VC Brazílie 2015

16. listopad 2015 | 10.46 |

interlagosO víkendu se na okruhu Interlagos v Brazílii jel již předposlední závod letošní sezóny Formule 1. Z první řady startovali Nico Rosberg (Mercedes) a Lewis Hamilton (Mercedes). Do druhé řady se kvalifikovali Sebastian Vettel (Ferrari) a Valtteri Bottas (Williams). Jenže Bottas dostal penalizaci za předjíždění pod červenými vlajkami v jednom z tréninků, takže se propadl na 7. místo a z druhé řady tak startoval Vettelův týmový kolega Kimi Räikkönen.

Penalizaci dostal také Felipe Nasr za to, že během kvalifikace blokoval Felipeho Massu. Stejně jako Bottas, i on se propadl o 3 místa. Penalizaci 10 míst za výměnu motoru dostal Daniel Ricciardo, takže místo 9. místa startoval až jako 19.

Hned v úvodní části kvalifikace měl problémy Fernanando Alonso, který odstavil svůj McLaren. Bylo tedy jasné, že bude startovat jako poslední. Navíc ještě tým provedl nějaké změny kolem pohonné jednotky a pro Alonsa to nakonec znamenalo penalizaci 25 míst. 

Při kole, když piloti najíždějí v neděli na startovní rošt, měl problémy se svým Toro Rosso Carlos Sainz jr. Vůz byl odtlačen zpátky do pit lane, odkud také Carlos startoval.

No a Carlos nakonec neodjel ani jedno kolo. V prvním kole jeho vůz opět zastavil a Carlos hlásil do týmového rádia, že nemá žádný výkon. A vlastně to bylo také jediné odstoupení tohoto závodu.

Já musím říct, že ačkoliv prohlašuju, že věrný fanoušek prostě o závodech nemůže říct, že jsou nudné, protože když vás něco baví, tak to přeci nudné není, ale tentokrát ten závod vážně nudný byl. A když to říkám já, tak to už je teda co říct.

Chvilku to vypadalo, že nám Mercedes přinese trošku drama, že Hamilton a Nico budou bojovat na trati o pozice a ačkoliv jsem Nicův fanoušek a přála jsem mu vítězství, tak jsem tak trochu v nějaký ten souboj čekala, ať je to trošku drama :-D Nico si tedy dojel pro vítězství, Hamilton dojel druhý.

Jediný, kdo se jich jakž takž držel, byl Vettel ve Ferrari. Kimi měl už sice docela ztrátu, ale dojel do cíle ve stejném kole jako vítěz, což už se pilotům od pátého místa dál nepodařilo. Fakt celkem nuda, velké rozestupy mezi jednotlivými piloty. Někdy uprostřed závodu tedy k pár pěkným akcím došlo, ale že by mě to nějak extrémně zvedalo ze židle, to zase ne.

Slova chvály ale mám. Kimi čtvrtý, to už je tak počtvrté nebo páté, co je v cíli čtvrtý, ale je to dobrý. Tohle umístění beru. Valtteri pátý, to také není vůbec zlé. Teď musím vypíchnout jeho start, ten byl fakt povedený! Konečně dobře zajel Nico Hülkenberg, šesté místo je velmi pěkné, moc chválím!

Naopak Sergio dojel až 13., což mě teda mrzí, doufala jsem, že obě Force Indie se na body dostanou.

No a taky škoda Sauberu. Felipe jel domácí závod, tak jsem mu přála, aby získal aspoň jeden bod. Ale bohužel. Chvilku to vypadalo hodně dobře, byl tuším dokonce 8., ale nakonec až 14. To mě hodně mrzí. Marcus dojel dokonce až 17.

Ještě bych chtěla zmínit, že tohle byl poslední závod pro Alexandera Rossiho, protože příště se jede v Abu Dhabi a tam se do akce dostanou i GP2, takže on pojede v GP2 a pojistí si titul vicemistra. V Manoru tak zase pojede Roberto Merhi. Já ale doufám, že to není Alexanderova derniéra v F1, že příští rok bude stálým účastníkem šampionátu.

Felipe Massa ve Williamsu dojel do cíle na 8. místě. Po závodě ovšem přišlo oznámení, že je diskvalifikován kvůli příliš vysoké teplotě pneumatik na startu závodu. Williams se chystá odvolat, protože podle jejich měření bylo všechno v pořádku. O tom, jak to dopadne, vás samozřejmě budu informovat.

Jak už jsem teda naznačila, příští závod se jede v Abu Dhabi, je to za dva týdny a je to poslední závod letošní sezóny.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře