VC Japonska 2015

27. září 2015 | 09.46 |

japanNa okruhu Suzuka v Japonsku do závodu startovali z první řady Nico Rosberg (Mercedes) a Lewis Hamilton (Mercedes). Ve druhé řadě stáli Valtteri Bottas (Williams) a Sebastian Vettel (Ferrari). V řadě třetí pak byli Felipe Massa (Williams) a Kimi Räikkönen (Ferrari). Penalizaci 3 míst na startu měli Nico Hülkenberg a Max Verstappen. Nico za kolizi s Felipe Massou v závodě v Singapuru, Max za to, že během kvalifikace odstavil svůj porouchaný vůz nebezpečným způsobem. V kvalifikaci boural Daniil Kvyat, a to tak, že mechanici mu museli postavit téměř celé nové auto. Takže Kvyat musel startovat z boxové uličky. Alexander Rossi v kvalifikaci nezajel čas, který by se vešel do 107 % času vítěze, komisaři mu ale udělili povolení startovat.

Nevím, jestli to bylo tím, že bylo ráno, ale ten závod byl takový nezáživný. Pár momentů, které mě zvedly z postele, tam byly, ale jinak vážně nic moc. Doufala jsem, že Nico se s Lewisem udrží, ale on ne, on se musel propadnout na 4. místo. Tak jsem vkládala naděje do Valtteriho.

Jenže nakonec to stejně dopadlo tak, jak se čekalo. Vyhrál Hamilton, druhý byl Rosberg a třetí Vettel. Takže aspoň, že Nico se díky strategii dostal na to druhé místo. I tak ale z mého pohledu nic moc.

Na 4. místo se nakonec dostal Kimi a Valtteri se propadl na místo 5. Krásné 6. místo získal Nico Hülkenberg a já vůbec nevím, jak se tam dostal. Koukala jsem na průběžné pořadí a viděla, že Nico je 6., to jsem docela zírala. Ale jsem ráda :-)

Tihle tři výše zmínění jsou vlastně jediní, kteří mi udělali aspoň trochu radost (já vím, pořád lepší, než nic). Sergio byl až 12., kluci od Sauberu na tom byli ještě hůř. Marcus skončil 14., Felipe asi 4 kola před cílem odstoupil. Zdálo se mi to, nebo si Sergio pořád na něco stěžoval? Nepořádek na trati, pomalý Verstappen (nebo kdo to)...Ale třeba s tím nepořádkem, to mu rozumím, lehce by pilot mohl mít defekt...

Ten nepořádek na trati způsobil Carlos Sainz, který se jaksi nevešel do nájezdu na pit lane a trefil tam nějaký sloupek. Já jsem čekala, že budou aspoň vyvěšeny žluté vlajky v tom úseku, ale nic. Jinak Sainz nakonec skončil 10. Jeho týmový kolega Verstappen byl o místo před ním.

Bodovali i oba Lotusy, Grosjean 7. a Maldonado 8., což je pro ně pěkný výsledek.

Ale jo, Sergio, Marcus i Felipe hezky bojovali na trati (ano, i proti sobě), škoda, že to na lepší umístení nestačilo.

Hned po startu vlastně byla kolize mezi Felipe Massou a Danielem Ricciardem, oba měli defekt a to pak poznamenalo celý zbytek jejich závodu. I Sergio byl hned po startu hodně mimo trať a pak musel do boxů, tak myslím, že tam taky byl defekt.

Já už vážně nevím, co bych měla psát dál. Že by na mě dolehlo to, že jsem vstávala brzo? :-D No, dneska mám ještě MotoGP, tak doufám, že to bude akční a proberu se :-D

Další závod F1 se jede 11. října v Soči.