Kalendář závodů MotoGP 2016

8. leden 2016 | 13.47 |
› 

Vkládala jsem sem kalendář závodů pro letošního sezónu v F1, tak si myslím, že by nebylo na škodu přidat sem i kalendář MotoGP. Přeci jen, Formule 1 a MotoGP jsou dva závodní seriály, které sleduju nejvíc. A také ty, které mají i mezi lidmi nejvíc fanoušků. Takže přidávám nejprve kalendář, pod ním opět naleznete můj krátký komentář.

20. března Velká cena Kataru Losail
3. dubna Velká cena Argentiny Termas de Río Hondo
10. dubna Velká cena USA Austin
24. dubna Velká cena Španělska Jerez
8. května Velká cena Francie Le Mans
22. května Velká cena Itálie Mugello
5. června Velká cena Katalánska Barcelona
26. června Velká cena Nizozemska Assen
17. července Velká cena Německa Sachsenring
14. srpna Velká cena Rakouska Spielberg
21. srpna Velká cena České republiky Brno
4. září Velká cena Velké Británie Silverstone
11. září Velká cena San Marina Misano
25. září Velká cena Aragonu Motorland Aragon
16. října Velká cena Japonska Motegi
23. října Velká cena Austrálie Phillip Island
30. října Velká cena Malajsie Sepang
13. listopadu Velká cena Valencie Valencie


V tabulce je uveden den závodu. Oproti minulým letům se letošní Velká cena Nizozemska jede až v neděli. Sobotní tradice se ruší. 

Zmizela nám Velká cena Indianapolis, což mě osobně hodně mrzí. Místo toho se pojede na rakouském Red Bull Ringu a bude to vlastně s naším Brnem takový středoevropský dvojitý závodní víkend. Jinak k Brnu. Stále ještě to jisté nemáme, protože teď bude GP pořádat spolek, ve kterém je zástupce města Brna, Jihomoravského kraje a ministerstva školství. Takže to jde vlastně tak trochu mimo okruh. Už prý ale světlo světa spatřila smlouva, která ošetřuje pronajímání okruhu tímto spolkem až do roku 2020. Tak snad to je pozitivní krok. Ovšem zda se budou vstupenky prodávat opět pod záštitou okruhu, jak jsme byli v posledních letech zyklí, to je ve hvězdách. Také je ve hvězdách, kolik jich půjde do prodeje a za jakou cenu. Doufám, že se všechno ke spokojenosti fanoušků vyřeší.

Počet závodů zůstává stejný a vlastně i ten kalendář vypadá hodně podobně tomu loňskému. Akorát tam teda chybí ta Indianapolis a místo toho bude Rakousko. 

Co se týče překrývání víkendů MotoGP a víkendů Formule 1, tak jsem napočítala, že se jich bude překrývat šest. Naštěstí jsou to ale vždy závody v úplně jiných časových pásmech, takže myslím, že závody jako takové se krýt snad ani nebudou. Překrývá se hned první závodní víkend sezóny 20. března (MotoGP Katar - F1 Austrálie), poté hned ten následující závod 3. dubna (MotoGP Argentina - F1 Bahrajn), poté až 4. září (MotoGP Velká Británie - F1 Itálie), 23. října (MotoGP Austrálie - F1 USA), 30. října (MotoGP Malajsie - F1 Mexiko) a 13. listopadu (MotoGP Valencie - F1 Brazílie). To překrývání MotoGP na Silverstone a F1 na Monze je pěkně na nic. To je asi jediný, co se bude hodně překrývat. Tedy asi ne samotný hlavní závod MotoGP, ale asi se v době F1 pojedou Moto3 nebo Moto2. A ještě bych měla zmínit, že závod v Kataru se opět pojede jako noční závod a první volné tréninky budou na programu už ve čtvrtek před závodním víkendem.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.83 (23x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Kalendář závodů MotoGP 2016 katka 08. 01. 2016 - 14:33
RE(2x): Kalendář závodů MotoGP 2016 niki 11. 01. 2016 - 16:31