Shrnutí sezóny 2015

12. prosinec 2015 | 08.00 |

Ta zásadní shrnutí sportů, které sleduju nejvíc, tu jsou. Ale nějak mě to začalo bavit, tak mě napadlo, že bych mohla napsat i nějaké to shrnutí o GP2. Neviděla jsem letos všechny závody, ale snažila jsem se koukat co nejvíc to šlo, protože jsem měla v poli hodně oblíbenců a většina z nich si vedla velmi dobře. Bude to jen takové stručné shrnutí, tak dlouhý článek, jako byl ten o F1, to určitě nebude.

Škoda, že jsem si tu před sezónou neudělala žádný žebříček oblíbených pilotů. Bylo by zajímavé to sledovat a teď na konci sezóny porovnávat. 

Mou jasnou jedničkou byl letos Stoffel Vandoorne. Chvilku jsem teda bojovala s tím, že by se mou jedničkou mohl stát Alexander Rossi, ale vždycky jsem nakonec zjistila, že přeci jen ten Stoffel je u mě o něco výš. Takže si dovede představit mou radost, když Stoffel jel tak, jak jel. Alex se ho zdatně držel. Ti dva nakonec skončili v šampionátu první a druhý, takže jistě chápete, že pro mě to prostě líp už dopadnout nemohlo.

Příští rok to bude takový divný. Stoffel už v GP2 jezdit nebude, Alexander asi taky ne. Netuším, jak to vypadá s místy na příští rok, takže zatím netuším, kdo by se mohl stát mou novou jedničkou. Pokud v GP2 zůstane závodit, tak má šanci tento post získat Alex Lynn. Tomu jsem letos hodně držela palce a byl mým třetím nejoblíbenějším pilotem v poli.

Chtěla bych pochválit Ria Haryanta, který letos skončil na celkovém čtvrtém místě, což je pro něj krásný výsledek. Já ho mám taky docela ráda a moc jsem mu to přála. Mimochodem, existují nějaké spekulace, že prý Rio by mohl jezdit za Manor v F1 :-O No ale abych pravdu řekla, tak by se mi docela u Manoru on a Alexander líbili.

Mitch Evans začal docela hezky, pak měl období totální smůly. Bylo mi ho hrozně líto. Naštěstí se štěstěna zase přiklonila k němu. Závěr sezóny měl velmi dobrý. To jsem měla radost.

Sergey Sirotkin nikdy nebyl mým oblíbeným pilotem a asi jím ani nikdy nebude. Začátek sezóny měl takový nic moc, ale pak se rozjel a ještě získal celkové třetí místo v šampionátu. O jeden bod před Haryantem. Škoda, já to tomu Haryantovi přála.

Z pilotů, kterým jsem letos fandila, bych ráda zmínila ještě Pierra Gaslyho. Přiznávám, že jsem od něj asi čekala o trochu víc, ale zas na druhou stranu, byl to nováček a pár pódiových umístění získal.

Chtěla bych pochválit Nobuhara Matsushitu, to byl týmový kolega Stoffela. Jakmile měl Nobuharu dobrou startovní pozici, tak ji dokázal v závodě udržet a byl vidět. To se ale stávalo zejména ve sprintech, kdy se otáčel rošt. V hlavním závodě se mu nikdy moc nedařilo. Kvalifikace jeho silnou stránkou moc nebyly. Často se ale dokázal dostat pořadím dopředu. 

Richie Stanaway také patří k těm, které mám spíš ráda. Škoda, v závěru sezóny se už neobjevil.

Docela sympatické výkony měl i Arthur Pic. A taky Jordan King, týmový kolega Alexandera. Ve Spa se jim ve sprintu s Alexanderem dokonce podařil double :-)

Jinak už víc nevím, co bych řekla.

Já v úvodu psala, že to bude stručný.Ještě možná takovou zajímavost, že Johnny Cecotto byl donucen ukončit kariéru, protože venezuelská vláda prohlásila, že ho už dál nebude podporovat. O pár dní později už to prohlášení ale Cecotto vzal zpět a opět závodil.

No a poslední závod roku...to byl opravdu konec sezóny, jak se patří. Moc jsem se na ten závod těšila, protože ten sobotní jsem neviděla, nebyla jsem doma. Tak jsem si chtěla užít ten nedělní. Jenže po startu byla nehoda několika aut. Uklízelo se to a uklízelo a už se blížil čas Formule 1. Takže závod GP2 byl zrušen. Výborný konec sezóny, to teda jo.

Co se GP2 týká, tak tu do konce roku bude ještě článek s otázkami a odpověďmi. Stejně jako v předešlých letech, i letos byla na twitteru akce, kdy jste se před každým závodním víkendem mohli zeptat jednoho pilota, který byl zrovna vybrán, na jakoukoli otázku. Já měla ty svoje, které jsem pokládala všem pilotům. Musím říct, že jsem měla zase štěstí, protože jsem se skoro vždy dočkala odpovědi. Takže z toho určitě bude článek. A musím vám říct, že se máte opravdu na co těšit ;-)

Možná, že před příští sezónou tu bude i ten žebříček, to se uvidí podle toho, kdo tam bude závodit :-D Fakt škoda, že jsem ho letos nedělala, zrovna to byla taková dobrá sezóna, že bych možná i tu desítku dala dohromady. Ok, zkusím to teď :-D Takže moji oblíbení piloti letos byli 1. Vandoorne, 2. Rossi, 3. Lynn, 4. Gasly, 5. Sorensen (v půlce sezóny odešel z GP2, ale kdybych dělala žebříček před sezónou, tak bych ho tam určitě zařadila), 6. Evans, 7. Pic, 8. Stanaway, 9. možná Leal, 10. možná Berthon. To už nevím. Teď se těžko vymýšlí, jak bych někdy v dubnu udělala žebříček :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře