Aktuality

1. říjen 2015 | 11.58 |

Kromě mých komentářů k závodům tady toho moc o Formuli 1 není. Za posledních několik dní se ale stalo několik událostí, které by určitě stálo za to okomentovat. Takže mě napadlo, že bych to všechno mohla dát pěkně do jednoho článku. Samozřejmě, nejvíc se článek bude zabývat přestupy pro příští sezónu. 
Ráda bych se taky dozvěděla váš názor na to, že už několik týdnů uvažuju nad tím, že bych k blogu zařídila i facebookovou stránku. Líbilo by se vám to?

A začneme tím pro mě nejdůležitějším. Sergio Pérez byl potvrzen, že i příští rok zůstane u týmu Force India. Takže budou s Nicem Hülkenbergem opět týmoví kolegové. To znamená, že má oblíbená týmová dvojice zůstává pro příští rok stejná. Taky to znamená, že záhlaví tohohle blogu zůstane stejné i další rok. Maximálně možná dám jiné fotky, záleží, jestli se mi ty nové z promo focení budou líbit. Ale to je ještě dlouhá doba, než bude promo focení na novou sezónu.

Také bylo potvrzeno, že u týmu Lotus zůstává i v příští sezóně Pastor Maldonado. Když už jsme u Lotusu, tak musím říct, že se trošku pohnulo to možné odkoupení automobilkou Renault. Byl totiž podepsán jakýsi dopis. Takže první krok je asi za námi. Stále ještě to ale není definitivní, že by Renault vlastnil letošní tým Lotus. Na to si ještě budeme muset chvilku počkat. Jméno druhého pilota ještě oznámeno nebylo. Možná, že se čeká, jak to bude s tou koupí. Já osobně ale tipuju, že bude závodit Jolyon Palmer. A vlastně bych mu to i docela přála, protože celý rok plní roli testovacího jezdce, pravidelně se účastní prvních pátečních tréninků. Takže by bylo od Lotusu hodně hnusný, kdyby se na něj vykašlali.

Další důležité oznámení vydal přicházející tým Haas. Ten potvrdil, že jejich závodním pilotem se stává Romain Grosjean. Na druhé jméno si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Momentálně to vypadá, že to bude někdo z trojice Jean-Eric Vergne, Esteban Gutiérrez a Kevin Magnussen.

Pierre Gasly se stal pro zbytek této sezóny testovacím pilotem Red Bullu. Tak by měl zajímalo, jestli to má nějaký skrytý význam nebo jestli jen dostal Pierre šanci, když už působí v programu Red Bullu pro mladé jezdce.

Když už jsem u Red Bullu, tak bych jen ráda zmínila, že tým stále neví, jaké motory bude příští rok používat. Chvilku se mluví o Ferrari, chvilku o Mercedesu. Tak uvidíme. Spíš to ale asi bude přeci jen to Ferrari. Mercedes bude od příštího roku nově dodávat motory týmu Manor (do teď to bylo právě Ferrari).

Světem F1 také kolovola informace, že na konci této sezóny ukončí Jenson Button svou kariéru. Teď to ale vypadá, že se Jenson k ničemu takovému nechystá a i nadále bude s Fernandem Alonsem příšít rok tvořit dvojici u McLarenu.

Světlo světa spatřil nový kalendář závodů na příští sezónu. A já musím říct, že ten předchozí se mi líbil víc. Jo, sice by sezóna začínala až v dubnu, ale ty další závody měly lepší data. Nevím, ta změna se mě osobně moc nelíbí, ale snad to ještě finální verze není a ještě se to bude upravovat.

To také mimochodem znamená, že MotoGP bude muset upravit kalendář tak, aby se v žádném případě nekryl start závodu F1 se startem hlavní kategorie MotoGP. 

Ještě k tomu kalendáři. Závod v Baku se jede ve stejné datum jako 24 hodin Le Mans. Takže, FIA musí nějak zařídit, aby se to nekrylo a hlavně, aktivní piloti si budou muset nechat zajít chuť na účast v tomto legendárním závodě. Škoda, těšila jsem se, že Nico zkusí obhájit titul. Já teda, když se jede 24 hodin Le Mans, tak vždycky koukám a jak do toho budu ještě sledovat F1, to nevím. Tady někdo zase něco nedomyslel... Pak taky někdo dobře na Twitteru poznamenal, že závod v Británii se jede ve stejný den, jako je finále Wimbledonu a finále fotbalového EURA. Já teda fotbal nesleduju, ale chápu, že pro některé fanoušky to není ideální. Mě třeba zas štve ta kolize s Wimbledonem. To, že je obojí v jedné zemi už radši nekomentuju. 

Na závěr bych vám chtělo něco říct. Přemýšlím o tom, že bych k blogu zařídila i facebookovou stránku. Tam bych přídávala aktuální novinky nebo moje postřehy, kdy mám třeba k nějakému tématu jen dvě, tři věty a nemá cenu se o tom dlouze rozepisovat v článku. Taky bych tam dávala odkazy na nové články. Teď totiž většinou dávám odkazy na mou osobní FB stránku a tam taky píšu občas nějaké své postřehy a novinky. Nechci vás tahat na mou soukromou stránku (i když většina z vás stejně ví, kdo jsem haha), ale říkala jsem si, že by možná bylo lepší, kdyby k blogu byla přiřazena přímo nějaká fb stránka, která by se opravdu týkala jenom témat, o kterých je nejvíc tento blog. A teď přichází ta otázka. Uvítali byste to? Klidně mi svůj názor napište do komentářů. Budu jen ráda, když budu znát váš názor :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Aktuality Šárka 02. 10. 2015 - 20:53
RE(2x): Aktuality niki 03. 10. 2015 - 20:36