Co poslouchám VII.

23. listopad 2015 | 18.35 |
› 

Přidávám další článek ze série "Co poslouchám". A zděšeně zjišťuju, že naposledy jsem v této rubrice publikovala článek před více než rokem. To není možný! Dnešní článek bude poněkud delší, nebude tu 5 písniček jako v předešlých článcích, bude jich hned 7. A všechny písničky mají několik stejných témat. Tím hlavním tématem jsou duety. Dále se jedná o latinskoamerické / španělské interprety a španělsky zpívané písničky (i když i angličtina se trošku objeví). No a dále, všechno to jsou písničky o šťastné / nešťastné / opětované / neopětované lásce atd. Takže dopředu říkám, že vy, kteří tento typ hudby neposloucháte, tak raději ani nerozklikávejte :-D Ještě bych chtěla dodat, že tohle je první část. Mám připravených ještě dalších 7, ale to zase někdy jindy.

Ricardo Arjona ft. Gaby Moreno - Fuiste tú

A začneme hned písničkou, kterou ze všech 14, které se tu v dnešním a příštím článku objeví, mám momentálně nejraději. Tu píseň si pouštím i několikrát denně. 

Ricardo Arjona je zpěvák z Guatemaly (vida a já si až do dneška myslela, že je z Mexika, hm, moje nevědomost). Je to jeden z nejúspěšnějších zpěváků v Latinské Americe. Získal již nespočet cen a má milióny fanoušků. I mě překvapilo, že ne jen spoustu hysterických ženských fanynek, ale viděla jsem nějaká videa z jeho vystoupení a tam byli i hysteričtí mužští fanoušci :-D Ricardovi už je teda 51 let, ale on má prostě strašně velký charizma a já miluju jeho hlas! Jeho hudbu už znám několik let a prostě nevím, co víc říct. 

Gaby Moreno je taky z Guatemaly. Její hudební žánr je spíš jazz, blues, soul a R&B. Já tyhle hudební styly moc nemusím, ale v jejím podání jsem si to zamilovala a možná se ze mě ještě někdy v budoucnu stane obdivovatelka těchto stylů! Gaby se stala v Latinské Americe slavnou právě díky tomuto duetu, který před pár lety s Ricardem nahrála. Já ji taky vůbec neznala, objevila jsem ji teprve nedávno. Má moc pěkný hlas, takový zvláštní, zapamatovatelný. Já jsem si ji hned oblíbila. Ona je vážně úžasná. Dokonce mi připadá, že naživo zpívá líp, než jak je to na studiových verzích.

Mimochodem, tento videoklip má na youtube už více než 264 miliónů zhlédnutí.

Axel ft. Vanesa Martín - Y que?

Axel (někdy si říká i Axel Fernando) pochází z Argentiny. Také patří k velmi oblíbeným zpěvákům v Latinské Americe a již získal spoustu hudebních ocenění. Já jeho hudbu moc neposlouchám, moc jeho písničky neznám, ale tento duet mám prostě ráda.

Vanesa Martín je zpěvačka pocházející ze Španělska. Stala se slavnou nejen doma, ale i v Latinské Americe. Podobně jako u Axela, už ji znám nějakou dobu, ale její písničky neposlouchám nijak zásadně. Na tento duet jsem narazila úplnou náhodou a moc se mi líbí.

Axel ft. Vanesa Martín - Casi te rozo

Před pár týdny jsem narazila na to, že Axel a Vanesa spolu nahráli další písničku. Taky jsem si ji oblíbila, takže ji sem přidávám.

Carlos Baute ft. Marta Sánchez - Colgando en tus manos

Carlos Baute je zpěvák z Venezuely. Já jeho hudbu až na pár výjimek vůbec neposlouchám. Prostě mám jiné oblíbené španělsky zpívající zpěváky. A prostě, když on je Carlos takový barbín, se na ty klipy ani moc dívat nedá :-D Mě se prostě jako chlap absolutně nelíbí. Neříkám, že jeho písničky jsou nějaké špatné, to ne, ale prostě když vidím někde nějaký klip a to jak vypadá a ty jeho taneční kreace a tak, tak mi to zkazí tu písničku :-D

Marta Sánchez je ze Španělska. Před časem jsem nějaké její písničky poslouchala, teď už ne. Tento duet s Carlosem Bautem mám ale ráda.

David Bisbal ft. India Martínez - Olvide respirar

David Bisbal patří k mým vůbec nejoblíbenějším zpěvákům. Pochází ze Španělska. Má úžasný hlas a já miluju jeho písničky.

India Martínez
je také ze Španělska. Já musím říct, že jsem o ní až do doby, než nahrála s Bisbalem duet, neslyšela. Takže o ní skoro nic nevím. Jak teď tak čtu, ona se nejmenuje India, to je jen pseudonym, její pravé křestní jméno je Jennifer Jessica.

David Bisbal ft. Miley Cyrus - Te miro a ti (When I look at you)

O Davidu Bisbalovi už jsem psala, tak už se víc o něm zmiňovat nebudu.

Možná vás tady překvapuje jméno Miley Cyrus. Já ji nemám ráda, vůbec ji neposlouchám. Tenhle duet ale vznikl ještě v době, kdy byla normální. Je to píseň k nějakému filmu. A mě se moc líbí. Samozřejmě, kdyby to zpívala s někým jiným, tak bych to asi tolik neřešila, ale prostě Bisbal je Bisbal :-D 

Enrique Iglesias ft. Marco Antonio Solis - El perdedor

Enriqueho Iglesiase asi moc představovat nemusím. Když už nic jinýho, tak jméno určitě znáte. Je to španělský zpěvák, který je slavný snad po celém světě. Někdo má rád jeho romantické songy, někdo spíš jeho taneční hudbu. Já od každého něco. Líbí se mi některé jeho zamilované písničky, ale i některé taneční nejsou špatné.

Marco Antonio Solis
je z Mexika a je to další známý a velmi úspěšný člověk v Latinské Americe. Není to jen hudebník a zpěvák, ale také hudební producent.

Tenhle duet jsem objevila teprve nedávno, ale okamžitě mě dostal. Moc se mi líbí. Ono není moc časté, aby dva muži nahráli duet. Tohle se fakt povedlo.

Mimochodem, tu dámu, o kterou se v klipu jedná, hraje velmi slavná latinskoamerická herečka Sandra Echeverría. Ten herec, který v klipu hraje její doprovod, mi taky někoho připomíná, ale nevím koho.

Jo a mimochodem, klip už má více než 393 miliónů zhlédnutí.
  

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře