neporazitelné a jak poznamenal komentátor v ČT, pro ruské krasobruslařky je složitější mistrovství Ruska než pak evropský šampionát. Oni totiž mají tak 7 až 8 fakt dobrých holek, ale na ME můžou jet jenom tři nejlepší z ruského šampionátu. Takže to tam bývá opravdu řežba.

Většinou si mezi těmi Ruskami přeci jen najdu jednu, kterou preferuji. Ale letos jsem vážně nevěděla, protože holky, které mám docela ráda, se letos na ME vůbec nekvalifikovaly. Líto mi bylo hlavně Tuktamyševové, kterou jsem si loni hodně oblíbila, ona se stala mistryní Evropy, ale ani to prostě nebyl důvod, aby letos jela a zkusila zlato obhájit. Prostě národní šampionát se jí nevyvedl a hotovo. A tak se letos na ME podívaly Pogorila (byla loni), Radionova (byla loni) a mladičká Medvedeva. O ní jsem slyšela, že je to budoucí hvězda, ale o kterých mladých Ruskách se tohle neříká? Nicméně Medvedevě se to podařilo a opravdu získala zlatou medaili. V 16 letech. Ona je to celkem roztomilá holka a to zlato jí přeju, ale prostě ten projev ještě není takový vyzrálý. A v jejím věku ani nemůže být. To už jsem opravdu víc přála Radionové. Líbila se mi víc. Ale možná je to právě tím věkem. Pogorilou nemám ráda, ale smekám za její výkon ve volné jízdě. Nebo spíš takhle. Smekám za její bojovnost. Kolik měla ve volné pádů? Dva? Myslím, že dva. A byly to bolestivé pády, poranila se u nich, to bylo vidět i z televize, že má rány na nohou. Nicméně dojela to a ještě brala bronz.

Vkládám volné jízdy jak Medvedevy, tak i Radionové. Sami si udělejte obrázek o tom, která se vám líbí víc.

Pamatujete si, jak jsem tu loni chválila mladou Lotyšku Angelinu Kučvalskou? Tak to vypadá, že to loni nebyl jenom výkřik do neznáma, ale že by z ní mohla být jednou velmi dobrá krasobruslařka. Letos nakonec skončila čtvrtá, ale její volná jízda se mi opravdu moc líbila.

Také se mi líbila Italka Roberta Rodeghiero. Dokonce jsem zjistila, že jí fandím :-D Zaujala mě i další Italka, a to Giada Russo.

A pro budoucnost nadějně vypadají i mladé Švédky. Joshi Helgesson je z nich ta nejzkušenější, ale musím říct, že jsem od ní jaksi čekala víc. Taky mě docela zaujala Estonka Helery Hälvin.

Já mám radost, že se mi obě moje oblíbené Francouzky Mae Berenice Meite a Laurine Lecavelier dostaly do nejlepší desítky! :-)

Domácí potěšila 12. místem Nicole Rajičová. Za to Čechy Eliška Březinová moc nepotěšila. Já to nechápu. Krátký program byl hezký, povedl se jí, ona působila vyrovnaně, sebevědomě. Ale kam se to podělo ve volné jízdě? Já vím, že každý den není super, ale tak doufala jsem, že to Eliška jakž takž zvládne a bude v TOP 15. 

Moc mě potěšila mladá Finka Viveca Lindfors. Byl to její debut, tak jsem si říkala, že pokud se dostane do volných jízd, tak to bude super. A ona skončila 8.! Bylo to pro mě velmi příjemné překvapení a měla jsem z ní fakt obrovskou radost. Je skvělá. Navíc to její 8. místo znamená, že na příští evropský šampionát může Finsko vyslat hned dvě ženy! :-) Mimochodem, její volná byla na téma Evita, což je tedy téma, které se dá hezky zpracovat, i ta hudba se mi líbí. Ale jak dobře poznamenal komentátor, tak Viveca je na ztvárnění této roli a na správné prožití ještě hodně mladá. S tím souhlasím. Co se ale jízdy jako takové týče, tak fakt super. 


 

Zklamala mě Sonia Lafuente. Ona před pár lety vypadala, že bude pravidelně v TOP 10, já jí to moc přála. Mám ji ráda, je to sympatická holka a taky dobrá krasobruslařka. Avšak letos se to nějak nesešlo nebo co. Sonia nezvládla krátký program a do volných jízd se vůbec nekvalifikovala.

Na závěr bych ještě chtěla zmínit mladou Britku Danielle Harrison. Ona se sice nedostala do volných jízd, ale mě její krátký program zaujal. Respektive, zaujala mě hudba, kterou měla k jízdě zvolenou. Byla to Molitva, se kterou Marija Šerifović vyhrála v roce 2007 Eurovizi! A to víte, já jsem eurovizní nadšenec, takže mě to hned upoutalo.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře