VC Mexika 2015

2. listopad 2015 | 14.31 |

mexicoPo 23 letech se do kalendáře F1 vrátila Velká cena Mexika. Pro mě to byla velká událost, když se v Mexiku jezdilo tenkrát, ještě jsem nebyla na světě a pak byla malá a nevěděla jsem, že nějaká F1 existuje. Já mám ráda Mexiko jako zemi, takže jsem se na upravený Okruh bratrů Rodriguezových těšila. Jelikož jsem ale v pátek a v sobotu nebyla doma, tak jsem neviděla ani jeden trénink, ani kvalifikaci. Ani jsem před tím neviděla žádnou animaci, jak okruh vypadá. Takže až v neděli při závodě to byla moje premiéra a já si mohla okruh pořádně prohlédnout. Jak už jsem řekla, mám ráda Mexiko, takže tím pádem asi nikoho nepřekvapí, že budu hrozně zaujatá a řeknu, že ten okruh je moc pěkný, líbí se mi. Mám další oblíbený okruh! :-D A těch diváků! Páni!

Do závodu z pole position startoval Nico Rosberg. Vedle něj stál Lewis Hamilton. Ve druhé řadě stáli Sebastian Vettel a Daniil Kvyat. Z třetí řady startovali Daniel Ricciardo a Valtteri Bottas. 

Domácí hrdina (a můj taky) Sergio Pérez stál na startovním roštu na 9. místě. 

Jenson Button se vůbec nezúčastnil kvalifikace, navíc dostal penalizaci a startoval tak jako poslední. Penalizace dostali i Fernando Alonso a Kimi Räikkönen. Alonso startoval z 18. místa, Kimi jako 19. Tři mistři světa byli na konci startovního roštu. Blbý pohled. Jinak, v oficiálním spisu se píše, že Fernando měl penalizaci 15  míst, Kimi 35 míst a Jenson 70 míst! To už přece není normální!

Po startu si Nico Rosberg udržel vedení, Hamilton jel za ním. Boje se odehrávaly za nimi, kde Vettel a Ricciardo měli kontakt, po kterém měl Vettel na svém voze defekt a musel do boxů na výměnu pneumatiky. Hned v prvním kole kvůli technickým problémům odstoupil Alonso.

Oba jezdci Ferrari se během závodu snažili dostat mezi špičku, avšak ne příliš úspěšně. Kimi měl kolizi s Valtteri Bottasem. Já, když jsem viděla, jak spolu bojují a najíždějí do té zatáčky, tak mi zatrnulo. Jen jsem si říkala, hlavně, ať se zase nesrazí jako minule. Samozřejmě, že se srazili! Jsem jenom křičela "Neee!" Pro Kimiho to znamenalo konec v závodě, Valtteriho auto jako zázrakem vypadalo, že je v pohodě a Valtteri pokračoval v závodě dál. Vettel měl taky dost rušný závod. Nejprve hned po startu ten defekt, pak se dostal do hodin mimo trať, no a nakonec boural. Ani jedno Ferrari nedojelo do cíle. A to už se prý víc jak 8 let nestalo. 

Zajímavě bojovali taky Carlos Sainz a Sergio. V některých okamžicích jsem se bála, aby se taky náhodou nesrazili nebo něco takového, protože jsem vážně hrozně chtěla, aby Sergio ten závod dokončil. Ta podpora mexických fans na tribunách byla neuvěřitelná. Pak taky Sergio bojoval s Maxem Verstappenem.

Po havárce Vettela vlastně na trať vyjel safety car. To jsem se obávala, že Nico o vedení v závodě zase přijde a zase se bude radovat Hamilton. Naštěstí to Nico zvládl a dojel si do cíle pro vítězství.

Hamilton druhý. Ale docela mě překvapila ta změna strategie v polovině závodu. Vypadalo to, že oba jezdci jedou na jednu zastávku v boxech, avšak najednou jel Nico podruhé do boxů. Pak hlásili Hamiltonovi do rádia, ať zajede do boxů. On nechtěl, říkal, že nepojede, že jeho pneumatiky jsou dobré. Nakonec přeci jen poslechl svého inženýra.

K mé velké radost dojel na třetím místě Valtteri. On i Felipe měli dobrou strategii, jeli dobře a musím říct, že po té kolizi, co měl Valtteri s Kimim, mě nějaké stupně vítězů ani nenapadly. Valtterimu ale právě pomohl ten safety car, protože se přiblížil ke Kvyatovi, neměl problémy ho předjet a pak si podium už udržel. Skvěle!

Ale musím říct, že i oba Red Bully byly fakt dobrý. Daniil 4., Daniel 5. Dobrá práce! Na 6. místě pak byl Felipe Massa. Takže v TOP 6 skončily oba Mercedesy, oba Williamsy a oba Red Bully.

No a za nimi Nico Hülkenberg a Sergio Pérez! Konečně zase obě Force Indie na bodech! Vážně mi kluci udělali velkou radost :-)

Body ještě vybojovali Max Verstappen a Romain Grosjean, který v závěrečných kolech bojoval se svým týmovým kolegou Pastorem Maldonadem (a já se bála, že se něco stane).

Co se Sauberu týká, tak pro ně další těžký závod. Marcus nakonec dojel 12., Felipe musel kvůli technickým potížím ze závodu odstoupit.

Neříkám, že to byl úplně super akční závod, protože to teda nebyl, ale protože moji favoriti to zvládli dobře (až na Felipeho), tak já jsem spokojená. Já jsem hlavně ráda, že Sergio to na domácí trati zvládl, dojel do cíle a ještě bral i nějaké body. 

Jak už jsem řekla, tak okruh se mi líbí, ale možná, že jsem až moc zaujatá, protože obecně, když se jede v zemích, které jsou mi nějakým způsobem sympatické a které se mi líbí, tak mám tendenci si i ty okruhy tam idealizovat. Atmosféra při závodě i po něm ale byla vážně výborná. Chválím a doufám, že v nadcházejících letech to bude pořád takové.

Další závod se jede 15. listopadu v Brazílii. To znamená, že další můj oblíbený pilot pojede domácí závod. Aj, pro Felipeho v Sauberu to určitě nebude lehký, ale já mu věřím :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře