Noví závodníci Rookies Cupu

21. říjen 2015 | 15.42 |
› 

Už je to sice několik dní, co proběhl nový nábor mladý jezdců (a jezdkyň) do nadcházejícího ročníku Red Bull Rookies Cupu, ale já bych vás i přesto o tom ráda informovala. Do výběru pro příští ročník se přihlásila více než stovka mladých nadějných talentů. Vybráno jich však bylo devět, takže to určitě bylo náročné nejen pro kluky a holky na trati, ale i pro lidi, kteří rozhodovali a případném postupu či nepostupu. Na druhou stranu, výběr se konal na závodní trati nedalo španělského města Granada, takže ti, co byli vybraní, museli dokázat, že na to opravdu mají. A já vám všem s potěšením oznamuji, že mezi oněch devět, kteří budou příští rok závodit v Rookies Cupu, se dostal i český závodník!

Pro mě osobně to, že se příhlásilo více než 100 kluků a holek znamená, že motorsport je stále oblíbený a že rozhodně má budoucnost. A nebylo to jenom z pár zemí, ale opravdu z celého světa. Objevili se tam zástupci všech kontinentů.

Tato série si pomalu ale jistě začíná vydobývat své významné postavení, protože jí prošlo opravdu spousta pilotů a většina z nich se pak opravdu dokázala někde prosadit. Někteří zamířili do národních šampionátů, někteří do šampionátů světových, včetně WSBK a MotoGP. Ze jmen, která určitě znáte, jmenuju například Alan Techer, Arthur Sissis, Kyle Ryde, Luis Salom, Bradley Ray, Miguel Oliveira, Philipp Oettl, Stefano Manzi, Jorge Martín, Livio Loi, Scott Deroue, Brad Binder, Darryn Binder, Enea Bastianini, Niklas Ajo, Florian Alt, Niccolo Antonelli nebo Lorenzo Baldassarri. Rookies Cup nám také dal skvělé české kluky Karla Haniku, Jakuba Kornfeila, Tomáše Vavrouše a Lukáše Šemberu (bohužel u Lukáše pak přišla tragická událost). Taky Martina Gbelce, ale tam není ještě jasné, jakým směrem se bude ubírat, jestli zůstane nebo půjde závodit někam jinam.

No a Rookies Cup nám taky dal několik budoucích šampionu. V RBRC totiž dřív jezdili Johann Zarco (mistr světa Moto2 2015), Lorenzo Savadori (šampion STK1000 2015), Toprak Razgatlioglu (šampion STK600 2015), Danny Kent (možná letošní šampion Moto3). A to jen jen pár úspěchů. A schválně jsem vybrala ty nejčerstvější.

Co se letošního šampiona týče, tak myslím, že jméno Bo Bendsneyder ještě hodně uslyšíme. On je fakt dobrý, já osobně si ho hodně rychle oblíbila. Příští rok postoupil do týmu KTM Ajo v Moto3, kde se na něj opravdu hodně těším.

Teď už ale konečně k samotnému výběru pro sezónu příští. Jak již bylo řečeno v úvodu, tak nakonec bylo vybráno devět nových závodníků, ti se připojí k již stávajícím závodníkům v RBRC. Bohužel, nevím, jak to vypadá ohledně Martina Gbelce. Kdyby zůstal ještě jeden rok, tak bychom měli v RBRC dva jezdce.

Tady je těch devět šťastných:

Steward Garcia (Kolumbie)
Manuel González (Španělsko)
Alexandre Juanes (Francie)
Sean Kelly (USA)
Matthias Meggle (Německo)
Kevin Orgis (Německo)
Filip Salač (Česká republika)
Victor Steeman (Nizozemsko)
Kevin Zannoni (Itálie)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře