Formule 1 od startu k cíli

7. leden 2016 | 14.16 |

04_aTuto knihu od Roberta Pavelky jsem si koupila už někdy na konci roku 2014. To jsem kupovala dárky k Vánocům a chtěla jsem udělat radost i sobě, protože vím, že mě nikdo dárky s tématikou F1 nedává. Takže jsem si dala takový malý dárek mezi narozeninama a Vánocema. Přečetla jsem ji někdy v půlce roku 2015, ale až teď mě napadlo, že bych vám o ní mohla něco říct. 

Samotná kniha je rozdělená do několika kapitol a každá kapitola pojednává o něčem jiném. Po úvodu do celé knihy nás čeká kapitola V proudu času, což je jakýsi obecný pohled na celou F1, představení, o co vlastně jde. Následuje Černé zlato, což není nic jiného, než pneumatiky. Poté nás čeká kapitola Skandály a tady asi nemusím příliš vysvětlovat, o co půjde. Čtvrtou kapitolou je Mrtví žalují a ta, jak už název napovídá, moc veselá není. Týká se tragických nehod a také toho, co se dělo na pozadí těchto nehod. Kapitola Nenaplněné naděje, pády a návraty už svým názvem prozrazuje, čeho se týká. V kapitole Jablko nepadá daleko od stromu zase zjistíme, jací příbuzní se v F1 objevili, tedy otec a syn, bratři, bratranci apod. Ale je tu i bratr a sestra. V Za vším hledej ženu se dozvíme, jakou důležitou roli hrály a hrají ve světě královny motorsportu ženy. A to ať už šlo přímo o ženy, které se do F1 toužily dostat jako závodnice, nebo o matky, manželky, sestry, dcery závodníků. Kapitola Krimi F1 se bude líbit těm, kteří mají rádi skandály a kteří si prostě chtějí přečíst o tom, jak to (ne)funguje v zákulisí. Poslední kapitolou je potom F1 a umění, kde zjistíte, do jakých všech možných sfér v umění se Formule 1 dokázala dostat. A možná budete překvapeni.

Součástí knihy je i obrazová příloha, což já hodnotím kladně. Každý přece che vidět, jak to tenkrát vypadalo. A fotografie jsou dobrý důkazní materiál. 

Mě osobně se kniha četla dobře a měla jsem ji za pár dní přečtenou. 

Pro člověka, který se ve světě F1 teprve začíná rozkoukávat, pro nového fanouška nebo pro člověka, který sleduje jenom závody a rád by věděl něco víc, bude tahle kniha určitě zajímavá. Najde tam spoustu věcí, které neznal, o kterých vůbec nevěděl. Pro fanouška, který se o svět Formule 1 zajímá hodně, zajímá se o historii a prostě o Formuli 1 jako takovou to asi moc zajímavé čtení nebude, protože už určitě většinu z toho bude znát. Na druhou stranu, knih o Formuli 1 v češtině zase tolik není, takže by to mohl být i zajímavý kousek do sbírky. 

05_a

06_a

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Formule 1 od startu k cíli katka 07. 01. 2016 - 14:56
RE(2x): Formule 1 od startu k cíli niki 08. 01. 2016 - 13:56
RE(3x): Formule 1 od startu k cíli katka 08. 01. 2016 - 14:37
RE(4x): Formule 1 od startu k cíli niki 11. 01. 2016 - 16:30