Co poslouchám VIII.

24. listopad 2015 | 12.20 |
› 

Přináším vám druhou část mých oblíbených latinskoamerických / španělských duetů. Stejně jako včera, i dnes tu bude 7 duetů, 6 znich jsou duety muž se ženou, 1 duet muž s mužem. A stejně jako včera vás upozorňuju, že vy z vás, kteří tento typ hudby moc nemusíte, článek raději ani nerozklikávejte, abyste náhodou nebyli až moc přeslazení :-D

Luis Fonsi ft. Olga Tañon - Quien diria

Luis Fonsi pochází z Portorika. Je to jeden z mých nejvíce oblíbených latinskoamerických zpěváků. Znám spoustu jeho písniček a  skoro všechny je zbožňuju.

Olga Tañon je také z Portorika. V latinskoamerickém světě patří mezi velmi uznávané zpěvačky. Já její jméno znám, pár písniček jsem slyšela, ale nějak prostě její písničky nevyhledávám. Tento duet ale miluji od první chvíle, kdy jsem ho slyšela.

K písničce není žádný videoklip, tak jsem vám aspoň chtěla ukázat video z nějaké jejich živé prezentace, ale žádné jsem nenašla. Takže jenom takhle video s textem. 

Alex Ubago ft. Amaia Montero - Sin miedo a nada

Alex Ubago je ze Španělska. Je to další můj velký hudební idol. Znám spoustu jeho písniček a prostě ho zbožňuju.

Amaia Montero je taktéž ze Španělska. Proslavila se jako zpěvačka v hudební skupině La oreja de Van Gogh. Teď už je ale na sólové dráze. Ona je taky můj velký hudební idol. Má skvělý hlas a já fakt její písničky žeru, to se ani jinak říct nedá.

Písničku Sin miedo a nada miluju. Je to jedna z těch písniček, která se mi vryla po kůži a vím, že prostě pod tou kůží bude až do konce mého života. Mimochodem, existuje i verze, kterou zpívá jenom Alex. 

Poznámka: Pochybuji o tom, že je to opravdu oficiální videoklip. Je to tak divně sestříhané z oficiálního klipu Alexovy verze a z nějakého vystoupení, kde tu písničku s Amaiou zpíval.

Alex Ubago ft. Amaia Montero - Los abrazos rotos

Když jsem teď hledala video k Sin miedo a nada, tak jsem narazila na další jejich společný duet. Mám opravdu radost, že spolu Amaia a Alex nahráli další písničku. Mým uším jejich hlasy dohromady tak krásně lahodí. Amaia má tuhle písničku na svém zatím posledním albu jako sólovou verzi. Vůbec nikdy mě nenapadlo, že by z toho udělala s někým duet. Jsem velmi mile překvapena.

Alex Ubago ft. Maite Perroni - Todo lo que soy

U Alexe ještě chvilku zůstaneme. Tentokrát si ale duet střihl s další zpěvačkou.


Maite Perroni
je mexická herečka a zpěvačka a já ji mám moc ráda. Když jsem zjistila, že s Alexem mají tenhle duet, tak jsem byla jak u vytržení a jednu dobu jsem si tuhle píseň hrála pořád dokola. Pak jsem přišla na to, že je k tomu i videoklip. Oběma to tam strašně moc sluší.

Maite Perroni ft. Reik - Mi pecado

Teď ještě chvilku zůstaneme u Maite. 

Reik je tříčlenná hudební skupina z Mexika. Mám je moc ráda, jejich zpěvák Jesús je hrozně hezký kluk a moc se mi líbí jeho hlas.

Tato písnička je ústřední melodií ke stejnojmenné telenovele, ve které Maite hrála hlavní roli. Tu telenovelu jsem neviděla, pouze nějaké ukázky z ní. Když jsem byla dítě a ještě i dospívající, tak jsem telenovely docela žrala, teď už to nesleduju, ale ráda si občas počtu, co je nového u herců či zpěváků, které jsem si v té době oblíbila. V této telenovele s Maite hraje hlavní roli Eugenio Siller (taky se v klipu objevuje) a je škoda, že tu ústřední písničku Maite nenazpívala s ním. On je to herec i zpěvák a mě se strašně moc jeho hlas líbí. Jako nic proti Jesúsovi, on to zpívá výborně, ale prostě bylo by hezké, kdyby hlavní pár nahrál i hlavní písničku.

David Bustamante ft. Pastora Soler - Bandera blanca

Spojení těchto dvou hlasů je prostě boží.

David Bustamante je španělský zpěvák. Je to jeden z nejlepších zpěváků, které znám. Jeho hlasový rozsah je neuvěřitelný. Miluju jeho písničky. Bandera blanca existuje i pouze v jeho verzi, ale jako duet je to lepší a má to lepší grády.

Pastora Soler (toto není její rodné jméno, jmenuje se Pilar Sánchez) je španělská zpěvačka. Je to úžasná zpěvačka s úžasným hlasem. Znám její písničky a některé mám opravdu hodně ráda. Pastora před pár lety reprezentovala Španělsko na Eurovizi. Já už ji znala několik let před tím, takže když jsem se pak dozvěděla, že bude reprezentovat, tak jsem z toho teda měla pořádnou radost.

David Bustamante ft. Alex Casademunt - Dos hombres y un destino

Poslouchám spíš Davidovy nové songy, ty starší jsem si našla až nedávno. A byl mezi nimi tento zajímavý duet, kdy se dva kamarádi perou o jednu ženu. 

Alex Casademunt
je španělský zpěvák. A já se musím přiznat, že ho vůbec neznám. Jediná písnička, kterou od něj znám, je právě tato a to ještě díky Davidovi. Jinak, David Bustamante tuto písničku na různých vystoupeních zpíval s kde kým, ale na albu ji má nazpívanou s tímto Alexem, i k tomu mají klip, takže vkládám tuto verzi.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře