První oblíbenci - pokračování

16. srpen 2010 | 14.39 |

Takže jsem se rozhodla, že článek o mých prvních favoritech dopíšu. V tomto článku se budu věnovat zimním sportům.

A začneme mým nejoblíbenějším sportem, tedy skoky na lyžích. První, komu jsem fandila, byl pravděpodobně Jakub Janda. Pak to byli Matti Hautamäki a Bjoern Einar Romoeren. Od té doby se tedy vůbec nic nezměnilo, i když oblíbenců přibylo.

Severská kombinace. Těžká otázka. Severskou kombinaci sleduju kratší dobu než skoky, přesto nevím, kdo byl první, komu jsem fandila. Když o tom přemýšlím, byl to pravděpodobně Michael Gruber, který už ale nezávodí a pak taky Hannu Manninen.

V klasickém lyžování to mezi ženami určitě byla Katka Neumannová. Mezi muži asi Martin Koukal.

Tak a dostávám se k biatlonu. Já vlastně nevím, komu jsem v biatlonu fandila jako prvnímu. Mezi ženami to asi byla Kati Wilhelm, ale mezi muži teda jasno nemám. Buď to byl Ole Einar Bjoerndalen, nebo Raphael Poirée a nebo Vincent Defrasne, ale který byl ten první vážně nevím.

V alpském lyžování je spoustu disciplín (slalom, obří slalom, superG, sjezd, kombinace) a v každé disciplíně je dobrý někdo jiný. Ale první, komu jsem fandila, byl asi Benjamin Raich, což platí dodnes, i když jsou tam i tací, kterým fandím víc než jemu (třeba J. B. Grange). A v ženách to pravděpodobně byla Janica Kostelič, a pak taky Anja Paerson, té jsem pak ale nefandila, a teď už mi zas nevadí....

Krasobruslení jsem si nechala nakonec, protože tam je to nejsložitější. Sleduju ho už odmala, mamka se na to vždycky ráda dívala, a když byla televize puštěná a já se dívala s ní, toužila jsem taky být krasobruslařka. Brzo mě to ale přešlo. Sice jsem na to koukala, ale favorita jsem žádnýho neměla. Ani jsem tomu zezačátku vůbec nerozumněla, nechápala skoky, piruety a jiný prvky, teď už chápu aspoň základy krasa. Moji nejoblíbenější disciplínou bylo ženské krasobruslení, vždycky jsem okukovala, jaký mají hezký šaty. Teď už se to změnilo, a radší okukuju muže :)
Takže napsat, komu jsem fandila jako prvnímu je pro mě složitý....V ženách to asi byla Irina Slutskaya, ještě si pamatuju, když závodila, a měla jsem ji celkem ráda. Mezi muži jsem fandila chvilku Pluschenkovi, ale to se nějak zvrtlo, a nemám ho ráda. Začla jsem fandit Brianu Joubertovi a ten je pro mě krasobruslařský NEJ. Ve sportovních dvojicích si fakt nejsem jistá. Fandím páru Savchenko a Szolkowy, ale jestli je to první pár, kterýmu jsem kdy fandila, vážně nevím. A v tancích to pravděpodobně byli Marina Anissina a Gwendal Peizerat (doufám, že jsem to napsla správně). Pamatuju si ty její zrzavý vlasy a že mě oba prostě okouzlili.

Tak tohle jsou moji první zimní nej. Taky teda sleduju hokej, ale to jenom MS a OH. Nejvíc fandím Čechům, Finům, Norům, Dánům a Švédům.

Ostatní sporty, jako jsou boby, saně, skeleton, snowboard atd., moc nesleduju.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře