Shrnutí sezóny 2015

13. prosinec 2015 | 20.49 |

Rozhodla jsem se napsat i shrnutí letošní sezóny v GP3. Asi to bude krátké shrnutí, protože jsem letos viděla tak polovinu ze všech závodů, možná ještě míň. Spíš čekejte, že pochválím své favority nebo naopak budu zklamaná, jak se některým z nich nedařilo. A víc to asi rozebírat nebudu, protože až tak zásadně to zase nesleduju. Ale musím říct, že jsem si letos stihla mezi těmi mladými kluky najít nové oblíbence.

A těmi novými oblíbenci jsou Alex Palou a Alfonso Celis. Přičemž Alfonso už to měl tím směrem našlápnutý loni. Letos jsem mu ale začala fandit definitivně. Důvod? Mexičan :-D Takže už mám Checa Péreze, Estebana Gutiérreze a teď Alfonsa :-) Já jsem zjistila, že jsem taková finsko-mexická fanynka :-D Mimochodem, Alfonso se stal testovacím pilotem Force Indie v F1. O důvod víc mu fandit ;-) On kromě GP3 závodil letos i ve Světové sérii renault. Jeho výsledky tam jsem moc nesledovala, soustředila jsem se na tu GP3. A nebylo to zlé. Dokonce získal pódium! Samozřejmě, že zrovna v závodě, který jsem neviděla.

Alexe Paloua jsem zaregistrovala až letos. Zdál se mi takový milý a roztomilý. Navíc Španěl. Takže bylo jasno :-D Nezačal moc dobře, ale byl to nováček, takže se zázraky čekat nedaly. Postupem sezóny se ale zlepšoval a zhruba v polovině sezóny začal sbírat body. Vše vyvrcholilo v posledním závodě sezóny, který dokázal vyhrát! To bylo radosti!

Docela sympatičtí mi byli oba Poláci Artur Janosz a Aleksander Bosak. Na trati se jim ale moc nevedlo.

Líto mi bylo Påla Varhauga. Já měla před sezónou radost, že dostal šanci a bude tu opět závodit. Jenže mu se tak nedařilo :-( Za celou sezónu získal jenom 5 bodů. Doufala jsem ve víc.

Příjemně mě překvapil Ralph Boschung. Ten jel docela dobře. A vlastně i další Švýcar Matheo Tuscher nebyl špatný.

Jak teď tak koukám na tabulku, tak vidím, že 1 závod letos vyhrál Oscar Tunjo. No a pak se po něm slehla zem. Fakt. Odjel pak ještě 2 závody, ve kterých vůbec nebodoval a pak zmizel z GP3 pryč. Kam, to nevím.

Svým způsobem mě zklamal i Jann Mardenborough. Čekala jsem od něj víc, myslela jsem si, že má na víc, myslela jsem si, že by to mohl být jeden z kandidátů na titul a když ne na titul, tak na souboj v top 5. No ale to nenaplnil. Dvě podiová umístění ale získal. Tak aspoň něco.

A vlastně jsem si letos našla ještě jednoho oblíbence, i když mu (zatím) nefandím tak, jako Palouovi a Celisovi. Tím pilotem je Matt Parry. To taky vypadá, že je fajn kluk a je to dobrý jezdec. Fakt se mi jeho výkony líbily a jsem na něj do budoucna hodně zvědavá. Mohl by být jednou dost dobrý. A navíc letos závodil pro finský Koiranen, takže to byl pro mě takový další důvod, proč mu fandit.

Za Koiranen teda jezdil i Adderly Fong, ale toho jsem moc neřešila. Naopak řešila jsem dalšího pilota tohoto týmu Jimmy Erikssona. To je jeden z mých velkých oblíbenců. Jimmymu se dařilo tak střídavě. Chvilku dobrý, chvilku špatný. Jednou letos vyhrál, ten závod jsem zrovna viděla, tak jsem měla radost.

Tak a už se pomalu dostávám k těm nejlepším. Italy Kevina Ceccona a Antonia Fuoca hodnotit nebudu. Nemám k nim žádný vztah, vůbec je nesleduju, takže jaksi ani nemám co hodnotit. I když jo, vidět byli, Ceccon dokonce dvakrát vyhrál. 

Marvin Kirchhöffer a Emil Bernstorff, kteří si to nakonec rozdali o celkové třetí místo, jsou oba moji oblíbenci. Takže bylo občas těžké rozhodnout, komu to přeju víc. Oba měli hezký rok, ale přece jen ten Marvin byl o něco lepší, takže to třetí místo je zasloužené.

Před sezónou byl do role jednoho z velkých favoritů pasován Esteban Ocon. Já o něm slyšela jen samou chválu, tak jsem na něj byla zvědavá a těšila se na něj. Docela na mě působil i jako sympaťák, tak jsem se rozhodla, že mu budu fandit. I tak ale pro mě před sezónou byl jedničkou Jimmy, dvojkou asi Marvin a trojkou asi Emil. Jak ale sezóna postupovala, tak jsem Estebanovi fandila víc a víc a hrozně jsem mu ten titul přála. To se nakonec docela zvrtlo, protože letos jel velmi dobře Luca Ghiotto. Závěr sezóny byl fakt strhující, když chvilku vedl šampionát ten, chvilku zas ten druhý. O titulu se rozhodovalo až v úplně posledním závodě! Z mého pohledu to dopadlo dobře, titul získal Esteban :-) A já jsem teď vážně zvědavá, co bude dál. Půjde do GP2? To by rozhodně bylo zajímavé.

Musím ale také napsat, že nejvíc vítězství měl letos právě ten Ghiotto. Vyhrál pětkrát. Esteban vyhrál jenom jeden jediný závod v sezóně a to ještě ten úplně první. Měl ale neuvěřitelnou sérii, kdy byl devětkrát za sebou druhý!

Z mého pohledu to tedy dopadlo dobře, titul získa můj favorit, mým dalším oblíbencům se taky vedlo více či méně dobře. Pro fanouška jako takového muselo být super, že bitva o titul byla celý rok, že se rozhodovalo až v úplném závěru sezóny. Mělo to vážně náboj.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář