Shrnutí sezóny 2015

3. prosinec 2015 | 14.08 |
› 

johann_šampionMusím říct, že sezóna v kategorii Moto2 pro mě byla v jistém slova smyslu překvapující. Tipovala jsem, že o titul zase pojede Rabat, že se do toho asi zamíchá Rins, možná Lüthi, Lowes, Simeon. Doufala jsem, že se na pódium několikrát dostanou i Cortese a Kallio. A taky moc přála úspěchy Johannu Zarcovi. Že by ale mohl jet o titul, v to jsem teda vážně nedoufala. A Johann byl celou sezónu naprosto skvělý. Mám pro něj jen samá slova chvály. Zopakovat toto bude příští rok hodně těžké. Doufám, že se s tím dobře popere. No a ta jeho salta, to taky nemělo chybu. Nejlepší bylo to Brně, to jsem viděla na vlastní oči přímo před sebou.

Hned na úvod začnu Mikou Kalliem, protože to bude na dlouhý odstavec. Mika v týmu Italtrans nezačal vůbec zle, celkem se mu dařilo. Pak ale přišlo několik nedokončených závodů a už to šlo. Výsledky byly horší a horší. Po závodě v San Marinu přišla pro mě šokující zpráva, že odchází od Italtransu a bude závodit pro QMMF. To jsem absolutně nechápala, protože já stavěla tým QMMF ještě níž než Italtrans. V Italtransu byly ale i nějaké finanční problémy a problémy uvnitř týmu, takže kdo ví, co se událo. Nicméně v QMMF to fakt žádná sláva nebyla. Sice všechny závody dojel na bodech, ale to je tak všechno, co k tomu můžu říct. Fakt mě to mrzelo. Říkala jsem si, že se to nějak ustálí a třeba příští rok přijde s něčím novým. Já totiž pořád tak nějak doufám, že ten titul ještě získá. No ano, on opravdu pro příští rok příšel s něčím novým. Až mi to vyrazilo dech. Nebude závodit vůbec! Jsem to pomalu obrečela. Odchází testovat ke KTM s tím, že možná v roce 2017 by pro ně mohl jezdit v MotoGP. To by bylo sice krásné, ale já si o tom moc velké iluze nedělám. Příští sezónu to bude vážně hrozné. Musím si tam najít něco nového, na co se budu upínat. V Moto3 nebudu mít Niklase, v Moto2 nebudu mít Miku. Nikde nebude žádný Fin. Sakra, tak proč jsem si pořizovala finskou vlajku?

Ale abych nebyla jenom negativní, tak letos v Brně jsem si to hodně užila, vlajka byla dost v akci :-D A navíc mám ji od Miky podepsanou! Takže vlastně, co víc si přát, že. Měla bych za to být ráda. A já jsem. Moc. Ale to už jsem vážně odbočila od hlavního tématu.

Mile mě překvapil Sam Lowes. Nebo překvapil, já doufala, že bude závodit na čele, že se třeba pokusí získat i ten titul. A on opravdu několik pódiových umístění získal, to jsem z něj měla velkou radost. Dokonce jeden závod vyhrál :-)

Doufala jsem, že Sandro letos získá nějaké to pódium. Získal ho v Japonsku, které jsem zaspala! Výborný... Ale jinak bych řekla, že to v jeho podání byla taková normální sezóna. Nepokazil, ale ani ničím výrazně nezaujal. To samé by se dalo říct o jeho krajanovi a jeho budoucím týmovém kolegovi Jonasi Folgerovi. I když Jonas měl velmi zajímavý začátek sezóny. Vyhrál, pak vůbec nebodoval, pak dojel v top 10, pak zase vyhrál. Pak už jeho výsledky nijak extra zajímavé nebyly.

Ale v závěru sezóny zase zabral a získal další dvě pódia. Mimochodem, já jsem Jonase dřív moc nemusela, ale na příští rok, kdy budou on a Sandro týmoví kolegové, se fakt těším.

Probrala jsem Miku, probrala jsem Sandra, probrala jsem Johanna, ještě zbývá můj další oblíbenec a to Randy Krummenacher. Loni jsem ho v Brně nepotkala, doufala jsem, že teda letos budu mít štěstí, ale zase nic. Příští rok už mít šanci nebudu, on totiž odchází do Superbiků. Tak jedině, že bych vyrazila na nějaký SBK závod, který se jede blízko ČR (ha, tato myšlenka se mi teď hodně často honí hlavou, protože v SBK pojede příští rok strašně moc mých olíbenců). No co říct. Randy se zase letos trápil. Jeho nejlepší umístění je 10. místo a to jsem slavila jako vítězství. Jenže já prostě vím, že on na lepší neměl.

Ještě se takovou oklikou vrátím k Mikovi. On totiž šel do QMMF místo Anthony Westa. To mi bylo líto. Ant se tak najednou ocitl bez místa. A nevím nevím, jak to s ním bude v budoucnu vypadat.

Rins i Rabat Johanna docela proháněli, ale u obou bylo nějaké to zranění, což je trochu přibrzdilo. Já tyhle dva moc nemusím, takže u mě bylo jasný, že v souboji o titul fandím Johannovi.

Thomas Lüthi si zase jel to svoje. Ničím nenadchnul, ale ani nepokazil. Ale jedno jeho letošní vítězství musím zdůraznit. Něco podobného by se dalo říct i o Xavieru Simeonovi, který byl pro mě jakýmsi černým koněm šampionátu. No, jak sezóna postupovala, tak se Xavierovi dařilo čím dál tím míň. Jedno vítězství se mu ale povedlo.

Já musím říct, že pro mě byli překvapením Lorenzo Baldassarri a Franco Morbidelli. Dokonce jsem se v některých závodech přistihla, že jim fandím! Vážně jsem na ně příští rok zvědavá.

Bála jsem se, jak se bude letos (ne)dařit Luisi Salomovi, ale nakonec to docela zvládl. Sice dost zaostal za týmovým kolegou Rinsem, ale zas úplný propadák to naštěstí nebyl. Vždy jsem byla moc ráda, když jsem ho uviděla v TOP 10.

Můj nový oblíbenec Ricky Cardus na tom byl teda dost špatně. Za tým Tech 3 nezískal vůbec žádné body, takže od Brna jel v jiném týmu. Tam pár bodů získal, ale nic moc. 

Své naděje jsem letos taky vkládala do Dominique Aegertera. Tomu se letos docela dařilo. Jenomže přišel závod v Aragonu a onen velký pád. Vypadalo to s ním hodně zle, když jsem viděla fotku z nemocnice, jak je celý polámaný, tak jsem o něj vážně měla strach. Naštěstí se to obešlo bez zdravotních následků. Dominique se chtěl vrátit na poslední závod sezóny ve Valencii, ale ještě to prostě nešlo a nakonec z víkendu odstoupil. Tak já doufám, že se teď přes zimu dá definitivně dohromady a příští rok bude bojovat o bednu.

Příští rok budu Moto2 hodně sledovat. Jako já ji sleduju vždycky, ale příští rok mám pocit, že to bude prostě úplně nejvíc. Přichází mi tam moji oblíbení kluci z Moto3. Sice už tam nebude Randy a Mika, ale myslím, že příchod Miguela Oliveiry a Dannyho Kenta mi to řádně vykompenzuje :-D Akorát je blbý, že závod se v Evropě jede vždy v době oběda a uklízení po obědě a je trochu komplikovanější to sledovat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Shrnutí sezóny 2015 katka 04. 12. 2015 - 08:44
RE(2x): Shrnutí sezóny 2015 niki 04. 12. 2015 - 18:25
RE(3x): Shrnutí sezóny 2015 katka 06. 12. 2015 - 17:39
RE(4x): Shrnutí sezóny 2015 niki 07. 12. 2015 - 14:58
RE(5x): Shrnutí sezóny 2015 katka 09. 12. 2015 - 15:26