BSB 2015: Shrnutí sezóny

5. listopad 2015 | 22.14 |
› 

josh_šampionTak se konečně dostávám k tomu, abych okomentovala letošní sezónu Britských superbiků. Hrozně rychle to letos uteklo. Neříkám, že jsem viděla úplně všechny závodní víkendy, protože to jsem teda neviděla, ale po celou sezónu jsem poctivě sledovala veškeré dění. A musím vám něco říct. BSB mě baví čím dál tím víc :-) Jsou to vážně super závody, dokonce se mi chce říct, že kam se hrabe MotoGP :-P Tento článek bude spíš takový z mého pohledu, takže moc nějaká objektivní fakta nečekejte.

A začnu hned tím nejlepším. Už jsem to před sezónou psala v článku mých 10 nejoblíbenějších jezdců, že moc přeju titul Joshi Brookesovi, že by si ho po těch letech zasloužil, že vždycky jezdí na čele, ale pak se něco semele a mu titul unikne mezi prsty. A taky z těch, co většinou jezdí na čele, je Josh moje číslo 1. Už jsem si toho s ním prožila opravdu dost. Počítala jsem to a zjistila, že už takových 8 let mu fandím. A letos to konečně přišlo! Titul britského šampióna! Musím se přiznat, že po tom závodě, kde se rozhodlo, že ten titul opravdu získá, jsem plakala. Jako vážně plakala. Celou sezónu byl výborný a já jsem na něj velmi hrdá. Teď, když má ten titul BSB v kapse, tak chce zase do světa. Aktuálně to vypadá, že půjde do WSBK, možná i s celým týmem Milwaukee. A taky se před časem drbalo, že by jeho týmovým kolegou mohl být náš Karel Abraham! To by bylo něco!

Zůstanu u týmu Milwaukee. To byl totiž na začátku sezóny můj dream team, protože tam jezdili Josh s Brocem Parkesem, kterému fandím zhruba stejnou dobu, jako Joshovi. Jenomže Broc to letos moc jednoduchý neměl a já vůbec nevím, co s ním bude dál. Během posledního závodního víkendu MotoGP ve Valencii nahrazuje zraněného Alexe de Angelise. No ale zpět k jeho sezóně BSB. Ta byla opravdu špatná. Odjel pár závodů, potom bojoval se zraněním a potom prostě nějak zmizel a já ani nevím, jaký byl pravý důvod. Špatné výsledky? Zranění? Netuším. Kažodpádně, víte, kdo ho v závěru sezóny nahradil? Jakub Smrž! Ten začal na Ducati (jediná Ducati v celém poli), jenomže se zranil a spoustu závodů musel vynechat. Mezitím už místo něj jezdil u Ducati John Hopkins, podával dobré výsledky, takže se Kuba musel pakovat pryč. Nakonec to pro něj vlastně dopadlo pozitivně, protože získal místo u týmu Milwaukee Yamaha! A stal se týmovým kolegou mého idola Joshe. Takže takový skoro dream team :-P

Nakonec byl pro Joshe opravdu největším rivalem Shane Byrne, přesně, jak jsem čekala. Já mám Shanea ráda, ale jelikož Josh je moje jednička, tak prostě jsem zase samozřejmě víc fandila jemu. 

Tak nějak se vlastně na čele objevili ti, o kterých jsem to čekala. Byli tam Ellison, Bridewell, Linfoot, Michael Laverty. Ten mě mimochodem velmi potěšil, když vyhrál poslední závod sezóny. Taky to byl jediný závod, který letos vyhrál, o to hezčí to bylo.

Kdo mě zklamal, to byl Riuichi Kiyonari, kterého jsem očekávala, že bude v souboji o titul, ale letos se to nějak nesetkalo a on se v tom dost plácal.

Mile mě naopak překvapil Luke Mossey.

Můj respekt má Luke Stapleford, který v závěru sezóny stíhal jezdit ve dvou kubaturách. A že to ne vždy bylo jednoduchý. Vyhrál třeba závod supersportů, ale ani nemohl na vyhlašování, protože už se musel připravit na závod superbiků, který hned následoval. A zvládal to fakt dobře. Mimochodem, on se stal šampionem supersportů, je to můj nový oblíbený závodník a možná tu o něm bude přes zimu článek :-D

Jak moc Josh zářil, tak moc se letos nedařilo mým ostatním oblíbencům. Takže mi to prostě Josh musel vynahrazovat :-D Stuart Easton, do kterého jsem před sezónou vkládala velké naděje, to taky moc nedával, navíc se pak zranil. Zranil se i Jason O'Halloran. Sem tam dobře se předvedl aspoň Danny Buchan. Ale ani ten to neměl jednoduchý. Začal sezónu v týmu bývalého závodníka Tommyho Hilla Be Wiser Kawasaki, ale tento projekt ve druhé polovině sezóny zkrachoval. Spásu našli u týmu BPM, a jelikož Stuart nejezdil, tak ho tam vlastně Danny nahradil.

Zklamaná jsem i z Jacka Kennedyho, ale ten taky tuším bojoval se zraněním.

Speciální odstavec si zaslouží tým Anvil Hire TAG Kawasaki.Tam totiž jezdil Filip Backlund. A pokud jste si četli můj žebříček oblíbených závodníků, tak víte, že Filip byl na 1. místě, dokonce porazil Joshe. Prostě mě k němu pojí speciální vztah a stále platí, že bych se s ním chtěla osobně setkat. No, takže, pro Filipa to byla první kompletní sezóna v nejvyšší kubatuře a musím říct, že to bylo znát. I Filip po sezóně přiznal, že to nebylo takový, jak si představoval. S motorkou se spíš trápil, sem tam se nějaký hezký výsledek povedl, ale fakt nic moc. Takže já slavila, když se povedly nějaké body. Já ale před sezónou nic nečekala a vlastně jsem tak nějak tušila, že to takhle dopadne. Doufám, že to Filipa nijak nepoznamená a že na příští rok sežene někde místo, protože už teď je jasný, že v tomto týmu nezůstane. Jeho týmovými kolegy byli Shaun Winfield a Richard Cooper. Shaun je synem šéfa týmu a letos vůbec nebodoval. Richard naopak dokázal dostat tým mezi nejlepší a dokonce se jednou podíval na stupně vítězů. Potom od týmu odešel jinam. A tam ve skvělých výsledcích pokračoval. Bohužel pro Richieho, zranil se a poslední závodní víkend musel vynechat.

Takže mě pořád v hlavě vrtalo, čím to, že jsou mezi jezdci týmu Anvil Hire TAG takový rozdíly. Já vím, že Filip je skvělý závodník, tak nějak nechápu, kde nejvíc ztrácel. 

Na druhou stranu, v BSB je to hodně těsný a třeba během kvalifikace se i stává, že TOP 20 je v jedný vteřině!

Víc už toho asi psát nebudu, tohle bylo prostě takový moje malý ohlédnutí se za skončenou sezónou BSB. Určitě tu před začátkem nové sezóny bude jakési preview o tom, kdo bude v jakém týmu a možná se tady zase objeví i onen žebříček mých oblíbených závodníků. Jak už jsem naznačila, přes zimu bych ráda udělala články o šampiónech všech kubatur v BSB, tak doufám, že se mi to podaří zrealizovat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře