Måns Zelmerlöw v Praze

14. říjen 2015 | 18.06 |
› 

screen01O minulém víkendu jsem si udělala výlet do Prahy. Mým hlavním cílem byl nedělní koncert Månse Zelmerlöwa v Lucerna Music Baru. Måns je švédský zpěvák a také občasný moderátor. Je to vítěz letošní Eurovision Song Contest. Když jsem někdy na začátku léta zjistila, že v rámci jeho evropského turné zamíří i do Prahy, tak mě zachvátila panika. Na ten koncert musím jít! Dala jsem to vědět sestře, jejíž reakce byla podobná. Ona teď přebývá v Praze, takže jsem věděla, že bych měla kde složit hlavu. Naše domluva trošku vázla zejména co se finanční stránky věci týká, ale nakonec všechno dopadlo dobře. V září mi poštou přišel lístek na onen koncert. A začalo velké těšení.

Mě a mou sestru napadlo, že když už se vydám do Prahy, že bychom mohli udělat zase nějaký formulový sraz. Nakonec jsme bohužel nebyli všichni, dorazilo nás jen pět, ale i tak to bylo fajn sobotní odpoledne a vlastně i večer. Rozpouštěli jsme to totiž před osmou večer.

Neděli jsme já, moje sestra a její přítel strávili skoro celou u televize. No a večer to přišlo. Já a sestra jsme se vydaly na onen koncert.

Jako předskokan hrál a zpíval Pavel Callta, jehož jméno se mimochodem občas skloňuje v souvislosti s tím, že by mohl Českou republiku reprezentovat na Eurovizi příští rok. A po jeho vystoupení musím říct, že by to byl dobrý reprezentant. Alespoň mě se jeho půlhodinový koncert líbil.

04_upr

Potom ještě hrál nějaký britský písničkář James Gillespie. Ten měl velmi osobitý projev. Ale nemůžu vyloženě říct, že by se mi to líbilo nebo nelíbilo. Chvílemi mě to nudilo, ale chvílemi mě to zase docela strhlo.

05_upr

No a po deváté večer přišel konečně na řadu Måns. Měl s sebou kapelu, ve které byli bubeník, baskytarista, klávesista (ten byl roztomilý) a kytarista, ten ale hrál i na další klávesy. Sám Måns také u některých písniček hrál na kytaru.

Tak a teď přijde na řadu ta část, ve které budu vypadat jako hysterická puberťačka :-D Måns byl totálně dokonalý, strašně mu to slušelo, pořád se usmíval a bylo vidět, že si to užívá. Na živo zpívá opravdu perfektně.

On sám to i řekl, že si to hrozně užívá a doufá, že i my si to tak užíváme. Jo jo, já si užila každičkou vteřinu. 

Také nás potěšil pár českými slovy, která vyslovil opravdu bez chyby. Řekl "Jak se máte?" a "Děkuji" a myslím, že tam bylo i "Ahoj." Také vyprávěl, že v Praze není poprvé, že už tu byl asi před 10 lety s kamarády na výletě a že to město miluje a je rád, že je zase tu a že doufá, že se zase brzy vrátí. No to já doufám taky. Úplně jsme pak měly se sestrou depresi, že ho musíme ještě někdy vidět :-D

Hezký bylo, jak vyprávěl, že se mu v květnu stala taková věc, že vyhrál takovou malou soutěž, kterou sleduje asi 200 milionu lidí, jestli víme, o co jde.

No samozřejmě, že se strhla hysterie (holek tam bylo až až :-D ), že samozřejmě víme. Taky se ptal, kdo pro něj hlasoval. Nastala další hysterie :-D Hrozně hezky o tom všem mluvil a říkal, že vždycky toužil po mezinárodním turné a to se mu konečně teď podařilo.

Pak bylo hrozně dojemný, jak vyprávěl o jeho nadaci, která pomáhá dětem v Africe, aby měli nějaké vzdělání a také obyčejným lidem, aby mě pitnou vodu. Z jeho hlasu a výrazu ve tváři bylo jasné, že je to pro něj hodně osobní záležitost. U mě má za tohle hrozně velký obdiv. Ne každý totiž dělá takové věci. Už jen to ukazuje, že je to opravdu dobrý člověk.

03_upr

Tak a teď už konečně k samotnému vystoupení. Písniček zaznělo vážně hodně, co jsem tak počítala, tak jich bylo určitě víc než 15, ale teď už se mi plete, co zpíval a co ne :-D Já jsem hlavně nadšená, že zazněly všechny ty moje nej. Teda až na jednu. Miluju písničku Kingdom in the sky, ale ta bohužel nebyla. Škoda. Těšila jsem se, jak si ji zazpívám a pobrečím si u toho.

