Co poslouchám X.

28. listopad 2015 | 12.20 |
› 

Včera tu byl článek plný pouze zpěváků, takže dnes tu budou pouze zpěvačky. A opět čekejte písničky ve španělštině. Možná si říkáte, co jsem se zbláznila, že sem teď cpu samý hudební články, ale prostě si nemůžu pomoct, chci se o to s vámi podělit. Třeba někoho inspiruju a někomu se to bude líbit. A to víte, za poslední rok tady skoro žádný článek s hudbou nebyl, tak si to teď asi musím vynahrazovat, proto už je tu tento týden několikátý článek na toto téma :-D

Gaby Moreno - El sombrerón

O Gaby už jsem mluvila v článku "Co poslouchám VII." Je to zpěvačka z Guatemaly, kterou jsem objevila díky její spolupráci s Ricardem Arjonou, jehož hudbu ráda poslouchám. A musím říct, že za poslední týden jsem si Gaby už docela dost naposlouchala a mám její písničky ráda. Její hudba je hodně ovlivněná soulem, jazzem nebo blues. Já jsem tyto hudební styly nikdy neposlouchala, ale v jejím podání se mi to prostě líbí. Ona má hrozně pěkný hlas, jak už jsem psala v tom minulém článku, tak pro mě takový jedinečný, zapamatovatelný. Ráda si její písničky pouštím před spaním, protože ona má na mě takový uklidňující efekt, vždycky, když její písničky slyším, tak se cítím taková klidná a uvolněná. Nemá písničky pouze ve španělštině, ale spousta jejích písniček je anglických.

"El sombrerón" je člověk, který nosí sombréro. Nevím, jestli je pro to nějaký český ekvivalent. Jak Gaby sama řekla na jednom vystoupení, které jsem sledovala na youtube, tak ji k napsání této písničky inspirovala jedna dávná legenda právě o muži se sombrérem, který navštěvoval ženy. No a samozřejmě nějaká se do něj zamilovala, úplně se zbláznila, no a oba zemřeli z lásky. Já jsem původně chtěla vložit nějakou písničku, která má i svůj videoklip, protože další písničky, které tu jsou, jsou s oficiálním klipem. Jenomže tuhle mám nejradši, tak jsem se rozhodla jako ukázku její tvorby sem dát přeci jen tady tu.

Edurne - Basta

Edurne je španělská zpěvačka, která letos reprezentovala svou zemi na Eurovizi. Její soutěžní písničku "Amanecer" jsem si hned oblíbila. Do té doby jsem Edurne neznala. Jakmile ale po ESC vydala novou desku, tak jsem si ji na Spotify našla a několik písniček jsem si vážně oblíbila. "Basta" patří mezi ně. Dalo by se přeložit jako "Dost" nebo "Stačí". Ono i v češtině někdy lidi používají výraz "a basta". Tak to je přesně ono ;-)

Ruth Lorenzo - Flamingos

Ruth Lorenzo je španělská zpěvačka, která reprezentovala Španělsko na Eurovizi v roce 2014. Podobně jako u Edurne, i Ruth jsem poznala až právě díky této soutěži. Musím se přiznat, že nejprve jsem z toho moc radost neměla, písnička "Dancing in the rain" se mi moc nelíbila.

Ale když pak vyšla finální verze této písně, tak jsem si ji hodně oblíbila. Po soutěži Ruth vydala album a musím říct, že je tam teda spousta lepších písniček než je "Dancing in the rain". Ono vlastně u Edurne je to podobné, že tam má spoustu lepších písniček než byla její soutěžní. Stejně jako u dvou výše zmíněných dam, i od Ruth vám jako ochutnávku její tvorby dávám svou nejoblíbenější písničku, která se jmenuje "Flamingos", tedy "Plameňáci." 

Amaia Montero - Tu mirada

Jméno Amaia Montero už tady taky padlo v souvislosti s mými duetovými články. Je to španělská zpěvačka, která dlouho hrála s hudební skupinou La Oreja De Van Gogh. A právě díky této hudební skupině jsem si Amaiu oblíbila. Když se vydala na sólovou dráhu, tak mě to mrzelo. Musím ale říct, že její sólové písničky jsou vážně super. Hrozně moc se mi líbí její hlas. Podobný případ jako Gaby, i Amaia má velmi lehce zapamatovatelný hlas. Nemusím ji vůbec vidět a hned poznám, že se jedná o ni. Amaia má pomalé ploužáky, rychlejší písničky, které jsou spíš taneční nebo i rockovější. Jako ukázku dávám "Tu mirada", což je teda spíš pomalá romanťárna. Já mám tu píseň moc ráda. Znamená "Tvůj pohled".

 

Merche - Te espero cada noche

Měla jsem pro tento článek vymyšlené čtyři výše zmínění dámy a nevěděla, kterou vybrat tu pátou. Pak jsem zase narazila na Merche, a tak jsem si řekla, proč ne. Sice ji moc neposlouchám, znám jenom pár písniček, ale to nevadí.
Merche je zpěvačka taktéž ze Španělska. Před časem jsem hodně milovala její písničku "Eras tu". Jako ukázku ale vkládám "Te espero cada noche". Je to teda těžká romantika ta písnička, znamená to "Čekám na tebe každou noc."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář