Můj hudební rok na Spotify

11. prosinec 2015 | 18.39 |
› 

Původně tady měl být úplně jiný článek. Jenomže jsem právě narazila na tuhle super věc, a sice, že vám to na Spotify vygeneruje, jakou píseň jste na této síti poslouchali letos jako první, kolik písní jste letos poslouchali, kteří interpreti byli vaši nejoblíbenější, jaké hudební žánry jste preferovali, dokonce je to rozdělené i podle ročních období, tedy, co jste nejvíc poslouchali na jaře, v létě, na podzim, v zimě. Tak se mi to zalíbilo, že se chci se svými výsledky podělit :-D

Spotify tvrdí, že jsem letos jako první píseň na této síti poslouchala 10. ledna "Dem" od skupiny maNga. Což se mi moc nezdá, ale budiž. Leden už byl dávno, nepamatuju si to, takže je to možný.

Nejhranější interpreti:
1. Måns Zelmerlöw (700 přehrání)
2. Haloo Helsinki! (490 přehrání)
3. Antti Tuisku (483 přehrání)
4. Marco Mengoni (452 přehrání)
5. David Bustamante (382 přehrání)

Nejhranější alba:
1. Måns Zelmerlöw - Perfectly Damaged (283 přehrání)
2. Různí interpreti - Lo Esencial de Amor del Bueno 2011 (241 přehrání)
3. Ruth Lorenzo - Planeta Azul (232 přehrání)
4. Marco Mengoni - #Prontoacorrere (214 přehrání)
5. Tomáš Klus - Anat život není (183 přehrání)

Nejhranější singly:
1. Ricardo Arjona ft. Gaby Moreno - Fuiste tú (46 přehrání)
2. Axel ft. Vanesa Martín - Y que? (40 přehrání)
3. Måns Zelmerlöw - Cara mia (35 přehrání)
4. Enrique Iglesias ft. Nicky Jam - El perdón (35 přehrání)
5. Anna Abreu - Bandana (32 přehrání)

Nejhranější žánry:
1. Latin pop
2. Latin
3. Finský pop
4. Švédský pop
5. Španělský pop

Celkově jsem na spotify poslouchala hudbu 46 tisíc minut. Hezky mi to přepočítali a říkají, že je to jako 775 hodin nebo 32 dní. A prý jsem poslouchala 729 různých interpretů. Což mi hlava nebere. Když se nad tím ale zamyslím, tak vlastně možný to je. Protože jsem během roku poslouchala i různé kompilace, kde byli písničky od různých interpretů, takže ono se to prostě nějak tak nasčítalo.

Nejvíc poslouchaní interpreti podle ročních období:

zima (začátek roku):
1. Sertab Erener (200 přehrání)
2. Jonne Aaron (165 přehrání)
3. Ruth Lorenzo (136 přehrání)

jaro:
1. Antti Tuisku (241 přehrání)
2. Marco Mengoni (188 přehrání)
3. Camila (166 přehrání)

léto:
1. Måns Zelmerlöw (265 přehrání)
2. Tomáš Klus (196 přehrání)
3. David Bustamante (190 přehrání)

podzim:
1. Haloo Helsinki! (484 přehrání)
2. Måns Zelmerlöw (414 přehrání)
3. Marco Mengoni (185 přehrání)

Tak a teď mi dovolte, abych se k tomu vyjádřila. Ta čísla přehrání zejména u těch alb samozřejmě neznamenají počet přehrání celého alba, tolikrát jsem to opravdu nepřehrávala.

Já to chápu tak, že ať jsem si pustila třeba jen pár písniček, tak se to prostě do toho započítalo. To hlavně platí pro ten výběr španělských písniček, co se umístil na 2. místě. Pár písniček jsem si totiž pouštěla pořád a pořád dokola. Takže chápu, že se celé toto album dostalo takto vysoko. Jinak, první Måns mě vůbec nepřekvapil. Vyhrál Eurovizi, já si ho hrozně oblíbila a po jeho triumfu si dala do oblíbených všechna jeho alba a hrála to pořád dokola. V říjnu jsem byla na jeho pražském koncertě, takže jeho písničky mě vlastně od začátku léta provázejí až do teď. Takže to vypadá, že u mě na Spotify to byl rok Månse Zelmerlöwa :-)

Hodně se mi tu objevuje i Antti Tuisku, to je můj dlouholetý idol, takže jsem tušila, že tu bude. Taky tu je hodně Marco Mengoni. Poslední dobou si jeho písničky pouštím fakt často. Docela překvapeně jsem koukala na to, že už se do statistik takhle výrazně zapsali Haloo Helsinki. Nikdy dřív jsem je totiž moc neposlouchala, až letos zhruba v půlce roku jsem jim jaksi začala přicházet na chuť. David Bustamante a Ruth Lorenzo jsou moje španělské stálice. 

To docela zírám, že jsem si na začátku roku tak často pouštěla Jonne Aarona. To už si ani nepamatuju :-D A ta Sertab je tam proto, že ještě na začátku letošního roku pokračovalo mé okouzlení jedním tureckým klukem a já měla potřebu poslouchat tuto tureckou zpěvačku. Jak ale mé okouzlení oním klukem pominulo, tak také z mého playlistu zmizela veškerá turecká hudba.

On Antti vydal nové album, takže asi proto je mým nejposlouchanějším interpretem na jaře. Marca už jsem komentovala, navíc prostě letos jsem definitivně propadla jeho muzice. No a Camila, to je mexická hudební skupina a je fakt, že v první polovině roku jsem na nich dost frčela.

Přišla Eurovize, přišel Måns, takže léto a podzim už byli pod jeho taktovkou. Docela koukám, že se tu objevil ten Bustamante, ale to bude asi tím, že jsem na Spotify objevila jeho stará alba, která jsem vůbec neznala a musela jsem si to naposlouchat. Tomáš Klus také vydal nové album, takže i to jsem si musela naposlouchat.

No a ty singly. To přesně odpovídá. Přesně takhle nějak jsem tušila, že to bude. "Fuiste tú" na prvním místě mě vůbec, ale vůbec nepřekvapilo. Za posledních pár týdnů to hraju pořád. Prostě pořád. Trochu se divím, že "Y que?" je na druhém místě. Jako jo, ráda si ji pouštím, ale až tak? No jo, tak asi jo. "Cara mia", to je jasný, to je moje srdcová záležitost. "El perdón", k tomu mám takovou letní asociaci. Když jsme byli v Brně, tak vždy, když jsme já, ségra a její přítel jeli autem na okruh, tak to zrovna hráli v rádiu. Takže pak, po návratu z Brna domů, jsem měla pořád potřebu si tu písničku pouštět, protože mi to prostě připomínalo krásný čas, kterým jsem v Brně strávila. No a pátá "Bandana", to je milé překvapení. Ale je fakt, že jednu dobu jsem tu písničku taky hrála skoro každý den. Škoda, že ukazují jenom prvních pět, mě by to hodně zajímalo i dál. Aspoň desítku dát mohli.

Kdybyste taky měli svůj účet na Spotify a pouštěli si tam muziku a chtěli vědět, jak na tom za letošek jste, tak můžete tady. Když tak dejte vědět, co bylo u vás letos písničkou a interpretem číslo jedna!  

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Můj hudební rok na Spotify jarmik®pise.cz 11. 12. 2015 - 23:03
RE(2x): Můj hudební rok na Spotify niki 13. 12. 2015 - 20:09