Nejvíc jsem chtěla, aby bylo Hope and glory, Cara mia a Heroes. Jelikož Heroes je jeho vítězná eurovizní píseň, tak byla celkem tutovka, že ta hrát bude. No a ty předešlé dvě měl taky při národním švédském kole, kdy se teda na Eurovizi nedostal, ale u fanoušků jsou tyhle písničky velmi oblíbené. Cara mia je z roku 2007, Hope and glory z roku 2009. Hlavně Cara mia je moje srdcovka. Jsem celou dobu zpívala a tleskala, až mě to unavilo :-D

Mám několik fotek, ale sama nechápu, jak to, ale skoro každá je rozmazaná nebo neostrá. Přitom můj foťák fotí hezky, tak to nechápu. Jestli to bylo tím, že byla tma, jestli to bylo reflektory nebo jak se pohnul, nebo tím, že jsem uhýbala rukou kvůli lidem kolem... Vážně nevím. Takže škoda, že nic moc. Ale něco na těch fotkách vidět je :-D Taky jsem trošku točila a to už je jiná kvalita. Teď mě mrzí, že jsem u každé písničky nenatočila alespoň kousek, mohla jsem mít parádní vzpomínku. Takhle mám 3 krátká videa. Jedno z refrénu Hearts collide (nádherná píseň), potom kus Perfectly damaged a potom skoro celou Broken parts. To byla úplně jeho poslední písnička a to bylo strašně nádherný.

Ještě k Perfectly damaged. Tak se totiž jmenuje jeho poslední album. No a on nám prozradil, že se tak právě jmenuje podle téhle písničky, která ale na albu není a nikdo ji nikdy neslyšel. V Praze to byla premiéra. Ta písnička je skvělá! Škoda, že ji na album nezařadil. Myslím, že by ji rozhodně měl vydat, buď na nějakém příštím albu nebo jako samostatný singl.

Když to začalo, tak až v té chvíli jsem si všimla, že za sebou má videoprojekci. U některých písniček se za ním něco promítalo. Třeba u The core of you, kterou věnoval již zmíneným dětem v Africe, tam právě byl klip o těch dětech a takový dojemný to bylo. No mě bylo jasný, že Heroes asi bude taky s projekcí. Protože ona je k tomu speciální projekce. Spousta lidí říká, že celou Eurovizi vyhrál hlavně díky tomu, protože to je něco, co tady ještě nebylo. Když pak Heroes vážně začalo a začala přesně ta eurovizní projekce a taky choreografie, tak jsem se málem zbláznila. Já to viděla na vlastní oči!!! 

06_upr

Zkusím teď sepsat názvy písniček, které zazněly. Netvrdím, že si vzpomenu na všechny, ale zkusím to. A to nejen kvůli vám, třeba kdybyste si ty písničky chtěli najít, ale i pro sebe, ať mám na co vzpomínat. Tak jdeme na to ;-)

Určitě zazněly Miss America, Cara Mia, Brother oh Brother, Hope & Glory, Run for Your Life, Broken Parts, Children of the Sun, Someday, Stir It Up, Heroes, Should've Gone Home, Hearts Collide, The Core of You, Unbreakable, Perfectly Damaged. Také byly cover verze písní Shut up and dance (na téhle písni poslední dobou ulítávám, takže jsem byla nadšená, když ji začal zpívat) a Human.

Nejsem si jistá, ale mám takový pocit, že bylo i Impossible, Forever, Beautiful Life, Burning Stars a Live While You're Alive.

Když na youtube zadáte Måns Zelmerlöw Prague nebo něco podobného, tak vám to nějaká videa, která tam lidé nahráli, najde. Já ty svoje asi na youtube nahrávat nebudu.

Po koncertě to ještě vypadalo, že se vrátí a bude autogramiáda. Tak jsme se sestrou čekaly, co se bude dít. Ale nakonec se teda nedělo nic. Škoda. Já bych tak moc chtěla jeho podpis a chtěla bych s ním mít fotku. Protože, přiznejme si, takovýho krásnýho chlapa nepotkávám každej den :-D

Vypadá to, že Måns bude příští rok ve Stockholmu moderovat Eurovizi. Motivace na to, abych tam jela? :-D Teda, já nevím, jestli je to už hotová věc, ale hodně se o tom mluvilo, že by moderátorem měl být on.

Ne nebojte, mě teď bude jen chvíli držet taková pokoncertová hysterie, ale to mě po pár týdnech (snad) přejde :-D Když teď nad tím tak přemýšlím, koukám na fotky a na to, co jsem natočila, tak se mi zdá neskutečný, že jsem ho vážně viděla, byla kousek od něj. Přijde mi to jako krásný sen.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Måns Zelmerlöw v Praze katka 15. 10. 2015 - 15:40
RE(2x): Måns Zelmerlöw v Praze niki 15. 10. 2015 - 19:18
RE(3x): Måns Zelmerlöw v Praze katka 16. 10. 2015 - 11:54
RE(4x): Måns Zelmerlöw v Praze niki 16. 10. 2015 - 21:30
RE: Måns Zelmerlöw v Praze marit 29. 10. 2015 - 14:46
RE(2x): Måns Zelmerlöw v Praze niki 30. 10. 2015 - 10:15
RE(3x): Måns Zelmerlöw v Praze marit 30. 10. 2015 - 10:19
RE(4x): Måns Zelmerlöw v Praze niki 30. 10. 2015 - 10:30
RE(5x): Måns Zelmerlöw v Praze marit 30. 10. 2015 - 10:36