Palmer závodním pilotem Lotusu pro rok 2016

24. říjen 2015 | 13.50 |

jolyon_palmerTým Lotus včera v noci středoevropského času oznámil, že vedle Pastora Maldonada bude pro tým příští rok závodit britský závodník Jolyon Palmer. Palmer letos plní funkci testovacího pilota právě pro tento tým a téměř pravidelně se účastní ve voze Lotus prvních pátečních tréninků. Takže byla docela logická volba, že by pro příští rok měl povýšit do role závodního pilota, když Romain Grosjean má na příští rok namířeno do nového týmu Haas. Neměl to však až tak jednoduché, na místo u Lotusu byli i jiní kandidáti.

Nakonec to ale z Palmerova pohledu dopadlo dobře a on tak bude dalším Britem v poli. 

Palmer se v roce 2014 stal šampinem série GP2, ale ani to mu nezaručilo, že se následující rok dostane na startovní rošt Formule 1. Dostal se ale do Lotusu, dělal jim tam testovacího pilota, takže jak funguje tým, poznal dokonale a já jsem zvědavá, jak všechny tyto poznatky příští rok zúročí. Taky záleží, jestli Lotus bude pořád Lotusem, nebo opravdu dojde k té plánované koupi automoblikou Renault. Nevím, jak vám, ale mě se zdá, že tohle téma poslední dobou nějak utichlo.

Já osobně mám radost. Je šampionem GP2, což by vlastně měla být jakási juniorka F1, takže je dobře, že se do té efjedničky nakonec přeci jen dostane a zazávodí si. Kdo ví, třeba to bude jenom na jeden rok. Takových případů už bylo. Ale jsem ráda, že tu šanci dostane.

A taky jsem ráda z toho důvodu, že jsem to předpovídala vyšlo mi to :-D 

Na druhou stranu vím, že to znamená, že ani Kevin Magnussen, ani Stoffel Vandoorne příští rok v F1 závodit nebudou. Je mi to líto, je mi z toho smutno, ale jelikož jsem toho Jolyona v Lotusu očekávala, tak už jsem s tím tak nějak smířená delší dobu.

Volná místa pro příští sezónu jsou tak už jenom 2. I když, když si rozkliknete wikipedii, tak tam jsou stále volné 4 kolonky. Čeká se, kdo bude druhým pilotem u týmu Haas, aktuálně to vypadá, že největší šance má Esteban Gutiérrez. Volné místo je u Manoru. Vlastně dvě. Ale já tak nějak počítám s tím, že tam budou závodit Will Stevens a Alexander Rossi. No a wikipedia píše volné místo u týmu Toro Rosso. To by teda bylo hodně zajímavý, kdyby tým nahradil Carlose Sainze někým jiným. S tím ale já nepočítám.

Takže jak vidíte, já už jsem startovní listinu na příští rok rozhodla :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář