Kalendář závodů F1 2016

3. leden 2016 | 17.11 |

Už máme rok 2016 a to znamená, že letos začíná další sezóna Formule 1! Už je to odpočítávání do prvních testů a pak také do prvního závodu poněkud veselejší, protože už se o tom opět mluví jako o letošní sezóně. Já přidávám kalendář závodů, který už by tedy měl být oficiální a už by se snad nijak měnit neměl. Rok to bude velmi náročný, protože na jezdce a týmy čeká hned 21 závodů v různých koutech světa. Některé závody jsou hned týden po sobě a jsou na různých kontinentech, takže přemístit se bude poněkud složitější. 
Nejprve vložím onen kalendář, pod ním pak k tomu naleznete pár mých slov.

18. – 20. března Velká cena Austrálie Melbourne
1. – 3. dubna Velká cena Bahrajnu Sakhir
15. – 17. dubna Velká cena Číny Šanghaj
29. dubna – 1. května Velká cena Ruska Soči
13. – 15. května Velká cena Španělska Barcelona
26. – 29. května Velká cena Monaka Monte Carlo
10. – 12. června Velká cena Kanady Montreal
17. – 19. června Velká cena Evropy Baku (Ázerbájdžán)
1. – 3. července Velká cena Rakouska Spielberg
8. – 10. července Velká cena Velké Británie Silverstone
22. – 24. července Velká cena Maďarska Budapešť
29. – 31. července Velká cena Německa Hockenheim
26. – 28. srpna Velká cena Belgie Spa-Francorchamps
2. – 4. září Velká cena Itálie Monza
16. – 18. září Velká cena Singapuru Singapur
30. září – 2. října Velká cena Malajsie Kuala Lumpur
7. – 9. října Velká cena Japonska Suzuka
21. – 23. října Velká cena USA Austin
28. – 30. října Velká cena Mexika Mexiko city
11. – 13. listopadu Velká cena Brazílie São Paulo
25. – 27. listopadu Velká cena SAE Abu Dhabi


Poslední dobou jsme byli zvyklí, že závod v Malajsii se jel na začátku sezóny. Tentokrát se posouvá až na přelom září a října. Velká cena Ruska se posunula opačným směrem, tedy z druhé poloviny sezóny na její začátek. Tak uvidíme. Do kalendáře se nám po loňské pauze vrátilo Německo. Závodit by se mělo na Hockenheimu. No a čeká na nás také jeden nový okruh, má to být městský okruh a já zatím mám rozpačité reakce (a jak jsem tak četla, tak ne jenom já). Pojede se v Baku, hlavním městě Ázerbájdžánu. Ázerbájždán se rychle rozvíjí, i město je dost moderní, já o něm neměla zrovné dobré mínění, ale když se tam v roce 2012 konala Eurovize, tak jsem viděla spoustu záběrů města a tak, a opravdu působilo velmi moderním dojmem. Akorát teda nechápu jednu věc. Opravdu se ten závod musí jet pod názvem Velká cena Evropy? Nemůže to být Velká cena Ázerbájdžánu? Případně prostě Velká cena Baku? Jasně, Ázerbájdžán a další země okolo se spíš přidružují k Evropě, což i chápu, ale prostě je to nefér vůči opravdovým evropským zemím.

V červenci se jedou hned čtyři závody! To bude tedy náročné. Nejen z pohledu týmů a jezdců, ale i z pohledu fanoušků :-D 

Jinak, také dochází ke spoustě kolizí s jinými sporty. Tomu se bohužel při tak velkém počtu závodů prostě vyhnout nelze. Už jsem to psala v jiném článku, ale Velká cena Británie se kryje s finále fotbalového Eura a také s finále Wimbledonu. Baku se kryje se závodem 24 hodin Le Mans. Což mě osobně hodně štve. Určitě by se toho našlo víc, ale tohle jsou závody, které mě napadly jako první. No a začátek sezóny je naplánován na úplně stejný víkend jako začátek sezóny MotoGP. A těch víkendů, které se budou překrývat bude určitě zase víc. To se zase, my fandové motorismu, z toho budeme moct zbláznit, když se nám budou překrývat závody.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře