Shrnutí sezóny 2015

2. prosinec 2015 | 11.56 |
› 

brad_miguel_karelKonečně se dostávám ke svému shrnutí sezóny v MS silničních motocyklů. A začnu kubaturou Moto3, tedy tou nejnižší. Ze všech tří kategorií je to pro mě kubatura nejoblíbenější, protože se tam toho prostě v závodech nejvíc děje. A letos jsem tam navíc měla strašně moc oblíbenců a už před sezónou jsem se na to hrozně moc těšila. Má očekávání se víceméně naplnila. Byla to super sezóna.

Před sezónou jsem tipovala, že o titul asi pojedou Danny Kent, kluci od Aja (to bylo mé velké přání), Fenati a byla jsem zvědavá, jaký nováček se mezi ně dokáže zamíchat. Nakonec jsem to docela dobře odhadla.

Co jsem teda ale neodhadla, bylo, jak suverénní byl Danny Kent na začátku sezóny! Už někdy v květnu jsem ho viděla jako mistra světa. Pak se to teda ještě řádně zkomplikovalo. Miguel Oliveira byl ve druhé půlce sezóny lepší a nechybělo málo a titul by měl on. Když vyhrál v Aragonu, tak mě napadla taková šílená myšlenka, že by toho Dannyho mohl ještě dohnat a porazit. No, málem jsem to trefila! I když to bylo spíš moje zbožné přání. Danny je super, mám ho ráda, je to fajn kluk a je to jeden z mých velkých oblíbenců, ale přeci jen Miguela mám o trošičku radši. A ano, kluci od Aja mají u mě vždycky přednost :-D Když si vzpomenu, že ještě před 2 lety jsem Miguelovi nemohla přijít ani na jméno, jak jsem ho neměla ráda...tak to je prostě až vtipný, že letos byl moje závodní jednička. Teda před sezónou to tak nevypadalo, v žebříčku před sezónou jsem ho zařadila na 7. místo, ale jak sezóna postupovala, tak se to tak nějak samo vykrystalizovalo :-D

Mou závodní jedničkou byl Niklas Ajo. Jenže...jenže moc mu to nešlo no. Ale tak špatný, aby ho vyhazovali, zas nebyl. Hrozně mě to mrzelo a pořád mrzí. Vlastně Brno byl jeho poslední závod v Moto3 letos. Asi to přitahuju nebo co. Nechápu to. Loni byl mou závodní jedničkou Arthur Sissis, no a Brno byl jeho poslední závod. Letos Niklas. To mi neříkejte, že je to náhoda! To už se pomalu budu bát určit svou jedničku pro příští sezónu...

Niklas mi tam moc chybí. Zbytek sezóny už pro mě neměl takové kouzlo, i když jsem fandila Miguelovi a měla tam další oblíbence. Škoda, že jsem se s ním v Brně letos nesetkala. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem ho potkala aspoň loni a mám s ním fotku :-) Protože kdo ví, jestli se do MotoGP ještě někdy vrátí..

Další část článku bude věnovaná mému oblíbenému týmu Ajo. Což vlastně na toho Niklase tak trochu navazuje, protože šéfem týmu je Niklasův táta. U Aja si prostě umí vybrat piloty. Vždy tam jezdí moji oblíbenci! O Miguelovi už jsem psala, tak to už nechám tak být. Hodně jsem před sezónou věřila Bradu Binderovi. No, nebylo to úplně ideální, ale přišlo několik pódiových umístění, a to jsem ráda. Vítězství mu stále chybí. Jelikož příští rok zůstává u Aja a bude týmovou jedničkou, tak doufám, že se mu to konečně podaří a že se popere o titul! Vkládám do něj pro příští rok velké naděje, tak snad mě nezklame.

Třetím jezdcem u Aja byl letos Karel Hanika. Opět jsme čekali víc, než co předvedl. Neměl špatné výsledky, ale zase až moc padal. A ač mi to bylo líto, tak se vlastně ani Akimu Ajovi nedivím, že už s ním smlouvu na příští rok neprodloužil. Kluci mu na konci sezóny oholili vlasy, tak třeba se Karlovi bude příští rok víc dařit :-D :-D

Mile mě letos překvapil Enea Bastianini. Dokonce to nějakou dobu vypadalo, že to bude on, který bude Dannyho Kenta prohánět a bojovat s ním o titul! Taky překvapil Niccoló Antonelli. Já ho měla dřív celkem ráda, ale jak on pořád padal, tak už mě to přestalo bavit a nějak jsem mu přestala fandit. A letos konečně ukázal, že jenom nepadá, ale že dokáže i vyhrávat závody! I když tihle italští kluci, ti jsou někdy až moc akční, a co tam někdy předvádí.. :-D

Taky mě celkem mile překvapil Jorge Navarro. Já mu asi fandím! :-D Hodně lidí věřilo jeho týmovému kolegovi Fabio Quartararovi. Jenže byl to nováček, tak se muselo počítat, že nějaké nováčkovské chyby udělá. Já ho teda na začátku sezóny moc nemusela, protože o něm všichni mluvili jako o tom, který je prostě skvělý a úžasný a bůh ví co ještě...Teď už to tak neřeším a patří spíš k těm neutrálním jezdcům. Jenže Fabio se asi v půlce sezóny zranil a musel nějaké závody vynechat. Ale myslím, že příští rok s ním musíme dost počítat v boji o titul.

Samozřejmě musím zmínit i druhého českého jezdce v této kubatuře, tedy Jakuba Kornfeila. Ten nám letos dělal jenom samou radost! Jel skvěle, bojoval v TOP 10, někdy i TOP 5 a fakt bylo super, vidět ho takhle bojovat proti Kentovi, Oliveirovi, Binderovi, Bastianinimu a spol. Dvakrát se dostal na stupně vítězů a já ho za letošní sezónu moc chválím.

Trošku víc jsem čekala od Efréna Vázqueze. Ten se stejně jako loni dobře rozjel na začátku sezóny, ale pak nějak odpadal.

První závod sezóny vyhrál Alexis Masbou, to jsem si říkala, že bude ještě zajímavý rok. Nakonec to pro Masboua zas tak skvělá sezóna nebyla.

Jeden závod letos taky vyhrál Livio Loi. To byl ten šílený závod v Indianapolis, kde pršelo. Liviovi to tam prostě neskutečně vyšlo. Jinak ho moc nemám za co chválit. Pár hezkých závodů zajel, ale spíš teda nic moc.

Pár bodíků letos posbírala María Herrera, to je sympatické :-) 

Ještě bych chtěla zmínit Darryna Bindera. To je mladší brácha Brada. Pořád jsem doufala, kdy že přijdou ty první body pro Darryna. No, čekala jsem marně. Svou nováčkovskou sezónou dokončil s nulou na kontě. 

Taky bych ještě chtěla zmínit týmového kolegu Kuby Kornfeila. Zulfahmi Khairuddin už je pár sezón mým oblíbeným jezdcem. Letos to ale moc nešlo. Pár bodů letos získal, ale vážně to bylo spíš takové trápení. No a teď to vypadá, že odchází závodit někam do národního šampionátu v Malajsii. Já doufám, že ne. To by byla hrozná škoda!

Tým Aspar už není ten tým, co býval. Nostalgicky vzpomínám na dobu, kdy Aspar byl prostě pojem a zejména v nejnižší kubatuře dominoval. A ve mě měl velkou fanynku. Teď tomu týmu fandím podle toho, kdo tam jezdí. A letos byl zrovna ten rok, kdy jsem jim i celkem fandila. Ale moc dobré to teda nebylo. Nejradši jsem měla Juanfrana Guevaru. Jenže ten měl zrovna z trojice jezdců tohoto týmu nejhorší výsledky. Francesco Bagnaia se dokonce dokázal dostat jednou na stupně vítězů a z týmu byl nejlepší. I tak to ale nebylo ono. No a nováček Jorge Martín nezačal svou Moto3 kariéru vůbec zle. Téměř pravidelně bodoval. Jako v TOP 10 to moc nebylo, ale i nějaké body jsou pro nováčka dobré.

Já nikdy nevím, čím mám článek ukončit :-D Nějaký souhrn by se asi hodil, ale já nevím, co říct, protože nechci opakovat to, co jsem napsala už na začátku. Byla to fajn sezóna, užila jsem si to, fandila jsem, nadávala jsem, prostě jako vždycky. Samozřejmě nejvíc jsem si užila Brno, kde jsem byla od čtvrtka do neděle a bylo to skvělý. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Shrnutí sezóny 2015 katka 04. 12. 2015 - 08:18
RE(2x): Shrnutí sezóny 2015 niki 04. 12. 2015 - 18:23
RE(3x): Shrnutí sezóny 2015 katka 06. 12. 2015 - 17:42
RE(4x): Shrnutí sezóny 2015 niki 07. 12. 2015 - 14:56